השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות בנדל"ן תיירותי

השקעות נדל"ן מחוץ לישראל ידועות כעסקות משתלמות ביותר. קניית דירה והשכרתה לטווח ארוך יכול בהחלט להניב תשואה יפה ומכובדת, אך אחת ההשקעות העולות כיום בכל העולם הן השקעות בנדל"ן תיירותי. דירות נופש, דירות Airbnb, והסבת מבנים למלונות הן רק חלק מהאפשרויות העומדות לפניכם כהשקעה בנדל"ן תיירותי.
מאת מערכת רנקו | 26.06.22
תייר

מצב התיירות בעולם כיום 

 

בהתבסס על הנתונים הזמינים העדכניים ביותר, כניסות תיירים בינלאומיים בעולם עלו ב-130% בינואר 2022 בהשוואה לינואר 2021. 18 מיליון המבקרים הנוספים שנרשמו ברחבי העולם בחודש הראשון של השנה הנוכחית, שווים לעלייה הכוללת של 2021 כולה.
לאחר הירידה חסרת התקדים של 2020 ו-2021, התיירות הבינלאומית צפויה להמשיך בהתאוששותה ההדרגתית בשנת 2022. כיום מתווספים יותר ויותר יעדים אשר מקלים או מסירים את הגבלות הנסיעה אליהם, ואפשר לראות בבירור ששוק התיירות חוזר לעצמו ואף מתרחב.

 

מה זה נדל”ן תיירותי?

 

נדל”ן תיירותי כולל את כל המבנים המשמשים לשירות תיירים. מקומות כמו בתי מלון בינלאומיים, דירות נופש, דירות Airbnb, בתי קיץ ולמעשה כל נכס נדל”ן הניתן להשכרה לטווח קצר. כשאנו משכירים נכס לטווח קצר אנו נהנים ממחיר שכירות גבוה יותר ומעלייה ברווחים.

מדינות רבות בעולם משקיעות בהרחבת התיירות כמנוע צמיחה כלכלי, והן עושות זאת מכיוון שכשהן משקיעות בתיירות, הן מרוויחות מכל הצדדים. מצד אחד, תיירים שמגיעים מכניסים המון כסף למדינה ולעסקים מקומיים ובכך תורמים לצמיחה כלכלית. ומהצד השני, ככל שיש יותר תיירות, יש יותר משרות ומקומות עבודה לתושבי המדינה המארחת. במפה הבאה תוכלו לראות את המדינות המתוירות ביותר לשנת 2022:

כניסות תיירים בינלאומיים בעולם עלו ב-130% בינואר 2022 בהשוואה לינואר 2021.

מקור: https://worldpopulationreview.com/country-rankings/most-visited-countries

סוגי השקעות נדל”ן תיירותי 

 

Airbnb

במשך זמן רב, ממשלות רבות נלחמו בתופעת ה-Airbnb וזאת בעיקר בגלל הלחץ של בעלי המלונות אשר הפסידו תיירים לעומת דירות להשכרה לטווח קצר. כיום מודל זה מקובל בהמון מדינות, וביעדים אלו ההשקעה בדירות Airbnb נחשבת להשקעה מעולה למי שמחפש נדל”ן בחו”ל. השקעה בדירת Airbnb יכולה להתבצע באופן עצמאי או בעזרת חברות נדל”ן אשר מתמחות בהשקעות בחו”ל. בעזרת חברות אלה ניתן לקבל ליווי מלא בתהליך הרכישה, שיפוץ, אבזור הדירה וכמובן עזרה בתפעול השוטף של השכרתה.

אחד היעדים הבולטים בהם מומלץ לקנות דירת Airbnb להשקעה הוא פורטוגל. הסיבה לכך היא שהמס אותו צריכים לשלם בעלי הדירות על השכרת הנכס לטווח קצר, נחשב לנמוכים ביותר בעולם ועומד כיום על 8.75% בלבד. התשואה על השקעה בדירת Airbnb בפורטוגל נעה בין 8% ל-12% על ההון העצמי.

 

דירות נופש

דירות נופש הן דירות אשר ניתן להשכירן לטווח ארוך או קצר וגם התשואה המתקבלת מהן עשויה להיות גדולה במיוחד. ישנן מדינות אשר תומכות בהשקעות בנדל”ן תיירותי וישמחו לקבל משקיעים זרים מכל העולם, אך בחלק מהמדינות יתכן ומהלך זה יהיה כרוך בבירוקרטיה מעט מורכבת. כדי לדעת כיצד להשקיע בנדל”ן תיירותי מומלץ להתייעץ עם חברת נדל”ן העוסקת בנושא. 

 

אחד היעדים הבולטים לקניית דירות נופש הוא ספרד. ספרד מקדמת בברכה משקיעים זרים ותומכת בהשקעות למגורי תיירים. כמשקיעים זרים המעוניינים לרכוש נדל”ן תיירותי בספרד, בדרך כלל תוכלו למצוא משכנתא לרכישת דירה או וילה בהתאם לנסיבות הכלכליות שלכם. ייתכן שתוכלו לקבל משכנתא בשווי 60% או אפילו 70% מערך הנכס כאשר תושבים מקומיים יכולים בדרך כלל ללוות עד 80% מערך הנכס. היתרון בספרד הוא שישנן הרבה משכנתאות נדיבות בריבית קבועה עבור משקיעים זרים.

 

מלונות

השקעות במלונות הן תחום רחב אשר מעניק הזדמנויות כלכליות למשקיעים מכל רחבי העולם. כיום ניתן לאתר הזדמנויות אטרקטיביות במיוחד בכל הנוגע לרכישת מלונות, וליהנות ממחירים נמוכים בעשרות אחוזים משווי הנכס ואפילו משווי עלות הבנייה. הדרך הראשונה להשקיע במלון היא פשוטו כמשמעו לקנות אותו, ולדאוג לתפעול ולניהול השוטף שלו. אולם, שיטה זו אינה מתאימה לרוכשים אשר מעדיפים השקעה פאסיבית.

השקעה נוספת בתחום המלונאות היא השקעה במניות של מותג מלונאות מוביל, אך השקעה זו אינה השקעת נדל”ן ולכן לא נתעסק בה יתר על המידה. השקעה נוספת המתאפשרת בתחום זה היא השקעה קבוצתית בפרויקט מלונאי. בהשקעה זו ישנו יזם המגייס משקיעים, רוכש בעזרתם מלון ישן בדרך כלל, משפץ אותו, ולאחר מכן משכיר או מוכר אותו. השקעה זו מתאימה יותר לאנשים בעלי הון נזיל.

אם אתם מחפשים יעד להשקעה במלונות, אנו ממליצים על השקעה במלונות ביוון. במהלך שלוש עד ארבע השנים האחרונות יוון ראתה עלייה חדה בהשקעות מקומיות וזרות במגזר האירוח, ובמיוחד במלונות של ארבעה וחמישה כוכבים.

מחקר שנערך ב-PwC מתווה שלוש אסטרטגיות צמיחה עבור מגזר האירוח של יוון בשנים הבאות. שלוש האסטרטגיות כוללות: פיתוח יעדים משניים, השקעה נוספת ביעדים ראשוניים ושדרוג מלאי המלונות הקיים לקטגוריות גבוהות יותר. מבין שלוש האסטרטגיות הללו, PwC מזהה את הפיתוח של יעדים משניים כמבטיחים ביותר מבחינת ערך מוסף.
הצמיחה ברווחיות של נדל”ן נופש ביוון מובטחת לשנים ארוכות, בעוד דינמיקת התמחור מאפשרת ליהנות מהטבות משמעותיות מהנכס, גם תוך שנה לאחר הרכישה.

 

השקעות בנדל”ן תיירותי – הזדמנות אטרקטיבית

 

על פי מגמת התיירות בארץ ובעולם, פרויקטים להשקעה בנדל”ן תיירותי עשויים להציג הזדמנויות אטרקטיביות במיוחד למשקיעים רציניים בעלי ראייה ארוכת טווח. מדינות המציגות גידול במספר התיירים ומדינות בהן ערך המלונות עולה, יהיו המדינות הנכונות ביותר להשקעה.

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בחו”ל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.