השקעות נדל”ן בחו”ל

בורטוקלה

ליווי ויעוץ ברכישת נדל"ן
9.82

בורטוקלה

ליווי ויעוץ ברכישת נדל"ן

ערי השקעה: פורטוגל בדגש למטרופלין ליסבון

החל מ-70,000€ (הון עצמי)

Burtucala Overlay
נגן וידאו אודות Burtucala Overlay
בורטוקלה - המובילים בנדל"ן ועסקים בפורטוגל

אודות בורטוקלה

נעים להכיר אנחנו בורטוקלה 😊 חברה המתמחה בייעוץ וליווי ברכישת נדל”ן בפורטוגל למשקיעים ופרטיים .
המותג “בורטוקלה” הוקם לאור הצרכים שעלו ועדיין עולים יום יום מהשטח,
אלו הם צרכים של יחידים וחברות אשר נדרשים להם בעת הבחירה בפורטוגל כיעד להשקעה, מעבר ופיתוח עסקי. יחד זיהינו את הבעיות והדרישות מתוך חוויה אישית ומניסיון הליווי של עשרות לקוחותינו במהלך השנים האחרונות.
מתוך התהליכים הללו בנינו מערך שלם, רחב, חכם ומקיף ובהתאמה אישית, כך שתוכלו להיכנס בקלות לעולם העסקים והנדל״ן בפורטוגל.

היצירתיות האמיתית מתגלה במפגש שבין שני התחומים.
החיבור בין עולם הנדל״ן ובין עולם העסקים מייצר הזדמנויות בלעדיות ונדירות ורק מי שמחזיק ביכולת לראות וליצור אותן זוכה גם ליהנות מהן.
אלו הם שני תחומים משלימים. ההבנה העמוקה שלנו את יחסי הגומלין ביניהם, מייצרת לקהל הלקוחות שלנו ראש שקט, צמיחה אישית ועסקית, תכנון חכם לטווח ארוך, בטחון בכל צעד וצעד בתהליך, וגם לאחריו. ולא פחות חשוב, המון חדוות יצירה וכיף גדול 🙂
9.82

הציון משוכלל מ- 8 ביקורות אמיתיות

של משקיעים שעבדו עם בורטוקלה

 

חוות דעת

צוות רנקו מקבל את חוות הדעת טלפונית באמצעות פניה ישירה. חלקם ישמחו שתתקשרו אליהם.
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

הכרתי את אסף הבעלים של בורטוקלה עוד לפני שהשקעתי דרכם. אסף בן אדם אמין ואיש עבודה רציני. בדקתי השקעות נוספות של נדל”ן ברומניה וארה”ב אבל היה לי קשה נורא לסמוך על מישהו. רציתי לעשות השקעה של שגר ושכח ולא להתעסק יותר מידי. בשל ההיכרות המוקדמת עם אסף הרגשתי שההשקעה איתם היא הכי נכונה ומדויקת לי. 

 

לאורך כל הדרך החברה ניהלה את כל הדברים באופן מקיף ואמרו לי איזה מסמכים צריך להביא בכל שלב. הסבירו לי מה הצפי של התשואה בדוחות של רווח הפסד והם היו שקופים לגמרי לאורך תהליך הרכישה. 

 

קניתי דירה שרציתי לעשות איתה פליפ, שזה מעין עסקת אקזיט המבוססת על רכישת נכס, השבחתו באמצעות שיפוץ ומכירתו תוך מספר חודשים. לאורך כל תהליך השיפוץ הכל התנהל בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו, עיכובים שהיו, קרו רק בגללי. 

בפועל, בסיום תהליך השיפוץ החברה המליצה לי שלא למכור, אלא להשכיר את הדירה כשנתיים כדי להעלות בעוד את ערך הנכס. הומלץ לי להשכיר את הדירה דרך AIRBNB והחלטתי ללכת איתם. החיסרון במודל השכרה לטווח קצר דרך AIRBNB זה העניין שצריך לרהט את הדירה עד לפרטים הקטנים אבל היתרון הגדול הוא אחר כך במכירה של הנכס, שהוא יהיה שווה הרבה יותר כנכס עובד ומרוהט. 

בפועל כיום אני עושה תשואה של 9 אחוז במודל ההשכרה דרך AIRBNB, וזה ללא קשר לעליית הערך של הנכס. הדירה אצלי כעת שנה וכבר נרשמה עליית ערך של 100%. 

לחברה עצמה יש קבלנים בפורטוגול שעובדים איתם באופן שוטף והם אלה שעשו לי את השיפוץ של הדירה, במהלך השיפוץ הם התקינו פרקט ונשברו מספר מרצפות. באופן מיידי קיבלתי על כך עדכון והבטיחו שלא אדאג והם יבואו לסדר את המרצפות שנשברו. הם אכן תיקנו את הנזק ואף נתנו לי אחר כך הנחה. הלוואי וכל חברות הנדל”ן בחו”ל שאני עובד מולם היו מתנהלות בכזאת רמה של אמינות ושירות.  

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
10
התשואה ביחס לתשואה שהוערכה
10
10
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

התהליך השקעה עם בורטוקלה בנדל”ן של פורטוגל היה מצוין. זמינים, שקופים, אמינים ונחמדים. נתנו ליווי מלא תוך מתן הסברים בתקשורת מלאה וסבלנית. 

 

הגעתי אליהם דרך האינטרנט והפייסבוק ובחרתי אותם כי הם נראו לי הכי אמינים. בדקתי גם חברות אחרות והשוותי אך בסוף בחרתי ללכת איתם כי הם היו נראים לי הכי מקצועיים. בדקתי גם את שכר הטרחה שלהם אל מול חברות אחרות והוא היה נראה לי סביר לחלוטין.

 

פתיחת החשבון בנק בפורטוגל עיכבה לי את תהליך הרכישה, זאת משום שהייתי צריכה להגיש הרבה ניירת והתהליך כולו היה ארוך מאוד וכלל המון עניינים בירוקרטיים של הרשויות בפורטוגל. מה שכן, לאורך כל התהליך הם עדכנו אותי בסטטוס של פתיחת החשבון ומה חסר. לאחר כל הטיפול בפתיחת החשבון, את הדירה עצמה החברה מצאה עבורי במהירות וכעת הרכישה בתהליך סופי. 

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
10
התשואה ביחס לתשואה שהוערכה
10
10
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

הכרתי את מרב ואסף לפני מעל שנה, את מרב הכרתי בישראל ואת אסף בפורטוגול. הכרתי את מרב בקורס שעשינו יחד והתחברנו. בדקתי עם כל מיני חברות אחרות שעוסקות בנדל”ן בחו”ל אך לא התקדמתי מולם. היו כאלה שפחות התחברתי אליהם באופן אישי. 

 

העבודה מול אסף הייתה מעולה גם שהוא לא היה בצוות גדול כמו היום. היו שיחות פעם בחודש לפחות שכללו עדכונים. הצוות כולו מאוד מקצועי, הייתה שקיפות רבה, לאורך הדרך תמיד הסבירו מה הולך לקרות. בנוסף, עודכנו על שינויי מטבע ועל ההשפעה של זה על ההשקעה. 

 

כל ההוצאות לאורך הדרך היו ברורות ולא היו הפתעות. רוב העלויות היו ברורות וידועות מראש. לפעמים היו שינויים קטנים לטובתי ולפעמים לרעתי , אבל צריך לדעת מראש שככה זה בעסקים ונדל”ן.

     

רכשתי בניין בעל שתי קומות במחיר ממש טוב לפני כשנה. חברת הנדל”ן מלווה אותי כעת באישורים להרחבה של הבניין על מנת לבצע שיפוץ פנימי של הבניין. המטרה היא להגדיל את הבניין בפי 2.5 להשביח אותו ואז למכור/להשכיר. למעשה אני ממתין לאישורים לבנייה של שתי קומות נוספות והרחבה נוספת של שטח הבניין. 

לאורך הדרך היו אתגרים עם האישורים. חשבנו שתהליך האישורים יסתיים מוקדם יותר ובפועל יש עיכוב של מספר חודשים. הרבה מהעיכובים לא תלויים בחברה וקשורים לבירוקרטיה של הרשויות. 

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
8
התשואה ביחס לתשואה שהוערכה
לא רלוונטי עדיין
9.33
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

הגעתי לחברת בורטוקלה דרך הפייסבוק, התחברתי אליהם מאוד מהרגע הראשון. אני מטפלת רגשית, אז אני לא טובה כל כך במספרים ואחוזים. מה שכן, אני אוהבת אנשים וסומכת על עצמי מבחינת התחושות והאינטואיציה. כבר בתחילת ההכרות איתם הרגשתי שהם פשוט האנשים הנכונים והמתאימה עבורי. 

 

אסף בנגמן ומריה ליוו אותי בתהליך שלי, היו לי המון חששות ודאגות מאחר ואני גרה בארץ ועושה השקעה בשלט רחוק בפורטוגל ואני פחות מכירה את המקום. אני מרגישה שהם לגמרי שמרו עלי מבחינה עסקית ולאורך כל הדרך הייתה לי תחושה שמקשיבים לי ויש לי כתובת לכל שאלה ופנייה. הכל היה מעולה, הם אנשים קשובים, מכילים ואנושיים. 

התקשורת מולם הייתה בעיקר דרך קבוצת וואטסאפ שמלוה. אך לאורך הדרך כשעלו לי שאלות ביקשתי גם שיחה טלפונית וישר דאגו שאקבל את המענה המתאים. האינטרס שלי הפך לאינטרס שלהם, העצות שלהם היו טובות ושמרו עלי כלקוחה. היה לי מאוד חשוב המיקום של הנכס והאסתטיקה והחברה נתנה מענה לכל הצרכים שלי, הלכו עם הראש שלי.

 

המטרה שלי הייתה לרכוש דירה ולהשכיר אותה לטווח קצר דרך פלטפורמת- AIRBNB אך כרגע רוצים להעביר חוק בפורטוגל שלמעשה סוגר את האופציה של השכרה ב AIRBNB לדירות חדשות. 

 

לאורך הדרך החברה פעלה בשקיפות מלאה, הם דאגו להודיע לי שייתכן ויצא חוק שישנה את האפשרות להשכיר את הדירה דרך AIRBNB והציעו לי לזרז את הרכישה על מנת שלא אפספס את חלון ההזדמנויות. 

 

העבודה עם בורטוקלה מבחינתי שווה את הכסף, כי אני מבסוטית ורגועה ומרגישה שיש תמורה טובה למחיר. כבר בתהליך המשא ומתן עם המוכר נודע לי ששמאי של הבנק העריך את הנכס בהרבה יותר ממה שרצינו לסגור מול המוכר. 

 

      

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
10
התשואה ביחס לתשואה שהוערכה
טרם נכנסו דיירים
10
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

אני מאוד מרוצה מהחברה ואני ממליץ בחום לכל מי שמחפש חברת השקעות בחו”ל. עשיתי איתם את כל התהליך החל מהשלב של ההתלבטות איפה להשקיע ועד לאיתור הנכס, קנייה ולאחר מכן שיפוץ שלו. עשיתי איתם מספר עסקאות באזור סטובל שבפורטוגול. 

 

כל התהליך מולם התנהל בצורה מקצועית וישרה. בתהליך של רכישת נדל”ן ובמיוחד במקום כ”כ רחוק, ישנה חשיבות מאוד גבוהה לתקשורת טובה ויעילה מול בעלי המקצוע. הרגשתי שבחברה זה משהו שעובד טוב ולכן הייתי רגוע. 

הבחירה מולם הייתה על סמך אינטואיציה. בשיחה הראשונה עם אסף הייתה כימיה והרגיש לי נכון לעבוד איתם. בדקתי גם חברות נוספות אך היחס בחברות אחרות היה פחות אישי ויותר קר. 

 

אסף התקשר אלי עם נכס ושבוע אח”כ כבר הייתי בפורטוגול בכדי לראות אותו. בנכס הראשון טסתי לפורטוגל וראיתי את הנכס אבל בבחירת הנכס השני הכל נעשה מרחוק. החל מאיתור הנכס ,פתיחת חשבון הבנק והמשכנתא והכל טופל בצורה יוצאת מהכלל. 

 

החברה עמדה בלוחות זמנים באופן מלא. ההתנהלות מולם הייתה מקצועית ושקופה לחלוטין. 

מבחינת התשואה אני מאוד מרוצה. בנכס הראשון התשואה הייתה ממש כפי שהבטיחו ואף יותר. 

 

הנכס השני ממש טרי אז הוא עוד לא מושכר, אני כעת בסיום שלב השיפוץ. יחד עם זאת, אני כבר מבין לפי ההערכה של השמאי המקומי שהעסקה ממש כדאית וטובה. 

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
10
לא התקבלה תשואה עדיין
10
10
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

דן ו.
סטובל
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

בגדול אני מאוד מרוצה מההשקעה ומהתהליך עם בורטוקלה. הם אנשים רצינים ונחמדים מאוד. הם נתנו לי תחושה טובה שהם מבינים ומכירים את פורוטוגל ורמת המקצועיות שלהם מורגשת.

הגעתי דרך חיפוש אקראי בגוגל. דיברתי איתם והם עשו עלי רושם טוב. ביקשתי ממליצים והתרשמתי לטובה והחלטתי בסופו של דבר לבצע איתם את הרכישה.

קניתי בית פרטי להשקעה לפני כשנתיים באזור של סטובל בפורטוגל. סטובל היא עיר שנמצאת במרחק של 30 ק”מ מעיר הבירה- ליסבון וטווח המחירים בה סביר הרבה יותר. וזאת גם אחת הסיבות שבחרתי להשקיע בה. 

התהליך כולו היה חיובי מבחינתי. בחיפוש עצמו הם שלחו לי תמונות וסרטונים של נכסים באזור. היו מספר נכסים שאני פסלתי כי הם נראו לי פחות מתאימים למה שחיפשתי. לאחר שמצאנו את הנכס המתאים בוצעה חתימת העסקה ולאחריה שיפוץ אותו הם ניהלו עם אנשי המקצוע המקומיים שלהם. 

בקניה של הנכס החברה לגמרי עמדה בלוחות זמנים. השיפוץ עצמו התארך אך היו גם גורמים אוביקטיבים שלא היו תלויים בהם, זה היה בתקופה הקורונה ובעלי המקצוע היו פחות זמינים. 

 

ההשקעה עלתה על הציפיות. גם בהשוואה של התהליך אל מול חברות אחרות אני חושב שהם היו הרבה יותר טובים ורצינים. ממש לאחרונה, שנתיים אחרי הרכישה, ביקרתי בנכס ואני יכול להגיד בלב שלם שזאת הייתה ההחלטה הנכונה ללכת איתם, הנכס לגמרי עמד בציפיות שלי ואני שמח על ההחלטה להשקיע איתם. 

 

מבחינת התשואה אני מאוד מרוצה, הכל בהתאם לתחזיות הראשוניות. הדירה מושכרת כעת לטווח קצר דרך חברת ניהול מקומית שמפרסמת את הנכס בפלטפורמות שונות כמו AIRBNB. 

 

טיב השירות
9
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
9
התשואה ביחס לתשואה שהוערכה
10
9.5
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

מרץ 2023

עמוס
ליסבון
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

יולי 2020

אסף ומירב פשוט מעולים, החברה שלהם מעניינת מאוד, הם מבצעים התאמה ברמה גבוה לכל לקוח לפי הפרופיל שמתאים לאותו לקוח. ההצעות שלהם טובות לא רק בגלל המחיר אלא בעיקר באטרקטיביות של סגנון ההשקעה. אני רכשתי דרכם פעמים. בפעם הראשונה נסעתי לראות מה אני קונה, בפעם השנייה עשיתי את זה מרחוק.

השירות שלהם מצוין וכולל תקשורת ברמה גבוה. מיילים, ווטסאפים שיחות טלפון, ליווי מול הגורמים המקומים שזה הקטע הגדול. הם סידרו לי את התהליך הבנקאי עם המשכנתא הכל מהרחוק עם הנוטריון. הם יצרו תמונת מראה מעולה מהארץ, שהייתי צריך להעביר מסמכים לנוטריון הוא יצר איתם קשר ועשה את כל העבודה. הם מכינים את כל התשתית של הקמת נדל”ן בחו”ל, שירות אחר לגמרי. עשיתי את השקעה מרחוק וזו  לא הייתה פעם ראשונה שעבדתי איתם, בפעם הקודמת נסעתי לראות מה קניתי.

גם התהליכים הבנקאים הכל היה מהר ונסגר מהר.

בארץ שאני קונה נכס ועושה תהליך שמאות לוקח לי שבוע לקבל את התוצאות. שם לא היה לי את הסיפור הזה תוך יום יומיים ומסיימים את זה מהר מאוד.

כל מה שהוצג זה מה שהיה, גם מבחינת הנתונים הכל היה מאה אחוז. גם התהליכים המסחריים והביקורות היו ברמה גבוה מאוד, כך למשל שאני העברתי תשלום ראשון לאדם זר שאני לא מכיר אותו העורך דין שעובד עם החברה לא העביר שום דבר לפני שהם קיבלו אישור. רק אחרי האישורים הם המשיכו. הכל שקוף ולא עשו טעויות.

 

אני עדין לא מקבל תשואה אני עושה תהליך השבחה בנכס. התשואה שהייתה צפויה במינימום 6 אחוז במקסימום 8 ומשהו. ואני החלטתי לעשות שינוי כיוון וללכת על נכס שדורש השבחה שאני מקווה שתביא אותי ל11 או 12 אחוז.

בחודשיים הראשונים התשואה נפגעה והורדתי את המחיר עקב הקורונה, לכן נתתי 9 בתשואה.

 

הגעתי כי קיבלתי המלצה מחבר קרוב שעבד איתם בשני נכסים אחרים במדינה אחרת. נפגשתי איתם פה בארץ והתרשמתי. עשינו בדיקה על ההצעות שלהם והם מאוד תאמו למה שדיברנו.

 

השירות שלהם מצוין ממש. התקשרות שלהם ברמה גבוה, אם זה מענה למיילים, הודעות, שיחות טלפון ליווי מול כל הגורמים המקומיים שזה הקטע הגדול. לנו הם סידרו לי את התהליך המשכנתא שהכל קורה מרחוק עם חתימות הנוטריונים והכל. הכל היה נורא מהר ונסגר מהר. הם יצרו תמונת מראה מעולה מהארץ. שהיית צריך להעביר מסמכים לנוטריון הוא יצר איתם קשר ועשה את כל העבודה. הם בונים לך את כל התשתית של הקמת נדל”ן בחו”ל. הדבר היחידי שקרה לנו זה שפעם אחת מסמך אחד התעכב ונאלצתי לנסוע לנוטריון פעמים ולא פעם אחת, זה היה שטויות כי שאתה קונה דירה בארץ אתה צריך להגיע בין 4 ל-5 פעמים. הנוטריון היה כל כך ידידותי שכזה שירות לא ניתן בשום מקום.  עשיתי את כל הזו מרחוק..

בארץ שאני קונה נכס ועושה תהליך שמאות זה לוקח לי שבוע לקבל את התוצאות. שם לא היה לי את הסיפור הזה תוך יום יומיים ומסיימים את זה מהר מאוד.

 

מבחינת תמונת המצב כל מה שהוצג לנו זה מה שקרה. גם מבחינת הנתונים, התהליכים המסחריים והביקורות הכל ברמה גבוה מאוד. שאני העברתי תשלום ראשון לאדם זר (למוכר) שאני לא מכיר אותו העורך דין שעובד עם החברה לא העביר שום דבר לפני שהם קיבלו אישור סופי. רק אחרי האישורים הם המשיכו. הכל שקוף ולא עשו טעויות.

 

בנכס השני עדין לא קיבלתי תשואה. התשואה צפויה להיות במינימום 6 אחוז במקסימום 8 ומשהו. ואני החלטתי לעשות שינוי כיוון וללכת על נכס שדורש השבחה כדי לקבל תשואה  של 11 או 12 אחוז.

לנכס הראשון בחודשיים הראשונים בגלל הסיפור של הקורונה התשואה נפגעה והורדתי את המחיר.

 

הגעתי אליהם כי קיבלתי המלצה מחבר קרוב שעבד איתם בשני נכסים אחרים במדינה אחרת. נפגשתי איתם פה בארץ והתרשמתי מהאנשים. ביקשנו מהם להציע לנו כמה דברים, לאחר מכן בחנו לעומק את הצעות שלהם.

מה שמיוחד אצלם שהם מחברים שתי עולמות מעולם הנדל”ן, מצד אחד הם מבינים את כל ענייני המיסוי, הליכים בנקאים אמנות מס וכאלה. מצד שני הם מביאים איתם את האדריכלות והעיצוב  להשקעה  ככה שהם יכולים להציע את החזון ואת האופציה להשבחת נכסים. לדעתי זה ממש מעלה מאוד את סגנון השקעה.

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
10
התשואה בפועל ביחס לתשואה שהוערכה
9
9.75
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

יולי 2020

שרית (שם בדוי)
ליסבון
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

יולי 2020

אסף ומירב מאוד שירותים, תמיד זמינים. השירות שלהם מעולה נתנו לי את כל המידע שהייתי צריכה ודאגו לכל הפרטים הקטנים. עשו לנו את התאמה לעסקה שחיפשנו ורצינו עם המון סבלנות לבחור את מה שהתאים לנו.

לאורך הדרך ידענו למה אנחנו הולכים, עשינו שיפוץ וידענו בדיוק את העלויות, הם היו מדויקים בנתונים שהם אמרו לנו. לא היו הפתעות. אנחנו חשבנו בהתחלה שנגור בדירה שקנינו ושיפצנו  אותה אבל בגלל כל הסיפור של הקורונה החלטנו לוותר כרגע וההחלטנו להשכיר את הדירה אז היא כרגע מוצעת להשכרה, לכן עדין אין תשואה.

התהליך איתם היה פשוט מעולה, בחרתי בהם כי הם נתנו תחושה טובה לאורך כל הזמן וגם הפניתי אליהם גם עוד הרבה מכרים בגלל שהינו מאוד מרוצים.

טיב השירות
10
שקיפות
10
עמידה בלוח זמנים
10
התשואה בפועל ביחס לתשואה שהוערכה
הפרויקט בשלבי בניה
10
אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מבורטוקלה

יולי 2020

אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מויטל ועומר​

יולי 2022

אימתנו את חוות הדעת ואספנו חשבונית מויטל ועומר​

יולי 2022

איש קשר

אתם מוזמנים להשאיר פרטים ובורטוקלה יחזרו אליכם בהקדם או ליצור קשר באמצעות הטלפון

 
 
077-8040878
Rua Dr. Bernardo Teixeira Botelho 14 פורטוגל

מידע נוסף

השאירו פרטים:

ובורטוקלה יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.