השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות נדל"ן בבראגה

פורטוגל חברה וותיקה באיחוד האירופי, קיים בה סחר חופשי ללא גבולות פנימיים, שירותים וסחורות נעים ללא כל הפרעה. קרוב ל-15 מיליון תיירים ביקרו בה רק בשנת 2019. השקעות נדל"ן בליסבון הבירה, בפורטו וערים נוספות ברחביה, הפכו ללהיט בקרב המשקיעים.
מאת מערכת רנקו | 17.12.21
בבראגה-braga
תוכן עניינים

מלבד שתי הערים המפורסמות, ישנן ערים נוספת מעניינות לא פחות במדינה שאוכלוסייתה מונה כ-10.5 מיליון תושבים. כמו אלמדה Algarve ו-Cascais, אולם, אנו נתמקד בעיר שמסתמנת כפוטנציאל השקעת הנדל”ן הבאה של פורטוגל, בראגה.

בראגה  היא בירת המחוז הנקרא על שמה, וממוקמת בצפון מערב פורטוגל. היא העיר החמישית בגודלה במדינה ואחת העתיקות בה ובאירופה כולה. האוכלוסייה מונה כ-200 אלף תושבים ושטחה 183.51 קמ”ר, האזור המטרופוליני שלה  (Minho)  שהיא בירתו מונה קרוב למיליון איש, היא מרוחקת רק 53 ק”מ מפורטו. בעיר  ישנו שילוב של אתרים עתיקים ומפוארים החשובים לנצרות, לבין חדשנות מודרנית ואיכות חיים.

בראגה הוגדרה על ידי היורוברומטר, כעיר עם איכות החיים הטובה ביותר בפורטוגל, והעיר השלישית עם איכות החיים הטובה ביותר באירופה. בראגה זכתה לאחרונה להכרה כעיר מורשת עולמית על ידי Unesco, שתרמה לעלייה בביקוש בנדל”ן.

מדוע להשקיע נדל"ן בבראגה?

הממשל הפורטוגזי בשיתוף עם העיריה המקומית, חרטו על דגלם להשקיע בכלכלה ולהפוך את העיר למובילה בתחומה. זה מתבטא בעידוד משקיעים מקומיים ובעיקר זרים להשקיע בעיר. האזור בו בראגה שוכנת, נחשב לאחד האזורים בעלי הצמיחה הכלכלית המהירה באיחוד האירופי.
בראגה הייתה בשנה שעברה אחת הערים, שרשמו את העלייה הגבוה ביותר במחירי הנדל”ן. לפי נתוני המכון הלאומי לסטטיסטיקה (INE), המגמה בשנים האחרונות אף צפויה להתחזק. ההיצע בעיר קטן מידי מלהכיל את הביקוש הרב לרכישת נדל”ן והשכרתו, הביקוש בולט גם לדירות משופצות בעיר העתיקה. שימו לב לממוצע המחיר הנמוך למ”ר באזור הצפון, בו שוכנת בראגה לעומת הערים האחרות.

עליית המחירים הממוצעת למ"ר בחמש השנים האחרונות לפי אזורים במדינה:

עליית המחירים הממוצעת למר בערי פורטוגל

מקור: imidaily

בראגה היא אחת מערי העתיד המבטיחות של אירופה

במהלך חודש מארס 2020, דורגה בראגה ע”י מגזין הפייננשל טיימס fDi Intelligence כאחת מ- 10 ערי העתיד המובילות באירופה. הדירוג היוקרתי בקטגורית “ערים ואזורי העתיד באירופה 2020-2021 – היעד הטוב ביותר והמבריק ביותר מבין ההשקעות באירופה” מציב לראשונה את בראגה בטופ 10 של ההשקעות באירופה ובמקום השביעי.

פרויקט ה- Invest Braga השקעות לקידום הכלכלה בבראגה

Invest Braga, הוקמה בשנת 2014, משמשת כזרוע הביצועית הכלכלית של עיריית בראגה על מנת למשוך השקעות ויזמים. מה שהופך את גורם החדשנות ליתרון תחרותי גדול. מדובר בפרויקט חדשני, שאפתני וגדול בכל מידה, שעיקריו הם – משיכה השקעות לאומית ובינלאומית לעיר, באמצעות האגף הכלכלי של העירייה. פיתוח תוכניות, לזיהוי וגיוס חברות בינלאומיות מתפתחות בתחום הסטארט אפ, תוך מתן הטבות וסיוע לאילו המגיעים לפעול מעיר.
הפקת ירידים, קונגרסים, סמינרים ואירועים, ב-Altice Forum Braga, ברמה הלאומית והבינלאומית. פרויקטים ייחודיים בתחום לצעירים ונוער.

למידע נוסף על פרויקט Invest Braga

שימו לב, למרות שהשקעות הנדל”ן בליסבון הבירה ובפורטו נחשבות לזולות יחסית בהשוואה למערב אירופה, מחיר הנדל”ן בבראגה נמוך משמעותית מהשתיים, והתשואה השנתית הממוצעת בעיר היא 5.8% לעומת ממוצע של 5.4% בפורטוגל כולה.

מחיר ממוצע של נכס ודמי שכירות בבראגה

מחיר ממוצע לנכס במ”ר ביורו במרכז העיר

מחיר ממוצע לנכס במ”ר ביורו בפרברי  העיר

דמי שכירות ממוצעים ביורו לדירת 3 חדרים במרכז העיר

דמי שכירות ממוצעים ביורו לדירת 3 חדרים בפרברי העיר

1481.25

1027,40

863,64

675

האם זרים יכולים לרכוש נכס בבראגה?

כן. הממשלה המקומית מעודדת זאת, ואף מאפשרת לבנקים המקומיים להעניק משכנתאות לזרים עבור חלק לא מבוטל על ההשקעה. תמורת הוכחת הכנסה קבועה והון נזיל, בפתיחת חשבון מקומי הבנק מבצע בדיקת נאותות לנכס שרכשת.

תכנית הגולדן ויזה – Golden Visa

הערה: החל מינואר 2022, בוצעו שינויים בתוכנית ואזורים בעלי צפיפות גבוה לא יזכו את המשקיעים באפשרות לקבל “גולדן ויזה”. בנוסף, הפרויקט שאתם משקיעים בו חייב להיות מוסמך על ידי שירות ההגירה והגבולות הפורטוגזיים (SEF).

סיכום

השקעות נדל”ן בפורטוגל נחשבות לאחרונה “כדבר הבא”. יותר ישראלים מצטרפים לבריטים, לצרפתים ולברזילאים שעומדים בראש משקיעי הנדל”ן הזרים בפורטוגל. הממשל המקומי יוצא מגדרו על מנת לאפשר השקעות נוחות למקומיים ולזרים. בראגה בולטת במיוחד בתחום זה, החדשנות ,יזמות הנדל”ן, איכות החיים ועידוד יוצא הדופן להשקעה אצל הרשויות המקומיות, בצירוף מחירי נדל”ן נוחים יצרו הזדמנות נדירה להשקיע בבראגה בתקופה הקרובה. מנגד, הנדל”ן בפורטוגל רותח בשנים האחרונות, וראיה לכך שהממשל התחיל להיות מודאג מכך הוא הפסקת תוכנית הגולדן ויזה באזורים מבוקשים.

כתבות אחרונות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בפורטוגל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.