השקעות נדל”ן בחו”ל

טרנספר וויז (Transferwise) העברה וקבלת כספים בין מדינות

טרסנספר וויז הינה חברה בריטית שהוקמה בשנת 2011. החברה הוקמה על ידי שני חברים מאסטוניה, קריסטו קארמן וטאווט הינקרוס שעבדו בלונדון והעבירו כספים מלונדון בחזרה למולדתם. הרעיון להקים את החברה נולד לאחר התסכול של שני החברים מהעמלות הגבוהות שהם שילמו לבנקים. שערי ההמרה והעמלת העברה היו פשוט יקרות. הצעד הבא שלהם היה להקים חברה להעברת כסף לחו"ל בצורה יעילה וזולה יותר מהבנקים.
מאת מערכת רנקו | 10.12.2021
טרנספר וויז (Transferwise) לוגו

פרטי החברה:

שם חברה: transferwise
סימן בורסאי: LSE: WISE
מטה החברה: בריטניה

החברה הינה ותיקה ומוכרת בתחום העברות הכספים לחו”ל. החברה שהוקמה רק בשנת 2010 הצליחה לצאת להנפקה כבר ביולי 2021.  החברה יצאה להנפקה לציבור באמצעות רישום ישיר בבורסת לונדון. 

באמצעות החברה תוכלו לפתוח חשבון (בחינם) ולהעביר לחשבון זה מספר גדול של מטבעות מכל העולם. transferwise ישראל מאפשרת לבצע העברה והמרה באמצעות דולר, יורו, ליש”ט ולהמירם לשקל ולהעבירו לחשבון שלכם בישראל. החברה עדכנה בפברואר 2021 את שמה מ-Trasferwise ל-Wise.

האם להעביר כספים לחו"ל עם טרנספר וויז זול יותר מהבנק?

כן, ואלו הסיבות:

 1. העמלה ידועה מראש – טרנספרוויז שמה לה לדגש שהמחיר שתשלמו בהעברה צריך להיות זול, הוגן וידוע מראש. כל העמלות שתשלמו דרך טרנספר וויז רשומות לכם טרם העברה. שאתם מעבירים דרך הבנק אתם ככל הנראה לא יודעים כמה עמלות תשלמו בדרך. זה כמובן נתון לבדיקה שלכם שמצריכה מכם זמן, אבל התהליך מסורבל ובסופו יקר יותר.
 2. שער החליפין – המוצג לכם בהעברה הוא השער היציג של המטבע. כאשר אתם מעבירים את הכסף שלכם דרך הבנק, שער החליפין שיוצג לכם יהיה תמיד גבוה מהשער היציג.
 3. העמלה שתשלמו בטרנספרוויז – זולה משמעותית מהעמלות שתשלמו דרך הבנקים. בכל פעם שאתם מבצעים העברת כסף בינלאומית אתם תשלמו עמלה כלשהי. זה מתווסף לכך שתשלמו פער כלשהו על העמלה של שער החליפין.

מסקנה, אם אתם מבצעים העברת כספים לחו”ל כדאי לכם לבצע זאת עם טרנספרוויז ולחסוך הרבה כסף על עמלות מיותרות. באמצעות טרנספרוויז תשלמו עמלה אחת והיא רשומה לכם טרם העברת הכסף.

מהן העמלות שמשולמות עם Transferwise?

לטרנספרוויז יש עמלה אחת אולם היא משתנה בהתאם למהירות שתבקשו שהכסף יגיע. בהעברה מהירה העמלה שתשולם תהיה גבוה יותר. בנוסף, העמלה משתנה בהתאם לסוג המטבע שתרצו להמיר ולהעביר לחו”ל. הבדיקה היא מאוד פשוטה, הקלידו את הסכום שאתם רוצים להעביר והמחשבון יראה לכם מהן העמלות שתשלמו על הסכום שאתם מעוניינים להעביר.

האם אפשר להעביר כל סכום? 

לא, ישנה מגבלת סכום בהעברה אחת. ניתן להעביר לישראל עד מיליון דולר או מיליון מאתיים יורו או מיליון ליש”ט ולהמירם לשקלים.

איך מבצעים העברת כספים דרך Transferwise?

 1. רשמו את הסכום שאתם מעוניינים להעביר וכן למי הוא מיועד. ייתכן שהחברה תבקש כמה מסמכי זיהוי (דרכון,רישיון, תעודת זהות; המסמכים צריכים להיות כתובים באנגלית). בנוסף, החברה תבקש מכם לצלם את עצמכם אוחזים את מסמך הזיהוי. הצילום צריך להתבצע בחדר עם אור ברור, תמונה באיכות גבוה של מסמך הזיהוי, הפנים שלכם צריכות להיות גלויות ולא מוסתרות וגם מסמך הזיהוי (הנחיות נוספות תמצאו באתר החברה).
 2. אתם מעבירים את הכסף לוויז או באמצעות העברה בנקאית או באמצעות אשראי. החברה תמיר את הכסף למטבע שביקשתם בשער הקבוע של אותו יום.
 3. וויז תעביר ישירות את הכסף לחשבון של הנמען שביקשתם.

*בהעברות על סכום גבוה מאוד ישנן דרישות נוספות להוכיח מאיפה הגיע הסכום שאתם מבקשים להעביר.

למשל, במכירת נדל”ן בחו”ל:

 • התאריך שבו קיבלתם את הכסף ממכירת הנדל”ן
 • הסכום שקיבלתם
 • חתימות הצדדים המעורבים
 • כתובת הנכס
 • תיאור הנכס
 • משך הזמן שהיית בבעלותך

להלן כמה דוגמאות למסמכים שבהם תוכלו להשתמש:

 • חלק מחוזה המכר הסופי שנחתם על ידי שני הצדדים
 • מכתב מעורך דין, מבקר או רואה חשבון מוסדר
 • דפי בנק המראים שקיבלת את הכסף
 • תמציות מפנקס הנכסים
 • כל הוכחה אחרת

איך טרנספר וויז מבצעת את העברת הכספים?

הכסף שהעברתם נשאר במדינה ממנה עשיתם את ההעברה. וויז לא מעבירה את הכסף שלכם מחוץ למדינה ממנה עשיתם את העברת הכסף. היא פשוט משתמשת בחשבונות שלה שנמצאים בכל יעד שהיא מאפשרת לבצע אליו המרה ומשם מעבירה את הכסף לנמען. בדומה לחברת קוברסי.

האם בטוח להעביר כספים דרך טרנספר וויז? 

החברה מוסדרת תחת FCA (הרשות להתנהלות פיננסית באנגליה). החברה מחזיקה צוות שלם שמוקדש לשמירה  על בטיחות העברת הכסף לחו”ל. לחברה יש 136,446 ביקורות דרך אתר TRUSTPILOT עם דירוג טוב מאוד של 4.6 מתוך 5. בנוסף, החברה הינה ציבורית עצם היותה מונפקת בבורסת לונדון. 

כמה זמן לוקח העברת כספים דרך Transferwise?

כל מטבע ומדינה שונים. המרת כסף יכולה להימשך לרוב 2 ימי עבודה, אך בדר”כ זה מהר יותר. העניין שזה תלוי באיזה מהירות הבנק של הנמען יעבד את קבלת הכסף מטרנספר וויז.
בנוסף, שיטת העברת הכסף יכולה להשפיע על זמן ההעברה. תשלומים באשראי מהירים יותר מהעברות בנקאיות. חשוב לומר שגם הבדיקות שהחברה מבקשת בפתיחת החשבון עלולות לקחת זמן.
אם אתם צריכים את הכסף בצורה מהירה יותר, ישנה אפשרות לשלם עמלה מוגדלת והכסף יגיע מהר יותר.

*יש לקחת בחשבון שהכסף מועבר רק בשעת פעילות של הבנקים ושבתקופת חגים עלולים להיווצר עיכובים נוספים.

מי המתחרים של טרנספר וויז? 

בישראל ישנן פלטפורמות שונות שניתן לבצע איתן העברות כספים לחו”ל. חברה נוספת היא קוברסי שנחשבת מעולה בהעברת כספים לחו”ל ומסוקרת על ידינו גם כן. בנוסף יש את Paypal שבעזרתה ניתן גם לבצע העברות לחו”ל אולם חשוב לציין שהעמלות שלה יחסית גבוהות. באתר של טרנספרוויז תוכלו למצוא השוואה לחברות אחרות כמו: Moneygarm, Remitly,Westren Union.

*הנתונים שנאספו מבוססים על מה שהחברה מפרסמת נכון ליום כתיבת המאמר. חשוב לדעת שהחברה עלולה לבצע שינויים כלשהם והסקירה תהא לא עדכנית לאותם שינויים.

 

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות