השקעות נדל”ן בחו”ל

אינפלציה קווים לדמותה ולמה השקעה בנדל"ן תשמור (כרגע) על ערך הכסף שלכם

קשה להתעלם מקצב עליית המחירים שפוגשת אותנו במקומות רבים. בתקופה האחרונה אנחנו עדים לאינפלציה שמתגברת בעקבות מגפת הקורונה, אך ליתר דיוק בעיקר בזכות התמיכה הממשלתית של הבנקים המרכזים בעולם שממשיכים להדפיס כסף. הרעיון שעומד מאחורי הדפסת הכסף הוא רצון לשמור על הכלכלה איתנה ולהמשיך להניע אותה לפעול, זהו פתרון שיש לו השלכות שמורגשות בכיס של כולנו.
מאת מערכת רנקו | 20.10.21
גרף נתונים

התמיכה באה על ידי ביטוי במגוון דרכים כמו למשל ברכישה של אג”ח ממשלתי בכמויות מפלצתיות או באמצעות אפשרות לקבל הלוואות/משכנתאות נוחות בזכות הריבית האפסית. אי אפשר להתעלם מכך שממשלות רבות העבירו מענקים ישירים לחברות שונות שנפגעו מהקורונה. לעיתים המענקים הועברו ללא בחינה עמוקה האם החברות באמת צריכות את הכסף, זה כמובן לא מנע מחלקם לקחת אותו לקופתם. חלק מהחברות אף זכו בכסף למרות שהן היו מאוד מופסדות לפני הקורונה ועכשיו הן קיבלו סיוע ללא כל התייעלות מצידן.

כיצד נדל”ן עוזר לשמור על ערך הכסף?

אחת הסיבות שנדל”ן מאפשר לנו לשפר את המצב הפיננסי שלנו הוא מכיוון שהוא לעומת כסף בעו”ש איננו מאבד ערך. עם זאת, חשוב לומר שבתקופות מסוימות גם מחירי הנדל”ן עלולים לרדת ואפילו להתרסק כמו שקרה כבר מספר פעמים בהיסטוריה, אבל דווקא בתקופה שהאינפלציה העולמית מרימה את ראשה אנו עדים לעליות מחירים גלובליות במגוון רחב של שווקי נדל”ן בעולם. התהליך של עליית מחירי הנכסים קורה בישראל, יוון, פורטוגל, אנגליה, ארה”ב, קנדה ומדינות נוספות. מדדים שבוחנים את עליית המחירים מגלים שאין כמעט מדינה מערבית שלא חווה עליות מחירים בתקופה האחרונה.

וזה לא שאנחנו לא יכולים להעיד על זה בעצמנו, מספיק שנלך לקנות בגט עם שניצל או נאכל במסעדה כלשהי ונגלה שהמחירים עלו. כמובן שלא ניתן להאשים את העסקים, הם יטענו שהם משלמים על הכל הרבה יותר. עלויות השינוע עלו בצורה קיצונית ולהם מצטרפים מחירי מוצרי הגלם שעלו גם כן. תוסיפו לכך שמעסיקים רבים בישראל ובעולם המערבי פוגשים עובדים שמבקשים שכר יותר גבוה, וכך תקבלו המשך מגמה של עליות מחירים. 

לשכת הסטטיסטיקה בארה”ב (https://www.bls.gov/cpi/) מנסה להציג את הנתונים של עליית המחירים בניכוי אנרגיה, מזון, נדל”ן למגורים ומכוניות יד 2 ועדין המדד מציג עלית מחירים של מעל 3% בשנה. העלייה הזו הינה הגבוהה ביותר מזה 28 שנה. כלומר גם שמנסים לנטרל את השווקים “החמים”, עדין מגלים עליית מחירים רוחבית.

מתוך לשכת הסטטיסטיקה בארה”ב, מדד המחירים לצרכן

ומה אנחנו מסיקים מהאינפלציה הזאת?

שהכסף שלנו פשוט שווה פחות. זה לא רק שתשלמו יותר בכל מקום וכוח הקניה שלכם נחלש, אלא גם הכסף שעומד לו בעו”ש מאבד מערכו. ולמה? כי הריבית נמוכה מאוד והכסף פשוט “לא עובד”.  לפחות אתם יכולים להתנחם בזה שהשקל הישראלי הוא אחד ההמטבעות החזקים והיציבים בעולם ביחס למטבעות אחרים (תודות לכלכלה הישראלית).

בשורה התחתונה, מי שמפחד ומחזיק את הכסף שלו בפקדונות בבנק או בתוכניות חיסכון עם תשואה אפסית כרגע מאבד מערך הכסף שלו. מנגד, מי שרכש נדל”ן בחו”ל או מניות מוצלחות הרוויח בגדול. 

הקורונה שינתה את העולם ואת הדרך בה אנשים משקיעים את הכסף שלהם. אנו עדים לאחת התקופות המעניינות ביותר בהיסטוריה שאף אחד לא יודע איך תגמר. אם אנחנו מסתכלים בראיה עמוקה על נדל”ן – חשוב שנדע שהסיכון תמיד יהיה שם, אבל לפחות הירידות תמיד יהיו בתנועות איטיות ויאפשרו לנו להתגונן ולצאת מהשוק בהפסדים יחסית נמוכים. לפחות כרגע השקעה בנדל”ן בחו”ל או בנדל”ן בישראל ניראת יחסית בטוחה. כל עוד הביקוש גובר על היצע והאינפלציה לא תירגע אנחנו כנראה נמשיך לראות המשך עליית מחירים רוחבית. כמובן שהכל עוד עלול להשתנות ואנחנו נראה גם עליה בריבית בשווקים בעולם על מנת להחליש את קצב האינפלציה.  

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בחו”ל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות