השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות נדל"ן בליסבון

הכירו את ליסבון שבפורטוגל, אחת מהערים היותר מרשימות ופעילות ביבשת אירופה.
העיר שמאכלסת קרוב לשלושה מיליון תושבים נחשבת לאחת מערי הבירה עם אחוז ההכנסה הגבוהה ביותר לנפש, היא מחזיקה בסצנת לילה מטריפה, מסעדות קולינריות מעולות, מוזיאונים מרשימים וחופים עוצרי נשימה.
מאת מערכת רנקו | 02.09.21
הכירו את ליסבון
תוכן עניינים

ראשית, שבוחנים השקעה בעיר כלשהי, כל עיר, מוטב לראות את את התמונה הכללית על המדינה. בפורטוגל חלה עליית מחירים די יפה בשנים האחרונות. כך למשל, בשנת 2020, עד לחודש נובמבר חלה עליה כללית ממוצעת של כ-6.32%. 

ליסבון שבפורטוגל יכולה אולי להישמע לכם בצורה פשטנית כעוד עיר אירופאית ממוצעת אולם, היא ההפך הגמור. נתחיל מהאופי הגאוגרפי כאשר מרכז העיר בנוי על 7 גבעות די תלולות אשר מחייבות הגעה רגלית ואין כל מעבר לכלי רכב. בכל רובע תוכלו לפגוש פנים אחרות לעיר המשתרעת על פני כ-100 קילומטרים עם מזג אוויר נוח במיוחד ברוב ימות השנה.

ליסבון חוותה לא מעט אירועים היסטוריים שונים וקיצוניים. מסעי כיבושים שונים, רעידות אדמה, צונאמי ועד למהפכה בשנות השבעים. למרות כל אלו הצליחה לשרוד העיר ליסבון ונהפכה כיום לאחד ממוקדי המסחר והשקעות של מדינת פורטוגל כאשר היא מהווה כ-36% מהתוצר הלאומי, ונחשבת למוקד סחר והשקעות בינלאומי.

אז למה להשקיע בליסבון?

 

העיר ליסבון מלאה באטרקציות תיירותיות ובלא מעט היסטוריה מרשימה ומגוונת, כך גם בכל הקשור לקולינריה העשירה שממנה תוכלו להנות. אבל כל אלו אינם חזות הכל בעיר הקסומה העונה לשם ליסבון, מכיוון שבמהלך העשור האחרון מחירי הדירות בעיר ליסבון רק הולכים ועולים והם עושים זאת יד ביד עם מחירים אטרקטיביים במיוחד, כאשר ממוצע מטר מרובע עומד היום על כ-18000 שקלים. לבטח אתם שואלים את עצמכם האם כלכלה כזו צלחה את משבר הקורונה? התשובה היא כן.

הכלכלה הפורטוגלית שאכן ידעה נפילה לא קטנה בזמן הקורונה, הצליחה לחזור עם סיום הסגרים, כאשר הבנק המרכזי של ליסבון מנבא כי הרבעון השני של 2021 יהיה הרבה יותר טוב מהרבעונים הראשונים. בנוסף הוא צופה צמיחה כלכלית של כ-4.8%. 

החזרה ההדרגתית של התיירים והמשך של ייצוא  אמורים לגרום לכלכלה להתאושש, ובנוסף גם הפעילות הנדל”נית שנעצרה מעט בחודשי הקורונה, צפויה לחזור אל מסלולה הרגיל ואפילו כבר מראה עליה קטנה במחירים. התנאים להשקעת נדל”ן בפורטוגל נראים כיום די בשלים, יחד עם אחוזי ההשקעה שרק הולכים וגדלים מצד המשקיעים הזרים. בפרטוגל קיימת היום הטבה מיוחדת של גולדן ויזה למשקיעים זרים. כל אלו יחדיו הופכים את ליסבון ליעד המושלם להשקעה.

אך לפני שאתם קופצים אל מפת העולם ומחפשים אחר ליסבון, הרשו לנו להכיר לכם את הרובעים המגוונים והמגניבים של העיר, את המקומות שיהווה עבורכם לא רק השקעה אלא מקום חלומי לשהות בו.

איך התיירות משפיעה על הנדל”ן בליסבון?

העיר ליסבון נחשבת לעיר היסטוריה כבר אמרנו, אבל השילובים שבתוכה מביאים לא מעט תיירים כאשר רק בשנת 2019 הגיעו מספר התיירים עד לכדי 28 מיליון תיירים לשנה! (דיווח מאתר statisa)

בליסבון תוכלו ליהנות ממספר רובעים שונים כאשר בכל אחד מהם תוכלו ליהנות מאווירה שונה, בנייה מתקופת המורים וכנסיות מטריפות כמו קתדרלת ליסבון המפוארת ברובע אלפמה או במרחב הג’דטים ענק ומפנק ברובע צ’יאדו.

בכל אחד מהרובעים תהינו מאזורי הליכה שונים, בין אם בגבעות מתפתלות ועליות שבסופן תוכלו להתפנק בתצפיות חד פעמיות ועד לרחובות קניות שברחוב אגוסטה ברבוע באשיה. רוב האזורים בליסבון נחשבים לאזורים מתויירים כאשר רובע באשיה נחשב למרכזי יותר, הדירות בבאשיה נחשבות לדירות בעלות טווח השכרה קצר ומחיר השכירות באזור נעים בין 1,000- 3,000 יורו בממוצע.

יש לומר כי הפן התיירותי בעיר ליסבון בהחלט מאפשר גם מגוון רחב יותר של דירות נדל”ן להשקעה, כך שתוכלו למצוא מגוון דירות ברחבי העיר אשר יכולות להיות מתאימות גם למשפחות, יחידים ולזוגות.

התעשייה המקומית בליסבון מושכת השקעות זרות של חברות מכל העולם

בשביל עיר שעברה לא מעט תהפוכות וטרגדיות היסטוריות אפשר לומר כיום שהעיר ליסבון הצליחה להשתקם בצורה די יפה, כאשר היא אחת מהבירות העשירות ביבשת אירופה ונשענת על תעשייה פנימית והשקעות חיצוניות.

העיר ליסבון משמשת בית גם עבור חברת ”מרצדס”, גם בנק ”נטיקסיס” הצרפתי שמעסיק מעל ל-100 עובדים בעיר, תעשיית ההייטק שפורחת וממקמת אותה בהחלט כעיר בינלאומית.

בכל הקשור בהשקעות נדל”ן בפורטוגל, ובפרט בליסבון אפשר לראות כי 59% מסך השקעות בעיר מגיעות מאזרחים זרים שבאים מסין, ארצות הברית, בריטניה, קנדה וכמובן ישראל. האמונה הגדול של המשקיעים הזרים בשוק הנדל”ן בליסבון, נראית היטב עם ייצוג של 40% מכלל רוכשי הדירות שעברו התחדשות עירונית בעיר. השקעות אלו יחד עם שוק יציב הוכיחו כי גם לאחר שנת קורונה, שוק הנדל”ן מצליח לחזור לעצמו בליסבון ולהיות רלוונטי וכדאי גם עכשיו.

עיר של סטודנטים – שוק הדירות להשכרה בליסבון 

מלבד החברות הרבות אשר משתקעות בתוך העיר ליסבון וצמיחה של לא מעט חברות הייטק בעיר, אפשר לראות גם תנועה ערה של סטודנטים ממדינות רבות. כל זה קורה הודות ל-158 מרכזי מחקר הנמצאים בעיר, יחד עם 11 חממות פיתוח ו-96 מוסדות להשכלה גבוהה, מכונים פוליטכנים ציבוריים ופרטים.

תשתית כזו מפותחת של כלים אקדמאים מושכים קרוב ל-200 אלף סטודנטים בכל שנה אל העיר ליסבון, כאשר ביניהם תוכלו למצוא עשרות אלפי סטודנטים שמגיעים ממעל למאה מדינות שונות ללמוד בעיר. העיר ליסבון שניחנה ביופי המיוחד שלה, הפכה להיות מקום בעל מגוון אפשרויות לסטודנטים צעירים ולבוגרים כאשר רבע  מהאוכלוסייה בעיר הינם בוגרי אקדמיה במקצועות שונים ומרצים באוניברסיטאות והמכללות שבסביבה. כמות כזו של סטודנטים היא בהחלט בשורה למשקיעים בליסבון, מכיוון שהביקוש לדירות באזור תמיד קיים והתחלופה בו היא מאוד גבוה.

לסיכום

העיר ליסבון היא מלאת קסם ויש לה בהחלט במה להתגאות בכל הקשור לנופים ובנייה ייחודית. יחד עם הקרבה אל הים ומזג האוויר הנעים היא עיר שאי אפשר לעמוד בפניה.  בכל מה שקשור לעולם הנדל”ן היא נראית כאחת הערים המבטיחות של אירופה.

מחירי הנדל”ן עולים בצורה הדרגתית ולמרות הביקוש אחר דירה שכורה או קנייה של דירה, מחירי הדיור לא נכנסים לסחרחורת ומצליחים לשמור על שוק אטרקטיבי ומשתלם. למרות כמות הסטודנטים שמגיעה אל העיר וההגירה שחוצה בכל שנה את המספרים שקדמו לה (לפי דיווח אתר theportugalnews), גם רמת החייה אינה נפגעת אלא מצליחה להישמר יציבה ואף להמשיך ברף הגבוהה של השנים האחרונות.

נתונים אלו בהחלט יכולים להראות לנו כי ההשקעה בליסבון אכן הופכת להיות דבר מבטיח, החל מהיכולת התמודדות של המדינה עם נגיף הקורונה והצמיחה שחזרה בשנית, ועד היכולת לקלוט מהגרים בצורה טובה ולמשוך סטודנטים מכל העולם.  

מעוניינים להתחיל להשקיע בפורטוגל? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

יורופה השקעות נדל"ן בפורטוגל

יורופה נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת עמנואל - חברה להשקעות יזמות בנדל"ן

עמנואל

לחוות דעת ונכסים לחצו

ויטל ועומר - מלווי השקעות בפורטוגל

Live Abroad

לחוות דעת ונכסים לחצו

בורטוקלה - מלווה השקעות נדל"ן בפורטוגל

בורטוקלה

לחוות דעת ונכסים לחצו

כתבות אחרונות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בליסבון. האתר אוסף את הנתונים מאתרים ומאמרים מהעולם והמידע עלול להטעות ולהיות לא מדויק. לאור זאת, נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על כל מידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות