השקעות נדל”ן בחו”ל

ויטוריה - ליסבון

מלווה השקעות בנדל"ן בחו"ל
9.25

ויטוריה - ליסבון

חברת נדל"ן ויזמות

ערי השקעה: ליסבון

החל מ-75,000 €

חוות דעת

צוות רנקו מקבל את חוות הדעת טלפונית באמצעות פניה ישירה. חלקם ישמחו שתתקשרו אליהם.
שני ( שם בדוי)
ליסבון
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מויטוריה

יוני 2022

זו לא השקעה ראשונה שלי בנדל”ן, אבל זו הייתה ההשקעה הראשונה שלי בנדל”ן בחו”ל. חיפשתי נכס שהוא יותר זול ממה שאפשר למצוא בארץ. בארץ המחירים הם מאוד גבוהים אבל התשואות נמוכות. לא רציתי להגיע למקומות כמו ערד, דימונה או ק”ש. אז קניתי דירה מאוד קטנה בליסבון. קניתי ב-2018, אני לא זוכרת את כל העלויות. קניתי ב-57 אלף יורו (לא כולל הוצאות נילוות). הם עשו לי משא ומתן עם המוכר והצלחנו להוריד אותו.

זו דירה שמיועדת ל-AIRBNB. הייתי מאוד מרוצה לרוב חוץ מהשנתיים האחרונות שפגעו לי מאוד במודל. זה לא רק אני נפגעתי זה היה אירוע עולמי. כל 2020 היה מעט מאוד הכנסות. עכשיו התיירות חזרה אז אנחנו באמת נהנים חזרה מהתשואה. 

בתקופה הזו החלטתי שאני משאירה את הדירה ל-AIRBNB למרות שהייתה לנו אפשרות להשכיר לטווח ארוך. אבל אז הינו מאבדים את הרישיון לairbnb בליסבון. ספגנו את ההפסדים. למזלנו המשכנתא הייתה יחסית נמוכה אז הבאנו כסף מהבית לשלם אותה.  לקחנו סיכון והחלטנו לשלם אותה מבלי להרוויח מהדירה. החלטנו לעשות ככה בגלל שידענו שאנחנו יכולים לעמוד במשכנתא. 

עשיתי את העסקה מול המוכר. אבי הביא לי את עו”ד ואת המשכנתא. ברגע שהתחילה הקורונה הרמתי לו טלפון והוא אמר לי שיש לו נכס שהוא לא באזור התיירות אז הוא משאיר אותו חוזה ארוך טווח. אנחנו העדפנו אחרת.

כל התהליך קרה מאוד מהר. לא הרגשתי שאני צריכה לעבוד בזה. הכל היה צריך לקרות במקביל ולא היה לי חשבון בנק  בפורטוגל וזה יצר מורכבות – אבל עדין הכל עבד מהר. 

 עד היום אני בקשר עם אבי. לא נסעתי לפני  לפורטוגל לראות את הדירה שאני קונה. אבי שלח לי תמונות של האזור, תמונות של השכונה וגם של הדירה. אני אפילו לא הייתי בליסבון. זאת דירה שנמצאת באזור הכי מרכזי בעיר.

התשואה הייתה ב-2019 9%-8%. לא הובטחה לי תשואה, דיברנו על שכירות ארוכות טווח כדי לבדוק שאנחנו מקבלים יותר מישראל. 

גם לאורך הקורונה שהפסדנו, הרבה ברחו מ-AIRBNB  ואנחנו בחרנו להשאיר אותה ככה למרות שידענו שהיא לא תעבוד. קרה לנו גם מקרה פעם אחת של אורח שהרס לנו את הספה. יש הוצאות בדירה והיא לא עובדת כל השנה.

אני אישית בחרתי בפורטוגל כי נדלקתי עליה. אבי הציע לנו וזו הייתה יציאה נגד הזרם. כולם אמרו להשקיע בנלד”ן אתונה וספרד. פורטוגל חטפה מאוד קשה ב-2008 . זאת מדינה מערבית. רציתי מערב אירופה ולא מזרח. 

אני לא יודעת אם זו הייתה השקעה הכי נכונה. לא ישבתי עם אקסלים והשוואתי את פורטוגל למנצסטר. אני יכולה להגיד שכן בדקתי על מנצסטר באנגליה וחשבתי אפילו להשקיע בברלין. המספרים של פורטוגל טובים  וגם המחירים. 

ידעתי שאבי הגון ובסדר גמור.  אבי אמר לנו שהמחיר טוב והתשואה לא תמיד תהיה מושלמת אבל זו תהיה עסקה טובה. הוא נתן לי סקירה של המחירים והשכונות בליסבון. הוא לא אמר שהמחיר מתחת לשוק. הוא היה מאוד הגון. נכנסתי לאתרים  שעוסקים בתיווך בליסבון  ואבי אמר לנו שאפשר לקנות בפרוטו נכס במחיר יותר זול, אבל בליסבון יש ביקוש לתיירות ואוניברסיטה מאוד גדולה. 

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
10
התשואה ביחס לתשואה שהוערכה
9
9.75
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מויטוריה

יוני 2022

אסף ב
ליסבון
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מויטוריה

יוני 2022

לפני שנתיים וחצי  בערך אני ואישתי חיפשנו לקנות נדל”ן בחו”ל. החלטנו לחפש בפורטוגל. עשינו סקר שוק. התלבטנו בין כמה מקומות ובחרנו בליסבון. הגענו  לויטוריה דרך לקוחות שלהם מפעם שהם חברים שלנו שהיו מאוד מרוצים. ויטוריה התחילו לחפש לנו נכס בליסבון.

הציעו לנו עסקת יזמות שכוללת שיפוץ מ-א  עד ת שגבו בה שכל העלויות גלויות בה. הם לא חאפרים שבאים לדפוק את הלקוח. יש הרבה דברים בעסקאת יזמות שלא תמיד תלויים במשקיע. התקציב קצת חרג ממה שחשבנו בהתחלה.

בנוסף, היה קצת חוסר תיאום ציפיות לגבי תרגום נוטרוני שיצא פער של כמה אלפי שקלים ששלימנו. אבל כל שאר הדברים בתהליך הרכישה היה מעולה. 

שאני פונה לחברה אני מצפה לקבל תשובה תוך 24-48 שעות . בסופו של דבר בתהליך הזה אתה עובד עם ספקים בפורטוגל והם נתנו עבודה טובה. היה מעולה לעבוד גם איתם.

נתתי 8 בלוח זמנים כי היו עיכובים בגלל הקורונה. לגבי התשואה ציפיתי לתשואה יותר גובה, קיבלתי תשואה שנמצאת ברף הנמוך. בסוף הם אחלה חברה, אני חושב שבתחום הזה הם מהטובים בנדל”ן בפורטוגל.

בחרנו בהם כי הם היו נראים אמינים. יש משרד עורכי דין בישראל אז יש עם מי לדבר. בדקתי חברות אחרות שמתעסקות בנדל”ן בפורטוגל ובמדריד.

טיב השירות
8
שקיפות
9
עמידה בלוח זמנים
9
התשואה ביחס לתשואה שהוערכה
9
8.75
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מויטוריה

יוני 2022

אודות ויטוריה

ויטוריה הוקמה על ידי שני עורכי דין  ישראלים שפועלים מספר שנים בתחום הנדל”ן בפורטוגל:

עו”ד אבי חסון – המתמחה בדיני מקרקעין ותכנון ובניה העובד בליסבון, וכן בעל משרד עורכי דין בישראל. עו”ד חסון מלווה משקיעים ישראלים בהליך רכישת נכסים בליסבון כבר מספר שנים והוא בעל ניסיון רב בתחום הנדל”ן.

עו”ד עידן פסח – פועל מספר שנים ארוכות ביזמות נדל”ן בחו”ל וישראל.

אחד השותפים האסטרטגיים של ויטוריה הוא האדריכל אנדרה קנלס , יליד ותושב ליסבון, בעל משרד אדריכלות בעיר.

לאנדרה יש ניסיון רב בפרויקטים של נדל”ן בפורטוגל ובפרט בליסבון. משרדו ביצע מספר רב של פרויקטים של השבחה וייזמות בכל ליסבון וסביבתה.

9.25

הציון משוכלל מ- 2 ביקורות אמיתיות

של משקיעים שעבדו עם ויטוריה

 

צור קשר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ויטוריה יחזרו אליכם בהקדם או ליצור קשר באמצעות הטלפון

 
 
077-9965196
השאירו פרטים:

וויטוריה יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.