השקעות נדל”ן בחו”ל

המדריך השלם לקניית דירה ביוון

מי מאיתנו אינו חולם לרכוש נכס בחו"ל, מכל עבר אנו מוצפים במידע עד כמה כדאי לנו לרכוש דירה להשקעה בחו"ל ועד כמה ההשקעה תהייה משתלמת לנו ותניב לנו תשואות נאות. האמת היא שרכישת דירה בחו"ל מהווה צעד שכרוך ברמות סיכון. לכן, עלינו לשקול את צעדינו בזהירות רבה. מדובר בהשקעה מאתגרת, בעיקר בגלל שלרובנו יש רק ידע חלקי אודות מאפייני ההשקעה ומגמות השוק המקומי. תהליך רכישת נדל"ן בעולם משתנה ממדינה למדינה, התהליך של קניית בית ביוון עלול להיות טיפה מורכב אך לא שונה בתכלית ממדינות אחרות.
מאת מערכת רנקו | 4.11.21 / תאריך עדכון 28.06.23
תמונת נוף של דירות ביוון

רכישת דירה בחו”ל לצורך השקעת נדל”ן בארץ זרה, אינה עניין של מה בכך. ידיעה של הפרמטרים המשפיעים על שוק הנדל”ן היווני הכרחית. לדוגמא בקניית בית בעיר, רצוי לבדוק את קרבת הנכס למקומות בילוי ,תיירות, מסחר, קרבה למוסדות חינוך, מוסדות ציבור וכן את רמת הפיתוח והמעמד הסוציו אקונומי של תושבי האזור. באתונה ישנה כמות רבה של אוניברסיטאות מובילות (גם בסלוניקי), קירבה של הנכס למרכז העיר ולתשתיות התחבורה תקל בוודאי על השכרת הנכס. יוון, זו שהמציאה את האקדמיה, ידועה במשיכת סטודנטים מכל רחבי אירופה, רכישת  דירה בסמוך לאחת האוניברסיטאות יכולה להתברר כמשתלמת מאד. 

האם כדאי לקנות בית ביוון?

כבר שנים שיוון שומרת על מעמדה כיעד השקעות נדל”ן אטרקטיבי. משקיעים רבים בארץ ובעולם המחפשים אחר הזדמנויות מעבר לים ממשיכים לגלות את היתרונות הבולטים שמציעה יוון ונוהרים אחר פרויקטים חדשים המתפתחים בקצב אדיר בערי המדינה. ישנן כמה סיבות עיקריות למגמה הזו.

 1. מדיניות מיסוי מהנוחות באירופה – יתרון מרכזי אחד בקניית בית ביוון הוא מדיניות המיסוי הידידותית למשקיעים. ממשלת יוון יישמה צעדים כדי למשוך משקיעים זרים, כולל הצעת שיעור מס אחיד על הכנסה שהופקה ממקורות זרים. מדיניות זו מעניקה תמריץ משמעותי לאנשים השוקלים את יוון כיעד להשקעה בנדל”ן.
 2. תוכנית ויזת הזהב – יוון מציעה כיום את רף ההשקעות הנמוך ביותר עבור קבלת ויזת תושבות. תוכנית ויזת הזהב צדה את תשומת ליבם של משקיעים זרים רבים. מעבר להיתר השהייה, מתאפשרת גישה ומגורים בכל מדינות השנגן. עד כה, עמד הרף המינימלי לקבלת ויזה על 250,000 אירו סך השקעות. עם זאת, החל מאוגוסט הקרוב יעלה הרף לחצי מיליון. זוהי ככל הנראה הסיבה שמשקיעים רבים רצים היום לממש את זכותם.
 3. דריסת רגל באיחוד האירופי – יתרון נוסף ברכישת נכס ביוון הוא המיקום. מיקומה האסטרטגי של המדינה מאפשר גישה נוחה ליעדים שונים באירופה, מה שהופך אותה לבחירה אטרקטיבית למי שמחפש בית נופש או בסיס לטיולים תכופים. תשתית התחבורה הענפה של יוון, לצד שיעורי התיירות הגבוהים, הופכים אותה ליעד בביקוש גבוה.
 4. מחירים נוחים לרכישת נכסים – מחירי הנכסים של יוון נותרו נוחים יחסית למדינות אחרות באירופה. על פי נתוני Eurostat מדד מחירי הדירות היווני מפגין מגמת עלייה עקבית כבר מספר שנים. הביקוש בשוק הנדל”ן היווני נשאר יציב, והמחירים ממשיכים לעלות, מה שמעיד על תחזית חיובית למשקיעים פוטנציאליים.

מחיר ממוצע לבית/דירה ביוון

למעשה, ככל שרוכש הנדל”ן בקיא יותר בנעשה בשוק המקומי באותה מדינה , כך הסיכון ברכישת נדל”ן בחו”ל פוחתת ובצורה משמעותית. חשוב להדגיש, כי השקעת נדל”ן בחו”ל היא בד”כ עסקה בעלת פוטנציאל לתשואות גבוהות יותר מאשר בישראל.  חשוב לומר שגם מחירי הדירות ביוון נוחים יותר, ריכזנו עבורכם  את מחירי הדירות/בתים באזורי הביקוש המרכזיים ביוון:

אזורמחיר ממוצע לבית צמוד קרקע ביורומחיר ממוצע לדירה ביורו
אתונהמיליון+200,000-400,000
סלוניקי100,000+70,000+
כרתים350,000+70,000+
קורפו300,000100,000-200,000
חלקידיקי350,00070,000+

השוואת מחירי בתים למכירה ביוון (רבעון 1 2022 לעומת רבעון 1 2023)

רבעון 1 2022 (מחיר ממוצע למ"ר באירו)רבעון 1 2023 (מחיר ממוצע למ"ר באירו)שינוי במחיר
אתונה1,6671,8098.50%
סלוניקי1,6732,00019.60%
קורפו1,7081,8729.60%
לקוניה1,0001,0272.70%

על פי מדריך הנכסים העולמי, מחירי הדירות ביוון במגמת עלייה כבר מספר שנים. בין 2017 ל-2021 עלו מחירי הנכסים למגורים בכ-21.24%. צמיחה זו משקפת את הביקוש המתמשך ואת פוטנציאל ההשקעה בשוק הדיור היווני. הטבלה חושפת עלייה ניכרת רק בשנה האחרונה, המעידה על המשך מגמת העלייה בערכי הנכסים. נתונים אלה עולים בקנה אחד עם התחזית המשוערת שהוזכרה קודם לכן ותומכים עוד יותר בתחזית החיובית לשוק הנדל”ן היווני. נראה כי בשנים הקרובות, מגמת העלייה הזו תימשך.

מדד הדיור ביוון עלה ל-83.50 נקודות ברבעון הרביעי של 2022 מ-82.30 נקודות ברבעון השלישי של 2022. מקור: בנק אוף יוון

יתרה מכך, מחירי השכירות ביוון הם שיקול חיוני למשקיעים המעוניינים לייצר הכנסה מהשקעות הנכס שלהם. הביקוש לנכסים לשכירות ביוון רק גובר ולכן מטבע הדברים, גם מחירי השכירות. על ידי ניתוח נתונים אלה, קונים פוטנציאליים יכולים להעריך את שוק השכירות ולהעריך תשואות פוטנציאליות, אשר ממלאות תפקיד מכריע בקביעת התשואה הצפויה על ההשקעה.

רבעון 1 2022 (מחיר ממוצע למ"ר באירו)רבעון 1 2023 (מחיר ממוצע למ"ר באירו)שינוי במחיר
אתונה99.384.20%
סלוניקי7.586.70%
קורפו7.538.614.2
לקוניה4.625.079.70%

תהליך קניית בית ביוון – השלבים

תהליך הרכישה מורכב ממספר שלבים בסיסיים שכדאי להכיר מראש. הבנה מעמיקה של התהליך תאפשר לך לבחור את הנכס המתאים לך בצורה מושכלת, להיערך פיננסית לכל שלב ולקבל החלטות על בסיס נתונים, כשכל השלבים הצפויים לך ברורים. אלו כמה מהתחנות העיקריות שנעבור בדרך לקניית בית ביוון.

קביעת מטרה וסיור נכסים

ראשית, קבעו לכם מה מטרת קניית הנכס, לכל משקיע נדל”ן ישנן מטרות שונות וגם סכום שונה אותו הוא מעוניין להשקיע. גם עם החלטתם להשקיע בסיוע סוכנות נדל”ן, מכרים או בני משפחה, מומלץ מאוד לבצע סיור מקדים על מנת לחזות מקרוב בנכנסים העונים על הציפיות והצרכים שלכם. 

רצוי לקבל סיוע מתאים התמצאות בשוק הנדל”ן היווני עשויה להיות מאתגרת. לכן, מומלץ להסתייע במומחה הבקיא בשוק, בתרבות ובכלכלה היוונית ויוכל להעניק לך ייעוץ שוטף וליווי מקצועי לכל אורך הדרך.

הכל נמצא תקין והחלטתם שזה הנכס המתאים? זה הזמן להכנת מספר מסמכים שנדרשים לצורך פתיחת חשבון בנק והפקת מספר מס ביוון.  הצעד הראשון הינו, הוצאת תמצית רישום ממשרד הפנים. הדרך המהירה והנוחה לעשות זאת, הינה דרך האתר הרשמי של משרד הפנים. הדבר אינו כרוך בתשלום ויש צורך כמובן בהצגת תעודת זהות.

ריכוז כל המסמכים הנדרשים

 • דרכון תקף
 • מספר מס יווני (AFM) – ידרוש לרוב
 • פתיחת חשבון בנק ביוון
 • הוכחת בעלות על חשבון בנק
 • הוכחה לפתרון מימון או הון עצמי

מסמכים נוספים שעליכם להוציא לצורך פתיחת חשבון: תלוש משכורת אחרון, החזר מס אחרון, תעודת לידה, צילום דרכון וכד’. חשוב לציין שהדרישה עשויה להשתנות מבנק לבנק. בנוסף, היוונים מבקשים תרגום לשפה היוונית. ניתן לבצע זאת באמצעות השגרירות היוונית בישראל. רוב הבנקים יבקשו מכם כתושבים זרים שרוצים לפתוח חשבון בנק ביוון, להמציא מכתב “המלצה” מהבנק שלכם. מכתב זה צריך לכלול פרטים שונים כמו, למשל: פירוט יתרה כוללת, תנועות שוטפות בחשבון העובר ושב בחודשים האחרונים. על המסמך להיות בשפה האנגלית, חתום על ידי נציג הבנק לרבות חותמת בנק רשמית.

פתיחת מספר מס וחשבון בנק יווני

 א. פתיחת מספר מס:

מספר המס שיונפק לכם ביוון, ילווה אתכם מעתה ואילך בכל אירוע הכרוך במס, עם זה במכירה, רכישה, השכרת נכס או אפילו בפתיחת עסק.

ב. פתיחת חשבון בנק מקומי:

פעולה הכרחית מן הסתם, על מנת להעביר תשלומים לצורך קניית הדירה ועבור קבלת דמי השכירות החודשיים. חשוב להדגיש, כי במקרים מסוימים, הבנקים מסרבים לפתוח חשבון בנק לזרים, היות והם חושדים שבסופו של דבר לא תהייה תנועה בחשבון.

למדריך שלבים מפורט כיצד לפתוח חשבן בנק ביוון לחצו כאן

שלבים באיתור נכס ומשא ומתן עם מוכר הדירה ביוון

לאחר שאיתרתם נכס שעונה לשביעות רצונכם בסיוע אנשי נדל”ן או באופן עצמאי, זהו השלב בו המו”מ מול מוכר הנכס עובר לפסים מעשיים.  לאחר ששני הצדדים הגיעו להסכמה, רצוי שעו”ד מקומי יינסח את החוזה. אותו עו”ד, אמור לבצע גם בדיקה משפטית של הנכס., על עורך הדין לבצע בדיקה יסודית באשר לרישום הנכס בטאבו ביוון. בנוסף, עו”ד יוודא כי אין חובות, עיקולים או שעבודים רשומים על הנכס. כמו כן, נערכת  בדיקה עם מוכר הנכס אכן הינו הבעלים הרשומים בטאבו (Land Registry).

חתימה על הסכם מקדים ומתן מקדמה לבעל הנכס היווני:

בהנחה שניתן אור ירוק לביצוע העסקה מעורך הדין,  אפשר לחתום על החוזה. במעמד זכרון דברים תשולם למוכר מקדמה. באתונה למשל המקדמה המקובלת לתשלום לבעל הנכס עומדת על 1,000 יורו, עבור נכסים עד שווי 50,000 יורו. בנכסים בשווי גבוה יותר תינתן המקדמה תהיה בהתאם.

בדיקה טכנית של הנכס על ידי עורך דין מקומי:

ביוון, על מנת למכור נכס נדל”ן, על הבעלים להציג את כל המסמכים הרלוונטיים לנוטריון (שמוסמך לבצע עסקאות נדל”ן) על מנת שזה יאשר כי לנכס אין חריגות בהתאם לתוכנית הבניין. אישור נוטריוני ואישור עורך הדין יעשו בשבילכם את העבודה.

שלבים אחרונים: פגישת חתימה בנוטריון היווני על הנכס

לאחר שקיבלתם אישור מצד עו”ד שמייצג אתכם כי כל המסמכים נמצאו תקינים, נותר לחתום על הסכם. כמה ימים לפני (מספר הימים שסוכם בין שני הצדדים מראש)  מועד החתימה על הדירה, עליכם להעביר לחשבונכם ביוון את הסכום המיועד לרכישת הנכס. כמו גם על ההוצאות הנלוות, כגון תשלום לעורך הדין, מתווך, מיסים וכד’. הבנק ינפיק צ’קים בנקאיים לטובת מוכר הנכס, הנוטריון ולמשרדי הטאבו הממשלתיים. פגישת כל הצדדים נהוגה לערך במשרדי הנוטריון, שם נחתם ההסכם.

חתימה על שטר הבעלות

סיימו את העסקה: לאחר השלמת המשא ומתן והסכמה על נוסח החוזה, נותר רק לחתום על שטר הנכס המהווה העברת בעלות על הנכס. בשלב זה, יהיה עלינו גם לשלם את כל האגרות הכרוכות בתהליך ואת המיסוי על העסקה.

הנפקת שטר מכר וקבלת המפתח

לאחר חתימה על השטר וביצוע התשלום, מונפק שטר מכר המתעד באופן רשמי את העברת הבעלות. בשלב זה מקבל הרוכש את מפתחות הנכס, מה שמשלים את תהליך הרכישה.

השלבים הנחוצים לקניית בית ביוון בטבלה הבאה:

שלבפעולההערות/מיקום
1איתור נכס ביווןבאופן עצמאי, באמצעות סוכן נדל"ן או בפרויקט 
2הוצאת תמצית רישום ממשרד הפניםמתבצע בישראל
3אישור רו"ח לאימות פרטיםמתבצע בישראל - רו"ח ישראלי
4"המלצה" מבנק ישראלי לעמיתו היווני המאשר יתרה מספקת של הרוכשמתבצע בישראל
5פתיחת מספר מס וחשבון בנקמתבצע ביוון
6מציאת נכס מתאיםמתבצע ביוון
7מו"מ מול מוכר הנכס ועריכת חוזהמתבצע ביוון
8עריכת חוזה ובדיקה משפטית של הנכסמתבצע ביוון - עו"ד יווני
9חתימה על הסכם מקדים +תשלום מקדמהמתבצע ביוון - עו"ד יווני
10בדיקה טכנית של הנכסמתבצע ביוון - עו"ד/ונוטריון
11העברת כסף לחשבון בנק + תשלום מיסיםעו"ד יווני
12חתימה החוזהמתבצע ביוון - עו"ד/ונוטריון
13חתימה על שטר הבעלותמתבצע ביוון
14הנפקת שטר מכר וקבלת המפתחמתבצע ביוון

לאחר סיכום כל השלבים, ריכזנו עבורכם נתוני רקע נוספים שיעזרו לכם לקבל החלטה לפני קניית בית ביוון 

אילו סוגי נכסים ניתן לקנות ביוון?

יוון מציעה מגוון רחב של נכסים זמינים לרכישה, כל אחד מהם עם יתרונות שונים ורלוונטיים לטווחי תקציב והעדפות שונות.

 • דירות: דירות הן אפשרויות פופולריות, במיוחד באזורים עירוניים כמו אתונה וסלוניקי. נכסים אלו משתנים באופן ניכר בגודל, בסגנון ובאיכות התשתיות, ממגדלים חדשניים ועד לדירות מסורתיות בבתים ישנים.
 • וילות: יוון ידועה בווילות היפות שלה, במיוחד באזורי החוף והאיים. וילות כוללות לרוב פריסות מרווחות, גנים פרטיים, בריכות שחייה ונופים מדהימים של הנופים או הים שמסביב.
 • בתים מסורתיים: יוון עשירה בהיסטוריה ותרבות, ובתים מסורתיים מציגים את המורשת האדריכלית הייחודית של המדינה. לבתים אלה יש לרוב אלמנטים עיצוביים מובהקים, כגון חזיתות אבן, חצרות ומאפייני פנים מסורתיים.
 • קרקעות ומגרשים: רכישת קרקעות או מגרשים ביוון מספקת הזדמנויות לבניית בתים בהתאמה אישית או למטרות השקעה. ניתן למצוא קרקע במקומות שונים, כולל אזורים כפריים, הרים או אזורי חוף.
 • בתי נופש: הפופולריות של יוון כיעד לחופשה הופכת אותה למיקום אידיאלי לרכישת בתי נופש. קונים יכולים לבחור בין מפלטים על שפת הים, נכסים באיים או חופשות בכפר.

כדי לקבל החלטה מושכלת, מומלץ לחקור ביסודיות את האזור ואת סוג הנכס הספציפי הרצוי כדי להבטיח שהמשאבים והיכולות שלנו אכן מתאימים.

איפה כדאי לקנות בית ביוון?

מיקום נכון יכול לעשות את כל ההבדל כשזה מגיע לקניית בית ביוון להשקעה. אזורים שונים מציעים יתרונות ברורים, בין אם קרבה לחופים, אתרים היסטוריים או שירותים עירוניים. גם עלות הנדל”ן משתנה בין המקומות. נכון להיום, ערים פופולריות כמו אתונה, סלוניקי וכרתים חוו עליות בולטות במחירי הנדל”ן בשל הרצוי והביקוש הרב שלהן. אזורים יוקרתיים יותר כמו סנטוריני או מיקונוס יהיו זמינים במחיר כניסה גבוה יותר, אך גם התשואה תהיה בהתאם ועשויה לזנק באופן ניכר בשנים הקרובות. בסופו של דבר, ההעדפות האישיות, החזון שלך לגבי הנכס והיכולות האישיות הן שיקבעו את הבחירות שלך.

למידע ממוקד על ערים לקניית בית ביוון

מיסוי על קניית בית ביוון

שיקולי המיסוי הם מהחשובים ביותר בבואנו לקנות בית ביוון. יוון כוננה אמנת מס עם מדינות רבות, כולל ישראל, המסייעת במניעת כפל מס. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום המס כדי להבטיח עמידה בתקנות המס המקומיות ולנצל את כל הפטור או הניכויים הקיימים. היכרות עם השלכות המס של בעלות על נכס ביוון היא חיונית לקבלת החלטות פיננסיות מושכלות. כיום, מדיניות המיסוי למשקיעים זרים היא מהמשתלמות באירופה, כאשר המיסוי על רווחי הון משכירות אחיד ובמקרים רבים, ניתן לקבל פטור ממע”מ.

תשלומים ועמלות נוספים

כדי להבטיח שהעסקה אכן תהיה משתלמת, חשוב לקחת בחשבון את כלל העלויות הנלוות למחיר הרכישה. עלויות אלו עשויות להשתנות בהתאם לגורמים שונים, כגון ערך הנכס, מיקומו והשירותים הספציפיים המעורבים. להלן מספר תשלומים ועמלות נפוצות שכדאי לקחת בחשבון:

 • מס העברת רכוש (PTT): מס העברת רכוש, הוא מס המוטל על העברת בעלות על נכס. שיעור המס מחושב לפי שווי הנכס ויכול לנוע בין 3% ל-10% ולרוב מכוסה על ידי הקונה.
 • מס ערך מוסף (מע”מ): המע”מ חל על נכסים חדשים ונקבע בשיעור סטנדרטי של 24%. עם זאת, ישנם שיעורי מע”מ מופחתים (13% או 6%) הזמינים עבור קטגוריות מסוימות של נכסים, כגון מגורים ראשיים או נכסים באזורים ייעודיים. מע”מ כלול לרוב במחיר המכירה של הנכס. כדאי לציין שעבור נכסים בני 6 ומעלה, ישנו פטור ממע”מ למשקיעים זרים.
 • שכר טרחת נוטריון: שכר טרחת נוטריון מכסה את העלויות הכרוכות בעריכת שטר המכר וברישום נוטריוני. העמלות מחושבות בדרך כלל על סמך אחוז משווי הנכס ויכולות לנוע בין 0.65% ל-1.2%.
 • שכר טרחת עורך דין: רצוי להתקשר עם עורך דין על מנת להבטיח עסקת נכס חלקה ותואמת את החוק. שכר הטרחה של עורך הדין משתנה אך בדרך כלל נע בין 1% ל-2% מערך הנכס. עמלות אלו מכסות ייעוץ משפטי, בדיקת נאותות, סקירת חוזה וסיוע לאורך תהליך הקנייה.
 • עלויות סקר ובדיקה: ביצוע סקרים ובדיקות נכסים להערכת מצב הנכס עשויה לגרור עלויות נוספות. שכירת שמאי או מהנדס מקצועי יכולה לספק הערכה יסודית של שלמות המבנה של הנכס ולזהות כל בעיה אפשרית. העלויות ישתנו בהתאם להיקף ומורכבות הבדיקה.
  דמי חיבור לתשתיות: במעמד רכישת הנכס, ייתכן שיחול חיוב נוסף עבור חיבור לתשתיות כגון חשמל, מים וגז.
 • דמי רישום בעלות על נכס: רישום הנכס על שם הקונה כרוך בדמי רישום. אגרות אלו מבוססות על שווי הנכס ומשולמות בלשכת רישום המקרקעין.

אפשרויות מימון ומשכנתאות ביוון

ישנם שיקולים כה רבים שישפיעו על ההחלטה שלנו איזה נכס לרכוש. עם זאת, ישנו שיקול אחד שעל פיו בסופו של דבר תקום או תיפול ההשקעה שלנו. אפיק המימון הנכון יכול להפוך השקעה שנראתה בלתי אפשרית לסבירה ומשתלמת, או לתחום את התקציב שלנו לאפשרויות ריאליות יותר, בהתאם לאפיקים שנוכל להשיג. לכן, חשוב לבחון את כלל אפשרויות המימון לפני שניגש לאיתור הנכס. אלו כמה מהאפשרויות הנפוצות ביותר.

 • הון עצמי: ככל שעומד לרשותך הון עצמי מחסכונות, ירושה או כל מקור אחר, תמיד עדיף להשקיע כמה יותר מנכס נזיל ולצמצם את חבויות ההלוואה או המשכנתא.
 • הלוואות בישראל: ניתן לקחת הלוואה בבנק ישראלי על מנת לגייס סכום ראשוני להשקעה ולהשלים ממקורות נוספים.
 • משכנתא ביוון: בנקים יווניים מציעים הלוואות משכנתא הן לתושבים והן לתושבי חוץ. להלוואות אלו יש בדרך כלל תנאים והגבלות משתנים, הן בשיעורי הריבית והן בתקופות ההחזר. חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולבחון את האפשרויות. עד לאחרונה, היה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשיג משכנתא ביוון, אך כעת השוק גמיש מתמיד וכדאי לנצל זאת.

כדי לקבל משכנתא ביוון, יהיה עליך להוכיח הכנסה קבועה ולהציע היסטוריית אשראי. כמובן שההלוואה תינתן רק כנגד נכס ממשי ולכן יהיה להמציא גם מסמכים שיוכיחו את העסקה. תהליך קבלת המשכנתא עשוי להיות סבוך ולכן, מומלץ לקבל ייעוץ לפני ביצוע התהליך.

טיפים נוספים לפני קניית בית ביוון

 1. לא לשכוח לקחת בחשבון את שער החליפין – כדאי לקחת בחשבון שאם החסכונות וסכומי ההלוואה שלך הם בשקל, העסקה תהיה נתונה לתנודות בשער האירו, מה שישפיע באופן ניכר על העלות הכוללת. חשוב לעקוב היטב אחר תנודות השער ולקבל ייעוץ כדי למזער סיכונים פוטנציאליים.
 2. עריכת סקר – לפני שמתחייבים לרכישת נכס, רצוי לערוך סקר מקצועי. סקר יכול לחשוף בעיות נסתרות או בעיות מבניות שאולי לא נראות מיד. הדבר יסייע לך לקבל החלטות מושכלות ולנהל משא ומתן על תיקונים או התאמות מחיר במידת הצורך.
 3. לשמור תקציב להשבחת הנכס – ישנן לא מעט השקעות משתלמות שיתגלו כ”יהלום בלתי מלוטש”. כדי להבטיח שניתן יהיה להפיק מהם את המרב, יהיה לעינו להשקיע סכומים לא מבוטלים בשיפוצים ועיצוב. כדאי לקחת בחשבון את העלויות הפוטנציאליות הללו ולגלם אותן בתקציב הכולל.
 4. להתוודע לשוק המקומי – רכישת ידע היא המפתח לקבלת החלטות מושכלות ברכישת נכסים להשקעה. מומלץ לבחון היטב את מחירי המכירה האחרונים בשכונה הרצויה, מגמות במחירי נכסים, את קהלי היעד ואת תנאי השוק הכוללים כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי הרכישה שלך.
 5. תמיד לבקר בנכס – לא קונים חתול בשק ודירה – בטח שלא. במידת האפשר, כדאי לתכנן ביקור פיזי בנכס שבכוונתך לקנות. זה יאפשר לך להרגיש את הנכס, לבחון את האווירה בשכונה ולהכיר מקרוב את הערך המוסף שהנכס שלך מציע.

ליווי לרכישת דירה ביוון:

ההחלטה האם לרכוש נכס במדינה זרה אינה פשוטה, עם זאת, הסבירות לקבל תשואות גבוהות יותר מאשר בישראל מניעה ישראלים רבים לרכוש נכס בחו”ל ובעיקר ביוון השכנה. הקירבה הגיאוגרפית והמיסוי הנוח עושים את שלהם. עם עליית השקעות הנדל”ן בחו”ל, החלו לעלות חברות שיווק וליווי של נכסי נדל”ן בחו”ל המנוהלות על ידי ישראלים. זוהי בשורה משמחת כמובן, אומנם צריך לזכור שאפשר לרכוש דירה בחו”ל באופן עצמאי, אך טמונים בכך סיכונים ונדרשת עבודת שטח. הדרך הבטוחה לרכוש בית ביוון היא באמצעות מלווה השקעות ביוון שמכיר את השוק המקומי, השפה, והבירוקרטיה במדינה. ברנקו תוכלו למצוא חברות מומלצות המתמחות בשוק היווני והן יוכלו ללוות אתכם ממציאת הנכס ועד קבלת המפתח. 

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות