השקעות נדל”ן בחו”ל

דגל פולין בעמוד השקעות נדל"ן בפולין  נדל״ן בפולין

חוות דעת ממשקיעים שהשקיעו בפולין, נכסים וכל המידע שצריך כדי למצוא את הנכס שלכם

מפה של מדינת פולין

מלווים וחברות להשקעות נדל"ן בפולין

סבטה בוריסוב, עוסקת בתחום הנדל”ן כבר יותר מעשור, הן בסקטור הפרטי, והן בסקטור העסקי והציבורי ובעלת תואר שני בכלכלה ובמנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן. אני משקיעה ומלווה רוכשים ומשקיעים שמעוניינים.. להמשך קריאה

דובר: עברית אנגלית ורוסית

החל מ-70,000$

הסמכות: תואר ראשון במשאבי אנוש תואר שני במנהל עסקים

גְדַנְסְק היא עיר הנמל החשובה בפולין, והעיר השישית בגודלה במדינה. בירת פרובינציית פומרניה. גדנסק שוכנת לחוף מפרץ בדרום הים הבלטי, ומהווה צלע במשולש הערים “טרוימיאסטו” לצד עיירת הנופש סופוט והעיר גדיניה. אנחנו מציעים למכירה מגוון דירות מעוצבות ומרוהטות הממוקמות במרכז העיר.

להמשך קריאה

עורכי דין ורואי חשבון​

המשרד הוקם לפני למעלה מעשרים שנה, במטרה לבנות פרקטיקת מיסוי בינלאומית המשרתת לקוחות ישראלים בכל רחבי העולם.

כחברים בקבוצה העולמית Alliott Group, המונה כ- 300 פירמות לראיית חשבון ולייעוץ ברחבי העולם, למשרד גישה מהירה לידע בחו”ל, הדרוש ללקוחותינו.

התמחות במיסוי: ישראל יוון

הסמכות: רואה חשבון ישראלי

דובר: עברית ואנגלית

מיקום משרד: ישראל, תל אביב

השקעות נדל"ן בפולין

פולין עברה בשנים האחרונות מהפכים כלכלים אדירים. הצטרפות לאיחוד האירופי ב-2004 אפשרה לפולין להתפתח במהרה ולהיות אחת השחקניות החזקות במזרח אירופה. במשבר הכלכלי ב-2008 פולין נתפסה כ”אי ירוק” וכלכלתה הייתה בין היחידות שהצליחה להמשיך לצמוח בשנה זו ביחס למדינות אירופיות אחרות. בשנת הקורונה הכלכלה המקומית גם נמנעה ממיתון. לראיה ניתן לראות את הצמיחה של המדינה, למשל בשנת 2019 הצמיחה הממוצעת של מדינות האיחוד האירופי התפתחו ב1.2%-1.5%, לעומת זאת בפולין הצמיחה הייתה 4%. וורשה הינה הבירה של המדינה והיא מהווה מקור משיכה שמושך יזמים, תיירים, ומשפחות צעירות בעלות השכלה גבוה לעיר.


אחד המשאבים הגדולים של המדינה הוא “ההון האנושי”, היום חיים בפולין כמעט 39 מיליון אנשים (מקום 6 באיחוד האירופי). העלויות הנמוכות של העובדים, יעילותם, ונאמנותם לעבודה מניעים גם כן את הצלחה המקומית. התוצר המקומי הגולמי (התמ”ג) בפולין נמצאה בעליה מתמדת ובגידול מרשים ביותר. מאז 2010 כוח הקניה של הפולנים גדל בכמעט 30% מחירי הדירות בפולין עלו בערים הגדולות בשנת 2020 בממוצע של 5.56%. ברבעון הראשון של שנת 2020 עפ”י הבנק המרכזי בפולין. המחירים המשיכו לעלות וקצב הבניה היה גבוה בהשוואה ל-2019.


בוורשה הבירה שנחשבת כאחת הערים היקרות בפולין, בסוף הרבעון הראשון של שנת 2021 המחיר למ”ר היה בממוצע 10,600 זלוטי, בשכונות יקרות ויוקרתיות בעיר המחיר כבר חוצה את ה-18,000 למ”ר. העליות במחיר הורגשו כמעט בכל הערים הפולניות, לפי מה שמסתמן המגמה תמשך ותתגבר גם בשנים הבאות בשל הראיה כי נדל”ן מגן מהאינפלציה ונחשב כהשקעה יחסית בטוחה וכמובן הריבית הנמוכה בהיסטוריה הפולנית שתאפשר לקבל תנאי הלוואה מעולים. בהיקפי הבניה ניתן לראות שינוי לטובה וגידול של 8% בממוצע ברחבי בפולין לאותם רבעונים. בין ישראל לפולין ישנה אמנת מס שמונעת תשלום כפל מס מהכנסות מנדל”ן בפולין.

מחיר הדירות בפולין ברבעון הראשון לשנת 2021

ישנה אפשרות לקבל מימון מבנקים פולנים, אולם על מנת להתחיל את התהליך על המבקש לעמוד בדרישות נוקשות. אדם שאיננו מתגורר בפולין ואף אין לו הכנסה בפולין יהיה לו קשה ומסובך לקבל אפשרות מימון מבנק פולני, כמו כן הקושי עוד רב יותר לזרים שאין להם בכלל דרכון אירופאי. אפילו אם יש בידכם דרכון פולני ואתם לא רושמים כמתגוררים בפולין או מקבלים הכנסה שם היה קשה לקבל מימון מבנק פולני לעסקה, מכיוון שהמדינה מנסה לנסות למזער נזקים ולהקטין השקעות זרות בנדל”ן המקומי.

הצדדים לוקחים כל אחד עורך דין שייצג אותו בעסקה. הרישום מתבצע רק ע”י נוטריון מוסמך. ראשית המוכר מעביר 10% מערך הנכס. לאחר מכן הנוטריון בודק את העסקה ומבצע בדיקה מעמיקה שהצדדים מבינים את החוזה לפני חתימת הצדדים. רישום הבעלות מתבצע על ידי רשם המקרקעין לאחר שמתקבלים כל האישורים והנוטריון אישר את העסקה.

לאחר הרישום ניתן לבדוק באינטרנט בטאבו המקומי ולראות אם הרישום יתבצע כמו שצריך. בטאבו תוכלו לראות גם הערות אזהרה, עיקולים ומשכנתאות

מס הכנסה: 8.5%

מס רכישה על דירות יד שניה בלבד: (מס שמשולם בקניה של דירה למגורים בפולין): 2%

מס ערך מוסך על דירות חדשות בלבד: 8%

מס שבח (מס על הרווח במכירה של נדל”ן בפולין): 19%

עקב המגפה השוק הפולני חטף טלטלה שגרמה למשברים בענפים שונים במדינה. כתוצאה מהמגפה פולין חוותה מיתון שצמצמם את  קצב התוצר ל2.8%, דבר שלא קרה 30 שנה. בתחילת המגפה נוצרה בלימה מסויימת בביקוש לדירות יד שניה ודירות חדשות בפולין. אלו שחיכו שהמחירים אולי יתאזנו, טעו כאשר המחירים רק המשיכו לעלות למרות המגפה. כל גל של המגפה במדינה, האט בקצת את הביקוש, אולם ככל שהמצב התבהר המחירים המשיכו לעלות ושוק הנדל”ן המקומי המשיך לעלות, כאשר הוא מתודלק בביקוש רב שעולה על היצע הדירות בשוק. סוכנות האשראי מודי’ס נתנה תחזית חיובית והיא צופה שהשוק הפולני יתאושש והכלכלה תסיים את השנה בצמיחה של כמעט 4%.

אי אפשר להתעלם משוק הנדל”ן הפולני שהציג חוזקה ולמרות ירידת המגפה שפגעה בשלל תחומים שונים (היקף הבניה ירד, כמות תיירים נכנסת) המשיך לעלות בעקביות כמעט בכל רחבי המדינה. הודות לתוכנית החיסונים הערכה כי יחל שיפור דרמתי והיקף הבניה והתיירות יחזרו למספרים טרום המגפה.

אחת הפגיעות המרכזיות בשוק הנדל”ן המקומי בשנה החולפת היה שוק השכירות. הרבה סטודנטים זרים עזבו לארץ מוצאם ואף על פי שאזרחים פולנים חזרו ומילאו את ה”וואקום שנוצר” עדין היצע עלה על הביקוש. כמובן שאם התקדמות קצב חיסול המגפה אנו נהיה עדים לחזרה של הסטודנטים לערים הפולניות וחזרה לביקוש גבוה לדירות להשכרה בפולין מה שיתורגם בעליית מחירים.

כפי הנראה אין כרגע צפי שמחירי הנדל”ן בפולין ירדו, אלא להפך בגלל הריבית הנמוכה פולנים רבים יעדיפו לקבל משכנתא בתנאים נוחים ולרכוש דירות למגורים. ראוי לציין כי גם חומרי הגלם לבניה עלו בשנתיים האחרונות והן מעלות את מחיר הבניה לדירות בפולין, חומרי הגלם התייקרו באופן משמעותי.

כלכלית פולין הינה כלכלה חזקה ויציבה באירופה שמראה קצב צמיחה לאורך השנים האחרונות. מחירי הנדל”ן עולים משנה לשנה וניתן למצוא שם הזדמנויות להשקעה איכותית עם תשואה יפה. שוק הנדל”ן בפולין צלח את הקורונה בהצלחה רבה, ואפילו בשיאה של המגפה המחירים לא ירדו. הרבה חברות בינלאומיות עוברות לפולין וישנם כמות גדולה של משקיעים במדינה. פולין משקיעה מאמצים בלהכניס השקעות זרות כדי להמריץ את הכלכלה. מנגד, המיסים שהמשקיע צריך לשלם יחסית גבוהים, כך שעל מנת להשקיע בפולין צריך לבוא בעיקר עם הון עצמי גבוה לאור בעיית המינוף לזרים במדינה.

השאירו פרטים:

וסבטה תחזור אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים:

ואורן יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים:

ורו”ח נדב ימין יחזור אליכם בהקדם האפשרי.