השקעות נדל”ן בחו”ל

אמנת מס ישראל קפריסין

היכרות עם מדיניות המיסים הנהוגה במדינה בה אתם מעוניינים לבצע השקעות נדל"ן, היא צעד ראשוני והכרחי. בחינת הזוויות השונות של מדיניות המס, תאפשר לכם תכנון מקדים עוד לפני רכישת הנכס להשקעה ובחינה מדוקדקת של כדאיות העסקה עבורכם. בין אם אתם מעוניינים בהשקעות בפאפוס, השקעות בלרנקה או בכל עיר אחרת בקפריסין, מודעות להיעדרה של אמנה למניעת כפל מס ישראל קפריסין ובחינת מנגנון המס המושתת בישראל ובקפריסין יהיו הצעד הראשון עבורכם.
מאת מערכת רנקו | 19.09.22

מיסוי נדל"ן בקפריסין: יתרונות עבור משקיעים, יחידים וחברות מישראל

מדיניות המיסים הנהוגה בקפריסין פועלת בשקיפות, על מנת לעודד משקיעים זרים להשקיע בשטחה וכפועל יוצא, מציעה למשקיעים ולחברות מיסוי נדל”ן נוח ואטרקטיבי.

 

מס חברות בקפריסין

בעבור חברות שעיקר פעילותן מרוכזת בקפריסין או חברות אשר רשומות בקפריסין, ישולם מס חברות בשיעור של 12.5%. יתרה מזאת, חברות המוגדרות בחוק כבעלות נכסים שאינם פיזיים יחויבו בתשלום מס חברות מופחת על סך 2.5%. כמו כן, חברות לא יחויבו במס בקפריסין במקרה בו נמכרו מניות או נכסים מחוץ לשטח קפריסין.

מס יחידים ומשקיעים

מיסוי נדל”ן בקפריסין נחשב למיטיב עם המשקיע. אחוזי מיסוי נחשבים לנמוכים ביותר בהשוואה אל מדינות אחרות הופכות את השקעת הנדל”ן לכדאית ביותר. קניית נכס להשקעה לא דורשת מהמשקיע להפוך לתושב קפריסין, אך תושבות או הקמתה של חברה ורישומה בקפריסין, יקלו ויפחיתו את המיסוי הנמוך ממילא. לאור מנגנון מיסוי נמוך ונוח זה, נחשבת קפריסין ליעד פופולרי בעבור חברות, יחידים ומשקיעים.

מהי משמעות היעדר אמנת מס ישראל קפריסין עבור משקיעים?

אמנת מס הינה הסכם בין שתי מדינות המשקף את אופי חלוקת זכויות המיסוי והקדימות בזכויות אלו לגבי סוגים שונים של הכנסה. בין ישראל לקפריסין טרם הוסכמה או נחתמה אמנה. בהיעדר אמנת מס ישראל קפריסין, עלול להיווצר מצב בו כל מדינה רוצה לאכוף את חובת המיסוי מצידה. ללא האמנה, עשוי לשלם משקיע מס גבוה על הכנסתו לשתי מדינות שונות. לקפריסין תהיינה זכות ראשונים למסות את המשקיעים הישראלים. לאחריה תמסה ישראל ללא הכרה בתשלומים ששולמו בקפריסין.

 

בשל היעדרה של אמנת מס ישראל קפריסין, תכנון מס הינו חשוב ביותר. בעבור חברות אשר הוקמו בקפריסין וניהולן מתבצע מישראל, בשל היעדרה של אמנת מס ישראל קפריסין, יהיה עליהן לשלם מס גם במדינת ישראל. בפועל, בשל קרבתה של קפריסין גיאוגרפית אל ישראל, מנוהלות חברות רבות בקלות מקפריסין, מהלך אשר פוטר אותן מתשלום במדינת ישראל של מס חברות. 

 

מיסוי נדל”ן בקפריסין: מידע למשקיעים

 

לאחר שמבינים את חשיבות הדבר בתכנון מס בהשקעות נדל”ן בחו”ל, ובפרט בהשקעות בנדל”ן בקפריסין חשוב לבדוק את עלויות המיסים המקומים, אלו הם מיסי הנדל”ן בקפריסין:

תשלום בעבור מס בולים 0.20%-0.15%
מס רכישה3% -8% (מדורג)
מע"מ (דירות חדשות בקפריסין)19%
מס אותו גובה הרשות המקומית0.1%-0.2%
מס הכנסות מהשכרת נכסחל החל מ-19,500 יורו. לאחר מכן 20%-35% (מדורג)
מס שבח20% ישנם הנחות שונות

ניתן להפחית את תשלום מס השבח כנגד מס הרכישה ששולם בעבור הנכס. בנוסף ניתן להפחית כנגד תשלום בעבור תיווך ועלויות השקעה בנכס כשהן מגובות בעזרת אסמכתאות. הפסדים מדווחים גם הם ניתנים לקיזוז מסך הרווחים. לאחר כל ההפחתות שצוינו לעיל, יחויב המוכר בתשלום מס שבח על סך 20% מהרווח.


מיסוי יחידים בקפריסין

 

בשל היעדרה של אמנת מס ישראל קפריסין, מחויב אדם בעל הכנסות ונדל”ן בקפריסין שנחשב כתושב ישראל, להמשיך ולהעביר תשלום עבור ביטוח לאומי, דמי בריאות ומס על הכנסותיו. במקרה ומרכז פועלו של האדם מתנהל בקפריסין והוא עומד בתנאים שונים המפורטים בחוק, יש באפשרותו להגיש בקשה לנתק את התושבות הישראלית שלו, משום שאיננו מקיים את עיקר פעילותו בישראל. לאחר ביצוע הליך זה, מתבטלת חבות המס ותשלומי החובה הנוספים על היחיד.

מעוניינים להתחיל להשקיע? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

Keynote Assets – נועם ואליס שני מלווה השקעות נדל"ן בקפריסין

Keynote Assets

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

icy השקעות בלימסול

ICY

לקריאת חוות דעת
ונכסים בשיווק לחצו

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בקפריסין. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות