השקעות נדל”ן בחו”ל

עסקת פליפ בנדל"ן - מהן וכיצד משקיעים בעסקאות פליפ?

השאיפה של משקיעים רבים בתחום הנדל"ן היא לגזור רווחים גבוהים בתוך זמן קצר. זאת הסיבה לכך שעסקת פליפ נחשבת לפופולרית מאוד. עסקת פליפ (המכונה גם Fix & Flip) היא מעין עסקת אקזיט המבוססת על מודל של רכישת נכס להשקעה, השבחת הנכס באמצעות שיפוץ ומכירתו תוך מספר חודשים ברווח גבוה.
מאת מערכת רנקו | 27.05.22

באילו מדינות נפוצה עסקת פליפ?

קצב עליית מחירי הנדל”ן בישראל ממשיך לזנק. לפי נתוני הלמ”ס, נכון למאי 2022 ב 12 החודשים החולפים נרשמה עלייה של 15.2% במחירי הנדל”ן. בשל כך, רבים ממשקיעי הנדל”ן פונים לבצע השקעות בחו”ל ובייחוד בארצות הברית. מחירי נדל”ן בארה”ב הינם נמוכים יחסית, בעוד שהביקוש לנכסים איכותיים גבוה במיוחד. השקעות פליפ בנדל”ן נפוצות מאוד בארצות הברית, ובעיקר במדינות כמו פלורידה וניו יורק בהן תמצאו הזדמנויות רבות של עסקאות פליפ.

למי מתאים לקנות ולמכור נכסים בעסקאות פליפ?

עסקת פליפ מתאימה למי שיש לו הון ראשוני של כ-200 אלף דולר. ניתן אמנם לנסות ולאתר נכסים במחיר נמוך יותר, אך לרוב נכסי נדל”ן אלו יהיו באזורים סוציו אקונומיים נמוכים.
אם אתם מחפשים השקעה שתניב לכם תשואה שנתית קבועה, עסקאות פליפ אינן מתאימות לכם. בניגוד לעסקאות השכרה לטווח ארוך המעניקות תזרים מזומנים שוטף, עסקאות פליפ נדל”ן נועדו להגדיל את ההון שלכם בתוך זמן קצר. בנוסף, עסקת פליפ מצריכה מכם לרכוש ידע רב בתחום, לבצע מחקר מעמיק ולהתמודד עם הפתעות לא צפויות שעלולות לקרות בדרך עד למכירה.

היתרונות של עסקת פליפ

היתרון המרכזי של עסקת פליפ הוא פוטנציאל הרווח הגבוה. לדוגמה ניתן לרכוש נכסי נדל”ן בארה”ב בעלות של 200 אלף דולר בלבד ולהרוויח תשואות של 30% בשנה. בנוסף, הכסף נזיל ומיידי – תוכלו ליהנות מהרווחים בתוך זמן קצר – בתקופה שלא עולה על 6 חודשים. באפשרותכם לבצע כמה עסקאות פליפ בשנה וכך להגדיל באופן משמעותי את ההון שלכם.

יתרון נוסף של עסקת פליפ הוא שאין צורך להתעסק בבירוקרטיה הכרוכה בהשכרת הנכס. עסקת פליפ פוטרת אתכם מהעול של ניהול הדיירים, רדיפה אחר דמי השכירות וטיפול בתקלות ובלאי. עבור משקיע ישראלי שמחזיק נדל”ן בארה”ב בזמן שהוא נמצא בישראל, הרי שמדובר בחיסכון גדול באנרגיה וזמן.

עסקת פליפ נחשבת לבטוחה יחסית בהשוואה לעסקאות נדל”ן אחרות. אם מבצעים אותה כראוי, הסיכון הוא נמוך. במידה ולא תצליחו למכור את הנכס בתוך כחצי שנה, ניתן להשכיר את הנכס ולדחות את מכירתו עד לקבלת הצעת מחיר טובה ומשתלמת עבורכם.

החסרונות של עסקת פליפ


כפי שכבר ציינו, עסקאות פליפ דורשות מכם עבודת מחקר לא מעטה. עליכם לבחון את אזורי הביקוש, לאתר נכסים מתאימים, לבדוק את מחירי השוק, לערוך לנכס את כל הבדיקות הנדרשות, לבחון הצעות מחיר של קבלנים, להתנהל מול בעלי מקצוע בזמן תהליך השיפוץ, לתזמן היטב את מועד המכירה, ולהתייעץ עם יועץ מס ועם מומחים רבים בתחום.

הסיכון שבעסקת פליפ אמנם נמוך, אך כמו כל עסקת נדל”ן, גם בתהליך זה ישנם סיכונים. כך למשל, השיפוץ עלול להימשך זמן רב מהמשוער, עלות השיפוץ עלולה להיות גבוהה מהמתוכנן, ומחיר המכירה עלול להיות נמוך מכפי שציפיתם בשל ירידה במחירי השוק או סיבות אחרות.

כיצד מתחילים?

 

מדינה ושכונה

כאשר מבצעים עסקאות פליפ מומלץ לבחור באזורים שימשכו את הקונים הפוטנציאליים שאתם מחפשים עבור הנכס. כך לדוגמה, אם אתם מייעדים נכס עבור משפחה ממעמד סוציו אקונומי גבוה, כדאי לרכוש בית של ארבעה או חמישה דירה בשכונה טובה הקרובה לבתי ספר וגני משחקים.

מחירים

בדיקת מחירי הנכס בעסקת פליפ מכונה comps ומטרתה לבדוק אילו נכסים נמכרו בחצי השנה ברדיוס של עד 0.8 קילומטר מהנכס שאתם מעוניינים לרכוש. יש לבדוק נכסים עם קריטריונים הדומים לנכס שלכם, כמו גודל הנכס, מספר חדרי השינה, האם הנכס משופץ ועוד. כך, תוכלו לדעת האם מחיר הנכס מתאים למצב השוק ובאיזה מחיר תוכלו למכור את הנכס לאחר השבחתו.

קצב מכירת הדירות באזור

דבר נוסף שיש לבחון לפני רכישת הנכס הוא ADOM – average days on market. מונח זה מתייחס לממוצע הימים שבהם הנכס עומד לפני שהוא נמכר. המטרה שלכם היא לרכוש נכס באזור שבו קצב מכירות הדירות גבוה, כך שתוכלו לחסוך בעלויות, להרוויח במהירות ולהמשיך לעסקת פליפ הבאה.

בדיקת הנכס

בדיקת הנכס, הידועה גם בשם אינספקשן, זוהי בדיקה המתבצעת על ידי איש מקצוע שבודק את מצב הנכס – החשמל, היסודות, הריצוף, הביוב, המטבח ועוד. בסיום הבדיקה תקבלו לידכם דו”ח שיאפשר לכם לדעת מהו היקף השיפוץ הנדרש.

רווחיות צפויה עקרון 70 אחוז

כדאיות עסקת פליפ מתבססת על עקרון ה-70% – על מחיר רכישת הנכס ומחיר השיפוץ להיות עד 70% ממחיר מכירת הבית לאחר השיפוץ. כך למשל, אם מחיר המכירה שאתם שואפים אליו הוא 200 אלף דולר, יש לוודא שעלות קנית הנכס והשיפוץ לא יחרגו מ-140 אלף דולר, שהם 70% ממחיר המכירה.

ליווי מתאים מסוכנות מקומית או סוכן ישראלי שמתמחה בתחום

הדרך להגדיל את פוטנציאל הרווח שלכם, להקטין את הסיכון ולמנוע הפסדים כספיים, היא להיעזר בסוכנות מקומית או סוכן ישראלי שמתמחה בעסקות פליפ. המומחים יעניקו לכם ייעוץ בכל תהליך העסקה, יסייעו לכם באיתור הנכס המתאים, בבחירת בעלי המקצוע ובמכירת הנכס במהירות.

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן חו”ל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות