השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות נדל"ן בלרנקה

מדינת קפריסין הוכרזה בשנת 1960 כמדינה עצמאית, שמאכלסת כיום בסביבות מיליון וחצי תושבים. קפריסין הצטרפה בשנת 2003 לאיחוד האירופי, הפכה לחברה רשמית באיחוד ב,2008- ובשנת 2013 עברה טלטלה כלכלית בעקבות המשבר העולמי של 2008 וחוב לאיחוד האירופי. אך עד מהרה הצליחה קפריסין להתגבר על המשבר ואף להציג שוק נדל"ן משגשג ופורה.
מאת מערכת רנקו | 26.08.22
לרנקה - קפריסין

קפריסין מורכבת משני חלקים, בצפון קפריסין נמצא החלק הטורקי ובדרומה של המדינה, חלקה היווני. לרנקה שוכנת בחלק היווני של קפריסין באזור הדרום מזרחי בה. כעשירית מתושבי קפריסין כולה מתגוררים בלרנקה, בסביבות 85,000 תושבים. השקעות נדל”ן בלרנקה נחשבות להשקעות אטרקטיביות ביותר בשל שלל סיבות, החיבור התחבורתי של העיר אל החוץ באמצעות נמל ימי ושדה תעופה מהווה בהחלט סיבה בולטת לכך.

לרנקה ממוקמת במרכז ונחשבת נגישה ונוחה להגעה מהערים הסובבות אותה. טיסה מישראל ללרנקה תגיע אל יעדה תוך 45 דקות בלבד. במקום שורר מזג אוויר אידיאלי לחופשה. בחורף תהנו ממזג אוויר נוח, כ15- מעלות בממוצע. כמו כן, בחודשים החמים יותר נמדדות במקום טמפרטורה של כ30- מעלות בממוצע. האקלים הנוח האופייני לים התיכון השורר במקום, הופך את לרנקה למקום משיכה במהלך כל השנה. העיר מציעה שלל אטרקציות למבקרים בה: חופים תכולי מים עם חופי זהב, אתרים בעלי חשיבות היסטורית, טיילת גדושה בכל טוב, מסעדות, בתי הארחה ועוד.

השקעות נדל"ן בלרנקה, כלכלה ותיירות: מידע חשוב למשקיעים

 • ענף התיירות הינו קריטי בתרומתו לכלכלת קפריסין בכלל ולרנקה בפרט. בדומה למדינות רבות באירופה, מאז שחברה קפריסין אל האיחוד האירופי, “ספגה על בשרה” את המשבר בעקבות החוב האירופי לו היו שותפות מדינות החברות באיחוד, בתוספת השפעת המשבר שאירע בשנת 2008 שהשפיע על כלל הכלכלה העולמית. למרות הקושי, ניתן להבחין בהתאוששות ובתנועות שנרשמו בשוק הנדל”ן המקומי. תרומה ניכרת לשמירה על יציבות הכלכלה בקפריסין ויציבותו של שוק הנדל”ן המקומי נזקפת לזכותם של אזרחי ואף לרכישת בתי בלרנקה בפרט ובקפריסין בכלל אנגליה הידועים בחיבתם להשקעות נדל”ן מגורים במדינה.
 • העיר לרנקה מצויה בעיצומו של תהליך פיתוח ובנייה. לגרים בעיר, לרנקה היא נעימה ומסבירת פנים. עבור תיירים, משקיעי נדל”ן בלרנקה, או בעלי השקעות בפאפוס או בערי תיירות אחרות בקפריסין, יש בה מכל טוב, הן מבחינת היצע נדל”ני והן מבחינת היצע תיירותי. משקיעים ישראלים המבצעים השקעות נדל”ן בלרנקה ייהנו מתשואה גבוהה יותר בהשוואה להשקעות בישראל. הדבר ניכר אף יותר בהשכרת נכסים לפרק זמן קצר.
 • נגישותה הנוחה של לרנקה אל הסובב אותה בשל שדה התעופה הממוקם בה, המרינה הידועה והמפוארת שנמצאת בשטחה היא בעלת ערך תיירותי נדל”ני רב. המרינה המתחדשת בעלות הגבוהה ממיליארד יורו בשל שדרוג ופיתוח, תסייע ביצירת משרות נוספות באזור, תעלה את הביקוש לנכסים באיזור, דבר שישפיע באופן ישיר על התשואה ושווי הנכסים שיעלה אף הוא. תוצרה המקומי גולמי של קפריסין נמצא אף הוא בעלייה בהשוואה אל מדינות אירופאיות אחרות כמו מלטה, לוקסמבורג, מונטנגרו, איסלנד ועוד.

 • התיירות הקפריסאית פרושה על פני מספר ערים המהוות נקודות משיכה רוויות אטרקציות בעבור תיירים ועבור משקיעי נדל”ן בקפריסין. העיר פאפוס הממוקמת בחלקה היווני של קפריסין היא עיר חוף קטנה יחסית אליה מגיעים תיירים רבים. תיירים אלה נוהגים להתארח בבתים המושכרים לפרקי זמן קצרים או ביחידות המיועדות לצרכי תיירות. בתי מלון נמצאים במקום ואף הם אופציית לינה פופולרית עבור המבקרים בעיר. לימסול אף היא נקודה אטרקטיבית ביותר עבור תיירים, זאת בשל הנמל הנמצא בה, גודלה ומרכזיותה עבור כלכלת המדינה.

 • על אף העובדה שקפריסין מציעה לתייר ולמשקיע הנדל”ן בחירה מגוונת בין ערים אטרקטיביות בניגוד להשקעות בלימסול או להשקעות בפאפוס , שוק לרנקה בולטת בפופולריות שלה. השקעות הנדל”ן בלרנקה נחשב לפחות רווי ובשל כך, יש ביכולתו להציע רבות למשקיעים בו. משקיעים הבוחרים בהשקעות נדל”ן בלרנקה יוכלו להנות מהיצע של מתחמי בניינים בסמוך אל חוף הים המכילים יחידות אירוח במיוחד עבור הנופשים במקום. היחידות מרוהטות ומאובזרות ובנויות באיכויות הגבוהות ביותר.

 • בשנת 2019 טרם פרוץ הקורונה הגיעו אל קפריסין למעלה מ3.9- מיליון תיירים. בתקופת הקורונה חלה ירידה חדה בהגעת התיירים אליה, בדומה לצניחה שחלה בענף התיירות העולמי. בשנת 2021 לשם השוואה, ביקרו בקפריסין פחות מ2- מיליון תיירים. אל לרנקה בלבד הגיעו מחודש ינואר 2019 ועד לתחילת חודש דצמבר 2019 למעלה מ164,000 תיירים.

   

השקעות נדל"ן בלרנקה, למה זה כדאי?

 • מס נמוך – בקפריסין לא חל כפל מיסוי בעבור השקעות נדל”ן, רוכש הנכס אינו חייב בהכרח להיות תושב המדינה ובנוסף, הכנסות המוגדרות כהון או הכנסה של חברות ממוסות בשיעור מס הידוע בשיעור מהנמוכים בעולם. מיסוי מינימלי זה אינו מקרי, מדובר במדיניות מכוונת אשר מטרתה הינה עידוד השקעות במדינה. מס בולים, מס המשולם שנתית על הנכס ומס רכישה הם המיסים שעל המשקיע או רוכש הנכס לשלם בעבור רכישתו. אל דאגה, כולם בשיעור נמוך משמעותית משיעורם בישראל. שיעור מס בשווי של כ20- אחוזים יחויב בעבור הכנסות מהשכרת נכס.

 •  מחיר נכס אטרקטיבי – על אף מגמת העלייה במחירי הנדל”ן בקפריסין, בהשוואה אל מחירי הנכסים בישראל, קפריסין מציעה למעוניינים בהשקעות נדל”ן אפשרויות רבות ומפתות במחיר נמוך יחסית. לדוגמה: רכישת נכס בקפריסין תאפשר למשקיע המצויד בחצי מיליון ש”ח להשקעה, לרכוש נכס ולקבל עודף! מחירן ההתחלתי של דירות חדשות הוא כ130,000- אירו ו100,000- אירו בעבור דירות יד שנייה. משתנה חשוב בעל השפעה גדולה על התמחור הוא קרבת הנכס אל חוף הים.

 •  פוטנציאל הרווח – השקעת נדל”ן בלרנקה בפרט ובקפריסין בכלל תניב בממוצע בין 6%-10% רווח בעבור משקיע המציע את הנכס אשר ברשותו לשכירות לטווח ארוך. משקיע המציע נכס לשכירות לטווח קצר עשוי לגרוף אחוז תשואה גבוה יותר. השקעות בלרנקה יניבו אחוז רווח גבוה בהרבה מהתשואה הממוצעת אותה תרוויחו על השקעה דומה בארץ.

נדל"ן בלרנקה: חסרונות

 • אישורי הבנייה הניתנים על ידי הממשל הקפריסאי מועברים באיטיות ובהיקף מצומצם יחסית. על אף העלייה בהיקף ההיתרים שחולקו בשנת ,2021 קבלת היתר לכשעצמה אינה ערובה לכך שהפרויקט יבנה.

 • בשל ההשפעה הרחבה של ענף התיירות על כלכלת קפריסין, היא פגיעה יותר במצבי משבר ועיתות חירום בהשוואה למדינות אשר כלכלתן אינה נסמכת על תיירות בהיקף רחב שכזה. מגפת הקורונה מהווה דוגמה טובה לכך.

אפשרויות מגוונות להשקעות נדל"ן בלרנקה

משקיע נדלן בקפריסין יכול לבחור בין רכישת דירת נופש מוכנה, רכישת דירת מגורים והתאמתה לצרכיו, רכישת בית פרטי, וילה ועוד. ישנם פרויקטים חדשים המציעים רכישת דירה מרוהטת ומאובזרת ברמה גבוהה ואיכותית ביותר הממוקמת במרכז העיר. בשל ההיצע הרחב יחסית של אפשרויות לינה שונות בערי התיירות בקפריסין כגון: בתי מלון, יחידות נופש, מתחמי בניינים, דירות מגורים להשכרה ועוד, ישנה חשיבות גבוהה להתאמת הנכס להשקעה לצרכי הנופשים על מנת להישאר אופציה רלוונטית.

 

טווח מחירי השקעות נדל"ן בקפריסין

עבור קניית דירת נופש ממוצעת בקפריסין תצטרכו לשלם בין 55,000-150,000 אירו. מחירה של דירת 4 חדרים נע בין 75,000-190,000 אירו ואילו מחירה של דירת 5 חדרים נע בטווח המתחיל מ100,000- אירו עד למחיר של 200,0000 אירו. הדירות המוצעות למשקיעים יכולות להיות חלק מקומפלקס בניינים חדש, דירות יד שנייה מרכזיות וקרובות אל חוף הים.


על מנת להפוך את הנכס לאטרקטיבי להשכרה ארוכה או קצרת טווח, מומלץ לבחור בנכס הנמצא במקום מרכזי ונגיש, בקרבת מרכזי מסחר ופנאי, מאובזר בהתאם לצרכי הנופשים ובקרבת חוף הים. מחירי השכירות בקפריסין נעים בממוצע בין 10-30 אירו למטר רבוע. לפיכך, מחיר השכירות בעבור נכס בגודל 50 מ”ר ינוע בין 500-1500 אירו לחודש. על דירה גדולה יותר בת 100 מ”ר תשולם שכירות בטווח מחירים בין 1000-3000 אירו לחודש.

 

כאמור, תשואה בעבור השקעות נדל”ן בלרנקה בפרט ובקפריסין בכלל נעה בין 5%-10% בעבור שכירות לטווח ארוך עם פוטנציאל רווח גבוה אף יותר בעבור שכירות לטווח.

הסכמי עידוד והגנה על השקעות בין ישראל לקפריסין

בין מדינת ישראל לקפריסין קיים הסכם הנקרא “עידוד והגנה על השקעות.” מדובר בהסכם המיועד להגן מבחינה משפטית על משקיעים זרים ועל השקעות זרות, הן ברחבי קפריסין והן ברחבי ישראל. ההסכם נועד לעודד השקעות זרות במדינת ישראל מחד, ומאידך להעניק מעטפת הגנה על המשקיעים הישראלים בקפריסיןהסכם זה כולל הגנה על המשקיעים מפני שינויים דרסטיים במדיניות ומערכת החוק בקפריסין, ושמירה על הוגנות ומניעת אפליה בין משקיעים מקומיים למשקיעים זרים.

איך להתחיל השקעות בקפריסין?

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר.

מעוניינים להתחיל להשקיע? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

Keynote Assets – נועם ואליס שני מלווה השקעות נדל"ן בקפריסין

Keynote Assets

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

icy השקעות בלימסול

ICY

לקריאת חוות דעת
ונכסים בשיווק לחצו

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בקפריסין. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות