השקעות נדל”ן בחו”ל

דגל פורטוגל, בעמוד השקעות נדל"ן בפורטוגל  נדל״ן בפורטוגל

חוות דעת ממשקיעים שהשקיעו בפורטוגל, נכסים וכל המידע שצריך כדי למצוא את הנכס שלכם

מפת פורטוגל

פורטוגל הינה מדינה דמוקרטית עם יציבות פוליטית איתנה. פורטוגל חברה באיחוד האירופי מאז 1986 ומשתייכת לגוש האירו. הבנק העולמי דירג את פורטוגל ב-2019 במדד קלות עשיית עסקים במקום 39, ב-2019 פורבס דירג אותה במקום ה-25 במדד קלות עשיית עסקים.

להמשך קריאה על השקעות נדל”ן בפורטוגל לחצו כאן 

חוות דעת והמלצות על חברות להשקעות בנדל”ן בפורטוגל 

יורופה נדל"ן

חברה להשקעות יזמות בנדל"ן

יורופה נדל”ן היא חברה להשקעות יזמות בנדל”ן בפורטוגל. החברה מייצגת שורה של יזמים מובילים.. להמשך קריאה

 

ערי השקעה: פורטו, ליסבון, וילנאובה דה גאיה, גונדומר, בראגה, מאוטוזיניוש

החל מ 60,000€

Emanuelle invest

חברה להשקעות יזמות בנדל"ן

חברת עמנואל השקעות הינה חברה יזמית ישראלית, אשר מתמקדת בבנייה למגורים בעיר פורטו שבפורטוגל. להמשך קריאה

 

ערי השקעה: פורטו

החל מ 75,000€

עומר וויטל מלווים משקיעים ומוצאים פרויקטים בתחום הנדל”ן בפורטוגל, בעיקר בעיר פורטו, העיר בה הם חיים להמשך קריאה

 

ערי השקעה: פורטו

החל מ 80,000€

בורטוקלה

ליווי ויעוץ ברכישת נדל"ן

מליווי השקעות בתחום הנדל”ן בפורטוגל, פעילים באזור המטרופולין של ליסבון ומתמקדים בעיקר באזור שמדרום לנהר הטז’ו.. להמשך קריאה

 

ערי השקעה: פורטוגל בדגש למטרופלין ליסבון

החל מ 70,000€

עורכי דין ורואי חשבון​

המשרד הוקם לפני למעלה מעשרים שנה, במטרה לבנות פרקטיקת מיסוי בינלאומית המשרתת לקוחות ישראלים בכל רחבי העולם.

כחברים בקבוצה העולמית Alliott Group, המונה כ- 300 פירמות לראיית חשבון ולייעוץ ברחבי העולם, למשרד גישה מהירה לידע בחו”ל, הדרוש ללקוחותינו.

התמחות במיסוי: ישראל יוון

הסמכות: רואה חשבון ישראלי

דובר: עברית ואנגלית

מיקום משרד: ישראל, תל אביב

לעו”ד ללום ניסיון רב והתמחות מעמיקה בליווי מגוון רחב של עסקאות נדל”ן, ובכלל זה יזמות נדל”ן, התחדשות עירונית, מלונאות ונדל”ן מניב, קבוצות רכישה, עסקאות מכר וקומבינציה, תכנון ובניה, מיסוי מקרקעין ומימון נדל”ן.

 התמחות: נדל"ן בינלאומי

הסמכות: עורך דין ישראלי

דובר: עברית, אנגלית

מיקום משרדים: ישראל, בני ברק ואוקראינה, קייב

דירות למכירה בפורטוגל

Paradise home in Monchique

Paradise home in Monchique - לחצו לפרטים

מחיר הנכס: 193,000 אירו. צפי לשכירות לטווח קצר: 13.2%.
בית מודרני לקראת סיום בניה עם נחל ומעיין זורמים כל השנה, באיזור עם מגוון רחב של טרסות ועצי פרי.

CEDROS LUX DESGIN

CEDROS LUX DESGIN -לחצו לפרטים

רף כניסה להשקעה החל מ- 75,000 אירו.
הפרויקט ממוקם בשכונת Ramalde שבעיר פורטו. מיקומו האסטרטגי נמצא בקרבת צירי תנועה מרכזיים (כבישים מהירים A20, A1, A28), קניונים, מטרו, ואיזורי תעסוקה.

לפרטים ונכסים נוספים צרו איתנו קשר

השקעות נדל"ן בפורטוגל

מדריך להשקעה בפורטוגל

דירה להשקעה בפורטוגל מאד כדאית ואטרקטיבית בשל העובדה שהכלכלה הפורטוגלית עברה בשנים האחרונות צמיחה ומשכה אליה משקיעים רבים מכל העולם. נתוני הנדל”ן בפורטוגל בשנת 2022 היו אופטימיים לצד ביקוש יציב, עליית דמי שכירות ומכירות של פרויקטים חדשים ונזילות גבוהה להשקעה בשוק הנדל”ן, הן בקידום פרויקטים והן ברכישת נכסים מניבים אשר חוו צמיחה חזקה. מצד שני, למרות הצמיחה נותרו בעיות היצע שהיו אחד הגורמים לעליית מחירי הדירות. משנת 2018, כ-740,000 בתים נמכרו בפורטוגל, אך רק 54,000 נבנו. המחירים המשיכו לעלות בשל כך כאשר ההיצע אינו הספיק לביקוש.

מגמת מחירי הדיור משנת 2020

מחירי הדירות בפורטוגל עלו ביותר מ-80% במהלך 12 השנים האחרונות, מעל הממוצע של האיחוד האירופי (EU), לפי Eurostat. נכון להיום, בממוצע, מ”ר למכירה הוא 1,494 יורו והשכרה 6.55 יורו, אך המצב בלט בעיקר בערים הגדולות: פורטו וליסבון, T2 עם 70 מ”ר עולה, בקלות, 250 אלף יורו לקנייה ו-900 יורו להשכרה. דבר אחד בטוח: ההיצע אינו מספיק כדי לספק את הביקוש והמספרים מדברים בעד עצמם: מאז 2018, על כל עשרה בתים שנמכרו, נבנה רק אחד. מאז 2010, מחירי הבתים באיחוד האירופי עלו ב-49%. בפורטוגל, הגידול היה 80.54%: ה-11 בגודלו מבין כל המדינות החברות, לפי Eurostat. מנתוני המכון הלאומי לסטטיסטיקה (INE) עולה כי ברבעון השלישי של 2022 מחירי הדירות עלו ב-13.1%, בעוד שדמי השכירות עלו ב-7.6%. בשתי הערים המרכזיות במדינה העליות בולטות יותר: בפורטו המחירים עלו ב-18.5% ודמי השכירות ב-10.5%, בעוד בליסבון עליית המחירים עמדה על 7.6% ו-16% בדמי השכירות – אלו הם נתוני הרבעון השני של 2022.

אומנם במחצית הראשונה של שנת 2022 מספר העבודות ברישיון מועצות העיר לבנייה חדשה ולשיקום מבני מגורים עמד על 9,809 (נתון שהוא נמוך במעט, ב-0.7%) מזה שנרשם בתקופה המקבילה אשתקד, אך מספר הדירות המורשות בבניה חדשה עלה והגיע ל- 15,963 והתפתחות האשראי ע”י מוסדות פיננסיים במהלך החצי שנה הראשונה של 2022, עמד על 8,397 מיליון יורו – עליה ממוצעת של 16.9%.

מחיר למ”ר 2020 לפי הלשכה לסטטיסטיקה בפורטוגל:

2020רבע 1רבע שנירבע רביעי
ליסבון3,333 €3,375 אירו3,373 €
פורטו1,966 €2,007 €2,232 €
פורטוגל1,875 €1,912 €2,053 €

הלשכה לסטטיסטיקה בפורטוגל מפרסמת בכל רבעון את מחירי הנכסים באופן רחב לכל הערים בפורטוגל. בנוסף, היא גם מאפשרת לכם לבחור עיר, שכונה, אזור ולגלות את המחיר שלו ברבעון האחרון. ככה שתוכלו להתמקד ולדעת בדיוק מה רמת המחירים באותו מקום שאתם מחפשים נכס בפורטוגל. 

מוזמנים לעשות שימוש בכלי האדיר הזה –  בלינק פה.

תיירות וכלכלה בפורטוגל

פורטוגל מבוקשת על ידי משקיעים רבים, משפחות נוודים דיגיטליים, גמלאים ותיירים מכל העולם. תעשיית התיירות של פורטוגל ראתה צמיחה מתמשכת בשנים האחרונות עם מספר שיא של תיירים שביקרו במדינה. לפי נתוני המכון הלאומי הפורטוגזי לסטטיסטיקה, מספר התיירים הזרים שביקרו בפורטוגל הגיע לשיא של 12.9 מיליון ב-2019.

פורטוגל ידועה בחופים היפים שלה, בערים ההיסטוריות ובאקלים החם שלה, מה שהופך אותה לבחירה אטרקטיבית עבור תיירים וקונים פוטנציאלים מרחבי העולם. ולמרות ההשפעה של מגפת COVID-19 על תעשיית התיירות, פורטוגל נותרה יעד פופולרי עבור מבקרים בינלאומיים. כלכלת פורטוגל ראתה גם כן צמיחה מתמשכת בשנים האחרונות, כאשר הוצאות הצרכנים ממלאות תפקיד משמעותי בהנעת הצמיחה הזו.

על פי נתונים מהמכון הלאומי הפורטוגזי לסטטיסטיקה, הוצאות הצרכנים בפורטוגל עלו ב-2.8% בשנת 2020, למרות השפעת מגפת ה-COVID-19. אחד הגורמים המרכזיים שתורמו לצמיחת ההוצאות הצרכניות בפורטוגל, היו התנאים הכלכליים המשתפרים של המדינה. כלכלת פורטוגל התאוששה בהתמדה מהמשבר הפיננסי העולמי של 2008, כאשר התמ”ג של המדינה גדל ב-2% בשנת 2019. זה עזר להגביר את אמון הצרכנים ולהגדיל את ההוצאות במגוון מגזרים, כולל קמעונאות, אירוח ופנאי. אפשר בהחלט לומר ששנת 2022 הייתה לא רעה לפורטוגל. מחירי הדירות עלו ב-9.7% כאשר שתי הערים הגדולות במדינה, ליסבון ופורטו, הראו את מחירי המכירות הגבוהים ביותר.
התרשים להלן מציג את מחירי הדירות הממוצעים לרבעון בפורטוגל מתחילת 2020 באירו, ואת השינוי משנה לשנה של מחירי הדירות בפורטוגל (%)

מחירי הדירות הממוצעים לרבעון בפורטוגל מתחילת 2020 באירו

מקור: idealista

נתוני אבטלה

 

ישנה ירידה מתמדת מאז שנת 2013 בנתוני האבטלה, הנתון החיובי היה טרום המגפה בשנת 2019, שהיו רק 6.5% מובטלים מכלל המשק. עם המשבר שנוצר עקב נגיף הקורונה שיעורי האבטלה עלו ל-11%. בשנת 2020 (שנת שיא מגפת הקורונה) נתנו הבנקים בפורטוגל סך של 11.4 מיליארד אירו בהלוואות. הפעם הקודמת שנלקחו כמות כזו של הלוואות הייתה בשנת 2008 (רגע לפני המשבר הכלכלי הגדול שהכה בכל העולם).

איך משקיעים בפורטוגל?

כל אדם יכול להשקיע בפורטוגל ללא כל הגבלה. לא צריך אזרחות מקומית או להיות תושב כדי להשקיע בפורטוגל. חשוב לומר שהריבית הנמוכה מאפשרת לקבל גם תנאי מימון נוחים לצאת להשקעה במדינה. ישנה אפשרות של השקעה ישירה בקניית נכס על שמכם בטאבו. השקעה אחרת יכולה להתבצע באמצעות קניית נכס משותף עם מספר משקיעים כאשר המשקיעים יתאגדו כחברה בפורטוגל. לכל אחת מן השקעות ישנם יתרונות וחסרונות כללים שחשוב לדעת לפני. חשוב לדעת, ברכישת נכס מקומי, המשקיע צריך להנפיק לפני הקנייה מספר NIF פורטוגלי (מספר זיהוי מס). את המספר מקבלים לאחר רישום במשרד המס מקומי או ברשות המיסים הפורטוגלית.

איפה כדאי להשקיע בדירה בפורטוגל? 

 בין האזורים הפופולריים להשקעה בפורטוגל נמצאת עיר הבירה ליסבון. אולם מחירי הדירות בליסבון בחלקם עשויים להיות פחות אטרקטיביים, למרות זאת, פורטוגל מציעה אפשרויות רבות בערים הבאות: פורטו, אודווילס, בראגה ואלמדה. 

ערים מרכזיות להשקעה בפורטוגל

ליסבון

עיר הבירה של פורטוגל והמטרופולין הגדול במדינה, הממוקמת בין החוף של האוקיינוס האטלנטי ממערב, למאר דה פלחה ממזרח. היא אחת מבירות אירופה היפות והאופנתיות ביותר שראתה זינוק בהשקעות הנדל”ן בשנים האחרונות, במיוחד במרכז העיר ולאורך שפת הנהר. נכון להיום, מחיר ממוצע של נכס למכירה בליסבון הוא 4,800 אירו למ”ר (כולל נסים חדשים, משופצים ומשומשים). בהשכרת נכסים יש ביקוש רב ושוק השכירות דינמי מאוד עם תשואה הנעה בין 3% ל-10%.
סכום ההשקעה המינימלי לנדל”ן 350,000 אירו לפרויקט שיקום ו- 500,000 אירו לכל נכס אחר. למרות ההשפעה של מגפת ה-COVID-19 על שוק הנכסים הפורטוגלי, ליסבון נותרה עמידה יחסית. בעוד שמספר עסקאות הנכסים בעיר ירד בשנת 2020, המחירים המשיכו לעלות, והדגישו את הביקוש החזק לנכסים באזור.

פורטו

העיר השנייה בגודלה בפורטוגל הממוקמת לאורך שפך נהר הדואורו בצפון פורטוגל. פורטו ידועה בארכיטקטורה הציורית שלה, בהיסטוריה העשירה ובסצנה התרבותית התוססת שלה. ההשקעות בנדל”ן בפורטו צומחות בהתמדה בשנים האחרונות, במיוחד ברובע ריביירה ההיסטורי ולאורך שפת הנהר.
מחירי הנכסים בפורטו נעים כעת בין 100,000 אירו ל-600,000 אירו, ו-600 אירו שכ”ד חודשי במרכז העיר עם 4.3% תשואה שנתית. בסך הכל, מחירי הנכסים בפורטו, פורטוגל ממשיכים לעלות על ידי הפופולריות הגוברת של העיר כיעד להשקעה בנדל”ן ושוק שכירות חזק.

למידע בהרחבה לחצו >> מחירי השכרת דירה בפורטוגל

ערים נוספות להשקעה בפורטוגל

 • סטובל – ממוקמת ממש מעבר לגדות נהר הטאגוס, אזורי סטובל על סף פיתוח מאסיבי וידועים במחיר הנמוך שלהם. מחיר נכס ממוצע למ”ר 1,965€ עם 6.3% תשואה שנתית.
 • אלמדה – יעד פופולרי עבור משקיעים המעוניינים לרכוש נדל”ן הממוקם בלב ליסבון. הדירות נעות בין כ-200,000 אירו ליחידה קטנה עם חדר שינה אחד ועד למעלה ממיליון אירו עבור נכס גדול ויוקרתי יותר כשהמחיר הממוצע למ”ר הוא בסביבות 3,500 אירו.
 • בראגה – עיר היסטורית בצפון פורטוגל שראתה בשנים האחרונות ביקוש הולך וגובר להשקעות נדל”ן. כאן משקיעים יכולים להרוויח בחזרה 7.2% בשנה הראשונה והשנייה. זה זמן טוב להשקיע בנכס בצפון כשמחיר ממוצע למ”ר 1,455אירו.
 • אודיוולס – עירייה הממוקמת באזור המטרופולין של ליסבון של פורטוגל שהפכה ליעד אטרקטיבי עבור משקיעי נדל”ן המחפשים דירות להשקעה. המחיר הממוצע למ”ר עבור דירה הוא בסביבות 1,500 אירו, מה שהופך אותה לאופציה משתלמת עם תשואת השכירות גבוהה שעולה עם הביקוש הגובר לנכסים להשכרה באזור.
 • ססימברה – עיירת חוף ציורית דרומית לליסבון, שהפכה גם כן ליעד פופולרי עבור משקיעי נדל”ן המחפשים דירות להשקעה. מחיר הממוצע למ”ר עבור דירה הוא בסביבות 2,400-8,000 אירו, מה שהופך אותה לאופציה משתלמת מאד עם תשואת שכירות גבוהה.
 • אלגרבה – יעד תיירותי פופולרי בדרום פורטוגל הידוע בחופים המדהימים שלה, שהפך למיקום מעולה להשקעה בנדל”ן, במיוחד בשווקי היוקרה והשכרת נופש. כיום, המחיר הממוצע של נכס למכירה הוא 3,900 €/מ”ר.

מחירי הנדל"ן בפורטוגל בעשור אחרון

במהלך העשור האחרון, שוק הנדל”ן בפורטוגל ראה צמיחה משמעותית במחירי הנדל”ן. ההתאוששות של המדינה מהמשבר הפיננסי העולמי, בשילוב עם עלייה בביקוש של קונים זרים, הובילה לשוק פורח שלא מראה סימני האטה. על פי נתוני המכון הלאומי הפורטוגזי לסטטיסטיקה, המחיר הממוצע של נכסים למגורים בפורטוגל עלה ב-28.4% בין השנים 2010 ל-2020. בליסבון, אחד היעדים הפופולריים ביותר במדינה עבור קונים זרים, המחירים עלו ב-38.5%.

מחירי הנדל"ן בפורטוגל בעשור אחרון

גם השנה (2023) שוק הנדל”ן של פורטוגל נשאר יציב בשל הגידול המתמשך בביקוש לנכסים יחד עם פעילות חזקה של בנייה למגורים. אחד המניעים המרכזיים של צמיחה זו היה נהירה של השקעות זרות לשוק הנדל”ן במדינה. בשנים האחרונות, פורטוגל הפכה ליעד אטרקטיבי יותר ויותר עבור קונים בינלאומיים, במיוחד מבריטניה וסין. תוכנית ויזת הזהב של המדינה, המעניקה תושבות לאנשים שמשקיעים לפחות 500,000 אירו בנדל”ן פורטוגלי, היוותה משיכה גדולה למשקיעים עשירים המחפשים דריסת רגל באירופה. בהמשך פורטוגל צימצמה את ויזות הזהב כדי לרסן את עליות מחירי הנכסים בניסיון להקל על מצוקת הדיור ולבלום ספקולציות בנדל”ן. הצפי הוא שעם סיום ההיתרים יגדלו מספר הדירות הזמינות בארץ ויאזנו את השוק מחדש.

גורם נוסף שתרם לעליית מחירי הנדל”ן, היה תעשיית התיירות המשגשגת של פורטוגל. המוניטין של המדינה כיעד תיירותי מוביל משך מבקרים מכל העולם, שרבים מהם התפתו לקנות נכס בפורטוגל כבית שני או כהשקעה. על פי נתוני התאחדות הנדל”ן הפורטוגלית, מספר עסקאות הנדל”ן במדינה גדל בפועל ב-3% בשנת 2020 לעומת השנה הקודמת, כאשר המחיר הממוצע של נכס למגורים עלה ב-5.5%.

מצד שני, המחירים דווקא ב2023 יכולים להתמתן ואף לרדת בשל העובדה ששנת 2022 הייתה מוצלחת בסדר גודל מרשים מאד. בנוסף, האינפלציה הגבוהה דוחפת את הריבית וסביר להניח שהביקוש של המשקיעים יתחיל לדעוך ויגדיל את הסיכון לירידת מחירי הדירות – מה שיהווה הזדמנות לרוכשים חדשים.

למרות זאת, המחסור בהיצע עלול להגביל את ירידת המחירים. “אחד הגורמים התומכים במחירי הדירות בפורטוגל הוא ההיצע המוגבל, בעיקר של בנייה חדשה. ההיצע הנמוך של בתים חדשים בהשוואה לרמת הביקוש תמך בשוק הנדל”ן הפורטוגלי והעלה את המחירים בשנים האחרונות”, הוא מסביר.

דמי שכירות ותשואה

מחיר דירה בפורטוגל בעיר פופולרית להשקעה מתחיל מטווח של כ 1400-3300 יורו למטר והתשואה יכולה להניב בין 4.5 ל 7 אחוז בשנה כמפורט טבלה.

מחיר דירה בעירממוצע מחיר ביורו מרכז העיר ביורוממוצע דמי שכירות לחודש במרכז העיר ביורו לחודש
ממוצע תשואה שנתית לדירה במרכז העיר באחוזים
ליסבון

3373€1542€6.2%
פורטו2232€1182€4.5%
אלמדה2344€880€5.8%
אודיוולס2350€1310€7.17%
ברגה1481€864€6.5%

בטבלה: מחיר ממוצע למ”ר, מחיר ממוצע לדמי שכירות לחודש ותשואה שנתית ממוצעת בערים מובילות בפורטוגל

מה הם תנאי מימון בפורטוגל?

הבנקים הפורטוגלים מאפשרים להעניק הלוואות לתושבים זרים כאשר הם מלווים עד 70% משווי הנכס. במידה והמשקיע יעבור לגור במדינה ויהפכו לתושבי פורטוגל הם יוכלו לקבל משכנתא של עד 80% משווי הנכס. בנוסף, משכנתא בפורטוגל מוצעת לתושבים זרים לפרק זמן של עד 30 שנה בלבד. תושבים מקומיים יכולים לקבל עד 50 שנה. בעת לקיחת משכנתא, הבנקים יבקשו מכם תיעוד כלכלי רחב שיכלול משכורות, הכנסות מהשקעות (מניות, נדל”ן, קרנות), הכנסות מפנסיה או הכנסה שכירות מכל נדל”ן אחר בעולם. הבנקים מבצעים בדיקה מעמיקה לפי הנתונים המוצגים להם ולפיכך הם יקבעו את יכולת החזר של המשקיע ותנאי המשכנת שהוא יוכל לקבל מהבנק. לעיתים עדיף לפנות לסוכן נדל”ן מקומי שדובר עברית, הוא כנראה יוכל להבטיח לכם תנאים טובים יותר ממה שאתה יכולים להשיג לבד.

מיסוי נדל"ן בפורטוגל

מיסוי מקרקעין בפורטוגל מוסדר על ידי רשות המסים הפורטוגלית, האחראית על יישום חוקי המס והתקנות הקשורים לנדל”ן. כאשר משקיעים בנדל”ן בפורטוגל, חיוני להבין את מערכת המיסוי במדינה כדי למנוע עלויות בלתי צפויות. המיסים והתעריפים יכולים להשתנות על סמך גורמים שונים, לכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום.

הנה כמה דברים חשובים שכדאי לדעת לגבי מיסוי מקרקעין בפורטוגל:

 • מס העברת רכוש (IMT): מס זה משולם על ידי הקונה בעת רכישת נכס ומחושב לפי שווי הנכס. התעריף יכול לנוע בין 1% ל-8% בהתאם למיקום הנכס ולשוויו.
 • מס בולים: מס זה משולם על רכישה ומכירה של מקרקעין ומחושב בשיעור של 0.8% ממחיר הרכישה או משווי הנכס.
 • מס רכוש שנתי (IMI): מס זה משולם מדי שנה על ידי בעל הנכס ומחושב לפי שווי הנכס. התעריף יכול לנוע בין 0.3% ל-0.8% בהתאם למיקום הנכס ולשוויו.
 • מס הכנסה על שכירות: אם אתה משכיר את הנכס שלך בפורטוגל, תצטרך לשלם מס על הכנסות השכירות. התעריף יכול לנוע בין 14.5% ל-28% בהתאם לגובה ההכנסה מהשכרה המתקבלת.
 • מס רווחי הון: אם אתה מוכר את הנכס שלך בפורטוגל, תצטרך לשלם מס רווחי הון על כל רווח שתרוויח מהמכירה. התעריף יכול לנוע בין 0% ל-50% בהתאם לגורמים שונים, כמו משך הבעלות, שווי הנכס ומעמד התושבות של המוכר.

תוכנית ויזת הזהב בפורטוגל מהי? ומה התנאים?

ויזת הזהב – גולדן ויזה לפורטוגל הינה תוכנית שבתוקף משנת 2012 והיא מאפשרת למשקיעים לקבל ויזה מקומית כאשר בתהליך הדרגתי יוכלו בסופו לקבל אזרחות פורטוגלית. הוויזה מעניקה לזרים (שאין להם אזרחות אירופית) אפשרות לחיות במדינה במקביל להשקעה בה.

תנאי הוויזה השתנו והתעדכנו לאורך השנים ואלו הם התנאים הקשורות בעולם הנדל”ן הפורטוגלי (ישנם עוד מספר אפשרויות השקעה אחרות):

 1. השקעה של לפחות 500 אלף אירו בנדל”ן בפורטוגל זאת בעוד ניתן לרכוש מספר נכסים שונים בשווי כולל של 500 אלף אירו. משנת 2021 שונו הקריטריונים והיום השקעה בנדל”ן בפורטו, ליסבון ואלגברה לא יחשוב כהשקעה שתאפשר להעניק את ויזת הזהב. (עדכון: לאור משבר הקורונה היישום בשינוי הנ”ל מתעכב והמגבלות ייושמו בשלבים כך שהשינוי יכול להיערך עד יולי 2022)
 2. השקעה בנדל”ן באזורי שיקום עירוניים בסכום של לפחות 350 אלף אירו, כאשר המשקיע מתבקש לבצע שיקום בנכס שרכש.

חשוב לומר שלאחר 5 שנים בעל הוויזה יכול לבקש אזרחות פורטוגלית כאשר בנוסף לכך, הוויזה שלו מתפרסת גם על בני משפחתו (אישה, ילדים) שיכולים לחיות איתו במדינה.  כמו כן, ישנה משך זמן מינימלי לשהות במדינה על מנת לא לאבד את הזכאות לוויזה.

וידאו

וובינר רילוקיישן לפורטוגל
איך נראה תהליך רכישת הבניין שלנו בפורטוגל? פרויקט יזמות נדל"ן בפורטוגל
וובינר רנקו עם אלי טייב - עמנואל השקעות
נגן וידאו אודות וובינר רנקו עם אלי טייב - עמנואל השקעות
וובינר: רנקו + עמנואל השקעות נדל”ן בפורטוגל ב2023 - רנקו
השאירו פרטים:

ויורפה נדל”ן יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים:

ועמנואל יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים:

ועומר וויטלי יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים:

ובורטוקלה יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים:

ורו”ח נדב ימין יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים:

ומשרד עורך דין ללום יחזור אליכם בהקדם האפשרי.