השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות נדל"ן באלמדה - almada

השקעות בנדל"ן בפורטוגל נחשבות בתקופה האחרונה, כיעד השקעות אטרקטיבי בהשוואה לאחרות באירופה. יתרונות פורטוגל רבים: קו חוף ארוך, מזג אוויר מעולה, וקירבה יחסית למדינות החזקות באירופה. פורטוגל חברה באיחוד האירופי, האוכלוסייה מונה כ-10.5 מיליון ובירתה היא ליסבון. בשנת 2019 טרם היכה נגיף הקורונה, ביקרו במדינה כ- 15 מיליון תיירים.
מאת מערכת רנקו | 16.12.21
העיר אלמדה - almada
תוכן עניינים

בשנים שלאחר משבר הסאב פריים העולמי, הממשל הפורטוגלי נקט באמצעים רבים ע”מ למשוך משקיעים זרים למדינה. השקעות ומחירי הנדל”ן טיפסו בעקביות מאז שנת 2014 בצורה חדה. רוב הזרקורים בפורטוגל, מופנים להשקעות נדל”ן בליסבון או להשקעות נדל”ן בפורטו. אך ישנן השקעות נדל”ן אטרקטיביות יותר, העיר אלמדה היא דוגמא טוב לכך.

אלמדה היא עיר, השוכנת בדרום נהר הטאגוס המשקיף על ליסבון בגדה השנייה. שתי הערים מחוברות באמצעות גשר יפיפה. בעיר מתגוררים קרוב ל-200 אלף תושבים, שטחה של העיר 70.21 קמ”ר. העיר משלבת ארכיטקטורה אירופאית לצד בנייה מודרנית ותשתיות תחבורה מפותחות. באלמדה ניתן למצוא חופים מרהיבים לצד פארקים וגנים ירוקים, אוניברסיטה יוקרתית ומוסדות תרבות. העיר על שלל הפרויקטים החדשניים שבה, קוראים תיגר על ליסבון השכנה, הדבר בא לידי ביטוי בעיקר במחירי הנדל”ן, בחדשנות, בפיתוח ובאיכות החיים. 

לפניכם עליית המחירים בפורטוגל, השנייה בטיבה באירופה מאז שנת 2014.

עליית מחירי הדיור בפורטוגל

מדוע להשקיע נדל”ן באלמדה?

 

העירייה המקומית בשיתוף עם הממשל הפורטוגלי מקדמים פרויקטים רבי היקף בעיר. תכניות כלכלה ופיתוח שאפתניות, מקודמות במטרה למשוך משקיעים בינלאומיים ומקומיים. אלמדה נמצאת מרחק של 15 דקות נסיעה מליסבון, מה שמסייע למשוך משפחות בורגניות ובעלי מקצועות חופשיים המחפשים איכות חיים גבוה והזדמנויות נדל”ן.

פרויקטים של פיתוח וחדשנות 


פיתוח רובע חדש

באזורים של Monte da Caparica and Porto Brandão, אישרה זרוע החדשנות של אלמדה, השקעה של 800 מיליון יורו לבניית שטח בגודל של 399 דונם מתוכו 110 שטחים ירוקים. הרובע, מיועד להפוך לאבן שואבת לחברות טכנולוגיה ועובדיהם. זהו פרויקט המתמקד בחיזוק קהילה יצירתית, מגוונת, אנרגטית הקורץ לדור הבא. באלמדה מאמינים שתפיסת העולם החדשנית של ה-Live-work-play, ישפרו את איכות החיים ויביאו להגירה רבה מליסבון השכנה.

פרויקט  אוניברסיטת NOVA


ללא ספק פרויקט גרנדיוזי בשיתוף העירייה, שמטרתו, למצב את אלמדה כעיר גלובלית. התוכנית מוגדרת כרובע החדשנות,  המשלב אורח חיים ייחודי של מגורי סטודנטים ומשפחות בתוך חדשנות ומומחיות טכנולוגית. 

פרויקט אוניברסיטת NOVA

מבט על פרויקט פרויקט  אוניברסיטת NOVA 

יצירת מקומות עבודה חדשים ומקומות דיור


השאיפה להגעת 4,500 תושבים חדשים כבר בתקופה הקרובה לפרויקט אחד. יצירת 1,000 יחידות דיור חדשות לרובע ייחודי, עם פעילויות כלכליות חדשות, שיסייעו בפתיחת 17,000 מקומות עבודה חדשים ו-86,000 מ”ר של תשתיות תיירותיות.

מחירי הנדל”ן באלמדה לעומת שכנתה ליסבון וערים אחרות: 

אלמדה מציגה מחירי נדל”ן, הנמוכים לעיתים  ב-50% משכונות בליסבון. למרות מיקומה המצוין והפעילות הפיננסית הענפה, המחיר הממוצע לנכס במ”ר במרכז העיר עמד על  2344.67 יורו בלבד. לעומת זאת, התשואה השנתית הממוצעת עומדת על 5.4% זהה לממוצע הארצי. כפי שניתן לראות בטבלאות להלן, בליסבון הסמוכה, המחיר למ”ר בכמה שכונות מגיע ל כ- 7000 יורו. גם פורטו שבצפון מציגה נתונים יקרים יותר.

לפניכם מחירי הנדל”ן למ”ר באלמדה:

מחיר ממוצע לנכס במ”ר ביורו במרכז בעיר

 

2344.67

מחיר ממוצע לנכס ביורו בפרברי העיר

1573,67

דמי שכירות ממוצעים ביורו לדירת 3 חד’ במרכז העיר

880

דמי שכירות ממוצעים ביורו לדירת 3 חד’ בפרברי העיר

700

דמי שכירות ממוצעים ביורו לדירת חדר במרכז העיר

 

608

דמי שכירות ממוצעים ביורו לדירת חדר בפרברי  העיר

460

מחיר מ”ר בדולרים בשכונות בערים פופולריות בפורטוגל

מחיר מר בדולרים בשכונות בערים פופולריות בפורטוגל

*הנתונים מתוך getgoldenvisa

האם זרים יכולים לרכוש נכס?

הממשלה המקומית מעודדת רכישות נדל”ן ע”י משקיעים זרים, ומאפשרת לבנקים להעניק מימון של עד 75% ממחיר הנכס.

תכנית ה Golden Visa- תכנית הגולדן ויזה שונתה, וכדי לעמוד בתנאי התכנית אתם תדרשו להשקיע בנדל”ן בפורטוגל הנמצא באזורי פיתוח עם אוכלוסייה מצומצמת(פריפריה).

סיכום


פורטוגל מציגה בשנים האחרונות, את אחת הצמיחות המרשימות באירופה מבחינת פיתוח, עסקאות ,השקעות ומחירי נדל”ן. המחירים בפורטוגל בשלושת הרבעונים הראשונים של 2021 זינקו ב 6.27% והמגמה רק נמשכת. אלמדה, גם בשל מיקומה הגיאוגרפי הנפלא ואסטרטגיה פיננסית,  עסוקה בפיתוח ובחדשנות של תשתיות בצורה חסרת תקדים, לפחות בפורטוגל. פוטנציאל העיר הצמודה לליסבון הוא אדיר. מחירי הנדל”ן לפי אנליסטים רבים נמצאים בחסר.

מעוניינים להתחיל להשקיע בפורטוגל? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

יורופה השקעות נדל"ן בפורטוגל

יורופה נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת עמנואל - חברה להשקעות יזמות בנדל"ן

עמנואל

לחוות דעת ונכסים לחצו

ויטל ועומר - מלווי השקעות בפורטוגל

Live Abroad

לחוות דעת ונכסים לחצו

בורטוקלה - מלווה השקעות נדל"ן בפורטוגל

בורטוקלה

לחוות דעת ונכסים לחצו

כתבות אחרונות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בפורטוגל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.