השקעות נדל”ן בחו”ל

גולדן ויזה לספרד

כפי שעשו מדינות רבות אחרות באירופה, גם ספרד מציגה את תוכנית גולדן ויזה הזהב שלה, שמטרתה לסייע לרווחה הכלכלית של המדינה ולהעניק זכות לתושבות בספרד. ספרד שייכת לאיחוד האירופי מאז 1985 ורמת החיים הגבוהה לרבות הכלכלה המתפתחת הפכו אותה לאופציה אטרקטיבית לרילוקיישן. גם משפחות וגם בעלי עסקים מתייחסים לספרד כמועמדת חשובה להשקעות נדל"ן עתידיות. עבור אזרחים שאינם שייכים לאיחוד האירופי תוכנית ויזת הזהב של ספרד היא אפשרות מצוינת המעניקה גם אזרחות ספרדית.
מאת מערכת רנקו | 14.07.23
ויזת זהב לספרד

מהי ויזת זהב בספרד

ויזת זהב בספרד היא תוכנית למשקיעים המקנה תושבות לרוכשי נכס בשווי של לפחות 500,000 יורו. התוכנית מאפשרת לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי (EU) ולבני משפחותיהם הזדמנות לקבל אישור שהייה זמני בספרד למשך שנה. לאחר תום תקופה זו, ניתן לבקש אישור מגורים לתקופה של שנתיים שאותה ניתן להאריך לשנתיים נוספות עם הוכחת שמירת ההשקעה.

לאחר חמש שנים של מגורים ארעיים, ניתן להגיש בקשה לתושבות קבע בספרד ולאחר 10 שנות תושבות קבע, ניתן להגיש בקשה לאזרחות. (גולדן ויזה זהב לא מעניקה לתושב הטבות בנוגע לשירותי בריאות, ולכן כל משקיע חייב ביטוח בריאות). קיימת האפשרות להגיש בקשה לאזרחות ספרדית לאחר שנתיים של מגורים אפקטיביים עבור יהודים ספרדים וצאצאיהם.

הדרישות של תוכנית ויזת הזהב הספרדית עשויים להשתנות עם הזמן, ולכן מומלץ לבקר באתר הרשמי של ממשלת ספרד או משרד החוץ הספרדי כדי לקבל את המידע העדכני והמדויק ביותר. חשוב לדעת שספרד שוקלת לסיים את תוכנית ויזת הזהב המעניקה זכויות תושבות לזרים המשקיעים בנדל”ן במדינה. כמו כן, במידה והתוכנית לא תופסק, תנאי התוכנית ישתנו. ולכן אם אתם מעוניינים להשקיע בנדל”ן בספרד – התקופה הנוכחית מעניקה לכם הזדמנות מצוינת.

יתרונות ויזת זהב בספרד

תוכנית ויזת הזהב בספרד מציעה מספר יתרונות למשקיעים זרים המקבלים אישור שהייה באמצעות תוכנית זו חוץ מהזכות לחיות במדינה תוססת ואהובה של האיחוד האירופי:

 • תושבות בספרד: גולדן ויזת הזהב מאפשרת לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי ולמשפחותיהם לחיות ולעבוד בספרד ומספקת מסלול לקבלת אישור שהייה וליהנות מיתרונות המגורים בספרד.
 • נסיעות ללא ויזה: עם ויזת הזהב הספרדית תוכלו לטייל בחופשיות בתוך אזור שנגן, הכולל 26 מדינות באירופה: ספרד, צרפת, גרמניה, אוסטריה, בלגיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, יוון, הונגריה, איסלנד, איטליה, לטביה, ליטא, צ’כיה, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, סלובניה, סלובקיה, שוודיה ושוויץ) ללא צורך באשרות נוספות או דרישות כניסה.
 • הכללת משפחה: ויזת הזהב של ספרד כוללת גם את משפחתו הקרובה של המשקיע, לרבות בן זוגו וילדיו התלויים, כאשר כולם יכולים ליהנות מאישור השהייה ומאותן היתרונות.
 • הזדמנויות עסקיות: כבעלי ויזת הזהב, ניתן לבחון הזדמנויות עסקיות בספרד ואפילו להקים חברה משלכם. הזדמנות המעניקה יתרון ליזמים ומשקיעים המעוניינים להרחיב את האינטרסים העסקיים שלהם באירופה.
 • השקעה בנדל”ן: אחת מאפשרויות ההשקעה הנפוצות בתוכנית ויזת הזהב של ספרד היא נדל”ן, כלומר קניית בית בספרד תאפשר לכם להיות זכאים לתוכנית. על ידי השקעה של סכום מינימלי בנכסים ספרדיים, ניתן מלא את דרישת ההשקעה, לקנות בית בספרד וליהנות מכל תוספת נכס או הכנסה משכירות הדירה.
 • גישה לשירותי בריאות וחינוך: בעלי גולדן ויזה ספרדית ומשפחותיהם זכאים לגשת למערכת הבריאות הציבורית של ספרד ויכולים לרשום את ילדיהם לבתי ספר מצוינים ציבוריים או אוניברסיטאות, בדומה לתושבי ספרד.
 • תושבות קבע ואזרחות: לאחר החזקת ויזת הזהב לתקופה מסוימת (בדרך כלל 5 שנים), תוכלו להיות זכאים להגיש בקשה לתושבות קבע או אפילו אזרחות בספרד, בכפוף לדרישות.

הדרישות להגשת בקשה לויזה זהב בספרד

 1. נדל”ן: השקעה מינימלית של 500,000 אירו על נכסים למגורים או מסחריים בספרד.
 2. יצירת משרות: יצירת הזדמנויות עבודה על ידי פתיחת מיזם או פרויקט עסקי בספרד.
 3. רישום פלילי נקי: על המועמדים להיות בעלי עבר פלילי נקי בספרד ובמדינות אחרות.
 4. ביטוח בריאות: יש להראות הוכחה שיש לכם כיסוי ביטוח בריאות פרטי התקף בספרד.
 5. יציבות פיננסית: על המועמדים לספק הוכחות ליציבות פיננסית תקינה ורציפה.
 6. דרישת מגורים: למרות שוויזת הזהב מציעה תושבות, בדרך כלל אין דרישה להתגורר פיזית בספרד לתקופה מינימלית. עם זאת, מומלץ לעיין בדרישות הספציפיות בהשקעה.

אפשרויות השקעה בתוכניות ויזת זהב בספרד

תוכנית ויזת הזהב בספרד מציעה אפשרויות השקעה שונות לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי (EU) על מנת לקבל אישורי שהייה. חשוב לציין שאפשרויות ההשקעה הספציפיות עשויים להשתנות עם הזמן. נכון להיום, אפשרויות ההשקעה העיקריות עבור ויזת הזהב הספרדית הן:

אפשרויות השקעה בתוכניות ויזת זהב בספרד
 • השקעת נדל”ן: מינימום השקעה: 500,000 אירו
  אפשרות זו מחייבת השקעה בנכסים למגורים או מסחריים בספרד. ההשקעה יכולה להתבצע בנכס אחד או במספר נכסים והיא חייבת להיות נקייה משעבודים.
 • פיתוח עסקי התורם לכלכלת ספרד (יזמות): מינימום השקעה: 1,000,000 יורו
  אפשרות זו כוללת יצירת הזדמנויות עבודה בספרד על ידי פתיחת מיזם עסקי. זה דורש עמידה בקריטריונים מסוימים כגון יצירת מקומות עבודה לאזרחים ספרדים או תושבים חוקיים, עמידה בתקנות העבודה והוכחה להשפעה הכלכלית החיובית של העסק.
 • השקעת הון: מינימום השקעה 1,000,000 יורו
  במסגרת אפשרות זו, משקיעים יכולים להשקיע בחברות ספרדיות, מניות, קרנות או פיקדונות בנקאיים.
 • השקעה באג”ח ממשלתיות: מינימום השקעה 2,000,000 אירו

איך מגישים בקשה לגולדן ויזה ספרד?

תהליך הגשת ויזת הזהב בספרד די פשוט ומורכב מהשלבים הבאים:

שלב 1: בחירת אפשרויות השקעה של ויזת הזהב הספרדית.
שלב 2: לאחר קבלת ההחלטה, מגישים את הבקשה לאשרת שנגן.
שלב 3 : ביקור בספרד כדי לספק לרשויות את הנתונים הביומטריים הנדרשים. חלק זה של התהליך לוקח בדרך כלל כחודשיים להשלמתו.
שלב 4: המתנה לתוצאה של ביקורות הרשות. תהליך האישור או הדחייה נמשך כ-20 יום.
שלב 5 : קבלת ויזת הזהב בספרד והאפשרות להתחיל ליהנות מהיתרונות שלה.

חשוב לציין שהדרישות לתוכנית ויזת הזהב עשויות להשתנות וייתכנו אפשרויות השקעה חדשות או עדכונים לתוכנית הקיימת. לכן, מומלץ להתייעץ עם המקורות הרשמיים כגון משרד החוץ הספרדי או לפנות לייעוץ מקצועי כדי להבטיח את המידע העדכני ביותר.

תהליך הגשת הבקשה לויזת זהב בספרד

על המועמדים להגיש את התיעוד הדרוש הכולל טופס בקשה מלא, הוכחת השקעה, דרכון תקף, ביטוח בריאות ומסמכים תומכים אחרים כנדרש. על מנת להגיש בקשה לאשרת תושב יש צורך לספק מסמכים מסוימים בנוסף לטופס הבקשה כאשר כל המסמכים חייבים להיות מתורגמים לספרדית.

 1. דרכון תקף שתוקפו לפחות שנה אחת.
 2. מסמך המאשר כי יש לכם מספיק כספים לכיסוי ההוצאות והמחייה.
 3. מסמך המאשר כי אתם מכוסים בביטוח רפואי.
 4. מסמך שהונפק על ידי הרשויות הרלוונטיות בנוגע למוסד הלימודים של ילדיכם.
 5. פתיחת חשבון בנק ומספר NIE (מספר הזיהוי של הזר) – מספר NIE הספרדי הוא מספר זיהוי מס המשמש לפעילויות רבות בנוגע לתשלום המיסוי הספרדי ולנדל”ן, ביצוע רכישות רשמיות וביצוע פעילויות משפטיות. מספר NIE הוא חובה עבור כל המשקיעים הזרים ועדיף להחזיק מספר NIE בהקדם האפשרי גם אם לא נדרשת תושבות קבע.

אפשרויות התושבות לאחר קבלת ויזה זהב בספרד

לאחר קבלת ויזת זהב בספרד, קיימות מספר אפשרויות תושבות העומדות לרשות המשקיעים ובני משפחותיהם:

תושבות זמנית: עם קבלת ויזת הזהב, משקיעים ובני משפחותיהם יקבלו אישור שהייה זמני התקף בדרך כלל לשנה. אישור תושבות זמני זה מאפשר למשקיעים ולמשפחותיהם לחיות, לעבוד וללמוד בספרד. ניתן לחדש אותו לתקופות נוספות עד שהמשקיע יהיה זכאי לתושבות קבע או אזרחות.

תושבות קבע: לאחר החזקת ויזת הזהב לתקופה מסוימת, בדרך כלל חמש שנים, משקיעים עשויים להיות זכאים לתושבות קבע בספרד המאפשרים ליחידים ולבני משפחותיהם להתגורר בספרד ללא הגבלת זמן. כדי לזכות לתושבות קבע, על המועמדים לעמוד בקריטריונים מסוימים, כגון הוכחת תושבות רציפה, עמידה בדרישות שפה ושילוב ועבר פלילי נקי.

אזרחות: לאחר תושבות קבע לתקופה מסוימת, בדרך כלל עשר שנים, משקיעים עשויים להיות זכאים להגיש בקשה לאזרחות ספרדית. אזרחות ספרדית מציעה זכויות והטבות מלאות, כולל היכולת לחיות ולעבוד בספרד ובמדינות אחרות באיחוד האירופי. דרישות האזרחות כוללות עמידה בקריטריונים של תושבות, הוכחת השתלבות בחברה הספרדית, עמידה במבחני שפה ואזרחות ורישום פלילי נקי.

איך מחדשים ויזת זהב?

כדי לחדש ויזת זהב בספרד, על המשקיעים לפעול לפי נהלים מסוימים ולעמוד בדרישות. להלן סקירה כללית של התהליך הכללי לחידוש ויזת הזהב:

 • תזמון: חשוב להתחיל את תהליך החידוש זמן רב מראש לפני פקיעת תוקף היתר השהייה הנוכחי, בדרך כלל, מומלץ להתחיל בתהליך החידוש לפחות כ-60 יום לפני תאריך התפוגה.
 • תיעוד: יש להכין את המסמכים הדרושים לבקשת חידוש גולדן ויזה הכוללים:
   • א. דרכון או תעודת נסיעה בתוקף.
   • ב. הוכחה ליציבות פיננסית, כגון דפי בנק או מסמכים פיננסיים אחרים.
   • ג. הוכחת עמידה בהשקעה הראשונית שבוצעה עם קבלת ויזת הזהב.
   • ד. כיסוי ביטוח בריאות פרטי תקף בספרד.
   • ה. הוכחה להמשך מגורים בספרד, כגון חשבונות שירות או הסכמי שכירות.
   • ו. תעודת מעודכנת של רישום פלילי נקי.
 • הגשת בקשה: יש להגיש את בקשת החידוש במשרד הממשלתי המיועד או דרך הפורטל המקוון המתאים עם כל המסמכים הנדרשים לטופס הבקשה ולשלם את כל העמלות הרלוונטיות לתהליך החידוש.
 • עיבוד ואישור: בקשת החידוש תיבדק על ידי הרשויות הרלוונטיות. זמני הטיפול עשויים להשתנות, ורצוי להגיש בקשה זמן רב מראש כדי למנוע כל פגיעה במעמד התושבות.
 • הודעה על חידוש: לאחר אישור החידוש, תקבלו אישור שהייה או כרטיס חדש, המאריך את תוקף ויזת הזהב שלכם.

שאלות נפוצות על ויזת זהב לספרד

מי מבני המשפחה נכלל במסגרת תוכנית ויזה זהב לספרד?


המשקיע, בן הזוג (גם אם לא נשואים), ילדים התלויים כלכלית בכל גיל (ילדים בוגרים חייבים להיות סטודנטים במשרה מלאה) והורי המשקיע או בן הזוג התלויים בהם כלכלית והם בני 65 ומעלה.

לכמה זמן תוכנית גולדן ויזה תקפה?


תוכנית ויזת הזהב בספרד מעניקה תחילה היתר שהייה זמני, אשר בדרך כלל לשנה אחת. לאחר השנה הראשונית, ניתן לחדש את היתר השהייה, בדרך כלל במרווחים של שנתיים, כל עוד המשקיע ממשיך לעמוד בדרישות התוכנית.

האם אפשר לאבד את הזכות לתושבות?


כן, יתכן שיהיו מקרים בהם ניתן לאבד את הזכות לתושבות במסגרת תכנית וויזה הזהב בספרד, במידה והמשקיע לא עמד בדרישות המינימליות הנדרשות בתוכנית. 

כיצד ניתן להגיש בקשה לתשובות?


עליכם להגיש בקשה בקונסוליה או שגרירות ספרד במדינה שבה אתם מתגוררים או דרך משרדי הפנים בספרד.

האם אפשר לקחת משכנתא לצורך השקעה בספרד?


כן, ניתן לקחת משכנתא לצורך השקעה בספרד. תהליך וקבלת המימון תלויים בכללים ובנהלים התקפים בספרד. עבור תכנית הוויזה הזהב, לקיחת משכנתא עבור רכישת נדל”ן בספרד היא אחת מהאפשרויות המקובלות.

האם אפשר לעבוד במסגרת תוכנית גולדן ויזה?


כן. תושבי ויזת הזהב מקבלים רישיון עבודה ויכולים לעסוק בפעילות מסחרית, בינלאומית ובתחומים אחרים בספרד.

מעוניינים להתחיל להשקיע בספרד? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

לירון שמעוני

Barcelona Dreams

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

נדל"ן ספרד - אסף לבנת

נדל"ן ספרד

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

AK-BCN

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

ג'נסיס

ג'נסיס

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בספרד. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות