השקעות נדל”ן בחו”ל

נדל"ן בוורשה - פולין

בירת פולין היא אחת מיעדי ההשקעות המעניינים ביותר בפולין. העיר היא מקור משיכה לתיירים מכל העולם, וגם מרכז התעשיה והכלכלה הפלונית. חקרנו את האזורים בה ואת רמות המחיר להשקעות בנדל"ן בורשה.

מאת מערכת רנקו | 26.08.21
השקעות בורשה

ורשה הינה בירת פולין ומונה מעל ל-2 מיליון בני אדם. היא נחשבת לעיר היסטורית אשר הוקמה עוד במאה ה-13 לספירה והצליחה לשרוד לא מעט מלחמות וכיבושים שעברו בה.

כיום, העיר נחשבת לאחת הערים בעלות כמות תיירים מהגבוהות במדינה ובימים ללא קורונה מגיעים אליה מעל לעשרה מיליון תיירים מרחבי העולם בשנה. נתון זה לכשלעצמו הינו אחת הסיבות שמעודדות יזמים להשקעות נדל”ן בחו”ל

כמן כן, העיר מהווה שחקנית חשובה בכל הקשור לשוק הנדלן הארצי כאשר רק בשנת 2019 נמסרו קרוב ל-20 אלף דירות בעיר. זאת לצד הרפורמות, שאמורות להיכנס לתוקף בקרוב ולעודד קניית נכסים, דבר אשר יגרום לעליה משמעותית. לכן, זוהי אחת הסיבות מדוע השקעה בעיר כמו ורשה משתלמת בימים אלו, כאשר שוק הנדלן עדיין אטרקטיבי ומחירי הדירות ממשיכים לטפס בקצב דומה בשנים האחרונותלמרות חוסר הוודאות הנלווה למרבית היזמים ולחברות השקעה שונות, נראה כי דווקא בשנת הקורונה מספר הדירות שנבנו בפולין וברשה בפרט היו מהגבוהות בשנים האחרונות.

למה דווקא בפולין

המדינה הפולנית עומדת בלב ליבה של אירופה ומאז שהצטרפה לאיחוד האירופאי בשנת 2004 היא נמצאת במגמת עלייה, כאשר היא נחשבת ליצרנית הפחם השנייה בגודלה בעולם אחרי גרמניה, ובעלת ייצוא סחורות בשווי של מילארדי דולרים בכל שנה.

כיום היא מצויה בתהליכי פיתוח מואצים בעזרת תמיכת האיחוד האירופאי. בכל הקשור לבניית נדל”ן, עד שנת 2020 הושלמו קרוב ל-221 אלף יחידות דיור. אם נשווה זאת לשנים קודמות כמו שנת 2010, נוכל לראות עליה של כ-62%. לכל אלו תוכלו להוסיף את ההשקעה הזרה, שרק הולכת וגדלה במדינה ואת קצב הצמיחה, שלפני הקורונה היה דו ספרתי ועמד על כ-11% וכיום על 4% בלבד. והנה לכם מדינה יציבה עם מחירי דירות הגיוניים ביחס לפרמטרים נוספים כמו: תשואה, ממוצע מטר מרובע ויחסי מיסוי מקרקעין שונים.

כמו כן, חשוב להתייחס לזלוטי המטבע הפולני. פולין הינה חברת איחוד האירופאי אבל אינה חברה בגוש היורו, דבר המותיר את ההשקעה בפולין במחירים יחסית סבירים ביחס למדינות אחרות בגוש היורו.  

השקעות נדלן בוורשה

 
פולין שוכנת במרכז היבשת האירופאית ובשנים האחרונות חווה צמיחה כלכלית איתנה. ב-2019 צפתה הקרן למטבע בינלאומית בעליה של 3.1% לשנת 2020. למרות פרוץ המגפה והתחזיות שלא התממשו ברובן, הכלכלה המקומית הצליחה לעמוד על נתוני צמיחה די מעודדים יחד עם אחוזי אבטלה מהנמוכים ביבשת, התוצאה: הכלכלה הפולנית היא מהיציבות ביבשת לאחר פרוץ מגפת הקורונה.

בכל הקשור להשקעות בנדל”ן בפולין ואחזקה של דירות, הדבר עדיין אינו פופולרי כמו במדינות אחרות במערב, מכיוון שהמדינה הפולנית הייתה עד שנות השישים המאוחרות חלק מהאיחוד הסובייטי, כך שהדבר עודנו נחשב לחדש. יחד עם זאת, הממשל בפולין מנסה לעודד השקעה של קניית נכסים ברחבי המדינה באמצעות רפורמת מס, הורדת ריביות והקלות שונות, מעודדת צמיחה של שוק הנדל”ן.

כל אלו אינם מתקיימים בחלל ריק ואחד המנועים העיקרים לכך היא לא אחרת מעיר הבירה ורשה, כשרוב התעשייה הפולנית, המסחר, אזורי הבילוי וגם המקומות ההיסטוריים ממוקמים בה. ורשה זוכה בשנים האחרונות להשקעות זרות גדולות במיוחד, ביניהן חברות בינלאומיות המבינות את חשיבותה הגאוגרפית של פולין ומקימות מפעלים ובתי אריזה בעיר הבירה. אל כל אלו מצטרף שוק הנדלן הפולני אשר מביא משקיעים מכל רחבי העולם וכמובן גם מישראל.

אזורים להשקעה בנדל”ן בוורשה

וורשה בדומה לתל אביב מחולקת בגושים ואזורים שונים, בכל אזור קיימת אוכלוסייה ואיכות חיים אחרת. ורשה, שמחזיקה לא מעט אזורים אורבניים שונים כמו דירות של גורדי שחקים במרכז העיר או שכונות שלוות בחוצות העיר בעלות אופי שלוו יותר עם נוף מרהיב של נהר הוויסלה. יחד עם זאת צפו כי לאזורים מסוימים יהיו ממוצע מחירים שונים, כאלו אשר יכולים להתחיל ב-3 מיליון זלוטי (2.4 מיליון ש”ח נכון להיום) וגם עד ל-7 ו-8 מיליון זלוטי באזורים בעלי איכות חיים גבוה כמו רובע מוקטוב שבורשה וגם בוולה. 

מוקטוב


רובע זה אשר שוכן לאורך הגדה השמאלית של נהר הוויסלה, מאופיין באוכלוסיית הגיל השלישי, וגם כאזור מלא שגרירויות שונות מרחבי העולם. איכות החיים במוקטוב נחשבת לגבוה מאוד וכך גם רמת הבנייה באזור, הנעשית בעיצובם של לא מעט אדריכלים שונים וסגנונות בנייה יוקרתיים ומודרניים. במוקטוב מקפידים על איכות חיים ברמה גבוה ותוכלו למצוא בה כ-30 מתקני ספורט ברחבי האזור, שני בתי קולנוע מאובזרים וחדישים, את האגם הגדול ביותר בורשה ועוד 17 פארקים עצומים.

האזור הזה יכול להיות מעולה עבור השקעה כאשר מדובר בהשקעה ישראלית ממוצעת, מכיוון שבאזור מוקטוב תוכלו למצוא דירות במצבי בנייה או תכנון. למשל במחיר של 2 מיליון זלוטי בית בעל חמישה חדרים שעודנו הושלם. מנגד תוכלו גם למצוא דירות פאר עם 8 ו-7 חדרים במחיר של 7 ו-6 מיליון זלוטי או דירות ישנות יחסית עם 6 חדרים בעלות של דירת פרויקט חדשה (2 מיליון זלוטי ומעלה). 

וולה


אזור מערבי בעיר הבירה ומשמש כמרכז מסחר אירופאי לכל דבר, עם מסעדות מכל העולם, מוזיאונים מתקופות שונות בהיסטוריה הפולנית ושל העיר ורשה וכמובן מוזיאון מרד גטו ורשה.
האזור הינו אזור די אורבני ועם אווירה תוססת ,יחד עם בנייה חדישה ומגוון פרויקטים שהולכים וקורמים גידים ברחבי האזור המרכזי של וורשה, וולה מועמדת להיות אזור רותח במיוחד.

ההיצע הנדל”ן באזור וולה נע בין דירת פרויקטים חדשים במרכז העיר, וכאלו החל מרחוב prosra ועד רחוב koejowa. מחירי הדירות נעים מ-700 אלף לדירת יחיד במרכז העיר ועד לדירת 113 מטרים עם 3 חדרים ברחוב Rabsztyńska בעלות של מיליון שלוש מאות זלוטי.  

אורסינוב

זו האזור השלישי בגדולו בבירה הפולנית ומונה מעל 150 אלף תושבים, ונחשב לדרומי ביותר מבין כל רובעים בעיר. החלק המזרחי של הרובע בנוי בצורה יחסית כבדה וריבועית וחלקו המערבי מלא בשטחים פתוחים, פארקים מרהיבים וכמובן קרבה אל נהר הוויסלה. באזור תוכלו למצוא את שמורת הטבע סטפן וכמובן שהדרך אל המטרו תהיה מהירה יותר ממה שחשבתם. מרבית הדירות המוצעות למכירה באזור זה נבנו במחצית השנייה של המאה העשרים, אבל יחד עם זאת תוכלו למצוא פרויקטים מפוזרים ברחבי העיר. המחירים באזור זה מעט יותר אטרקטיביים מהמחירים באזור המבוקשים יותר בעיר, וכאן תוכלו למצוא דירת 3 חדרים ברחוב Stefana Kopcińskiego בעלות של 650 אלף זלוטי! 

מחיר מטר רבוע לפי של חלוקה של רובעים בוורשה

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בפולין. האתר אוסף את הנתונים מאתרים ומאמרים מהעולם והמידע עלול להטעות ולהיות לא מדויק. לאור זאת, נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על כל מידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות