השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות נדל"ן בולנסיה

כשחושבים על השקעה בנדל"ן בספרד, רוב האנשים קרוב לוודאי יחשבו על נדל"ן במדריד או נדל"ן בברצלונה. בשנים האחרונות, התחיל גל השקעות חדש לכיוון אחר - ולנסיה. הנדל"ן בולנסיה נחשב כיעד השקעות אטרקטיבי לאור המחירים הנוחים.
מאת מערכת רנקו | 25.03.2022
ולנסיה

ולנסיה היא עיר נמל השוכנת במזרחה של ספרד על חוף ים התיכון, העיר השלישית בגודלה בספרד וה-22 בגודלה באיחוד האירופי. היא מונה כ-800 אלף תושבים. שטחה הוא 134.65 קמ”ר. בעיר אקלים ים תיכוני טיפוסי וכ-300 ימי שמש בשנה.  יש בה 19.5 ק”מ של חוף, מה שמושך מעל 2 מיליון תיירים בשנה. העיר השוכנת על שפת הים התיכון פופולרית מאוד בקרב סטודנטים מכל העולם, רק באוניברסיטת –  La Universitat De Valencia לומדים יותר מ-50 אלף סטודנטים. היא  נחשבת לאחת האוניברסיטאות הטובות ביותר בספרד. העיר הוצבה לאחרונה כעיר שוחרת מדע חינוך וטכנולוגיה לצד עיר תיירות נחשקת.

נדל"ן בולנסיה - מוקד להשקעות זרות

ולנסיה מושכת עניין רב למשקיעי נדל”ן בינלאומיים, מכיוון שזו עיר עם מחירים זולים יותר ממדריד וברצלונה, שמציעה יותר הזדמנויות עסקיות בתקופה הקרובה.

ישנן סיבות רבות להתעניינות המשקיעים הזרים בעיר – מיקומו האסטרטגי של נמל ולנסיה, ההחלטה של ממשלת ספרד להשקיע בעיר ולמנפה כמותג מוביל, אוניברסיטאות ברמה עולמית, תיירות ענפה, פעילות פיננסית צומחת, עיר החדשנות והמדע. אילו ועוד, הופכים אותה לעיר רב גונית עבור חברות בינלאומיות ומשקיעים זרים.

המסקנה העיקרית מהדו”ח האחרון שפרסמה חברת הנדל”ן היוקרתית Engel & Völkers, קובע, כי נכסים מרכזיים ומתחמים מסחריים נמצאים על הרדאר של משקיעי נדל”ן בספרד.

 לדברי ורוניקה פיניון, מנהלת חטיבת המסחר, הקמעונאות וההשקעות של אנגל & וולקרס, ” חוסר היציבות הפוליטית בברצלונה והשוק הרווי במדריד מושך משקיעים רבים לולנסיה, שנמצאת בתקופה של תנופה. מכיוון שעדיין לא הגענו למחירים טרום מגפת הקורונה, השנים הבאות יהיו  מלאות בהזדמנויות עסקיות נהדרות”.

נכון לעכשיו, נכסים במקומות מבוקשים  בוולנסיה מניבים תשואות נאות. בעוד שבבירה הספרדית ובבירה הקטלאנית התשואה היא סביב 5%-6% . בוולנסיה היא  בסביבות ה- 6%-7%.  

משקיעי נדל”ן הזרים בעיר מגעים בעיקר מאירופה ארה”ב ויפן, הם משקיעים בעיקר במרכז העיר. אזור מבוקש נוסף הוא Ciudad de las Artes las Ciencias, שמתגלה כמוקד חשוב להשקעה בטווח הקצר והבינוני. לפי מומחים בתחום, ולנסיה (בנוסף למדריד ומלאגה) הוא המחוז עם סיכויי ההתאוששות הטובים ביותר מבחינת השקעה לאחר משבר מגפת הקורונה.

  • השקעות זרות  בולנסיה לשנת 2017: 1,159 מיליארד יורו.
  • מחוז ולנסיה במקום הרביעי בספרד בהשקעות זרות.
  • ארצות הברית ויפן מהוות 85% מסך ההשקעות הזרות.

(מקור: משרד הכלכלה והתחרותיות הספרדי. Spanish Ministry of Economy and Competitiveness)

מדוע להשקיע בולנסיה?

יתרונות

מזג אוויר מצוין – העיר השלישית בגודלה בספרד מספקת יופי מרהיב, קו חוף יפיפה לים התיכון ואקלים נוח. הודות למיקומה במזרח הים התיכון, ומיקומה הנמוך והמישורי, היא נהנית בד”כ מבריזה מלטפת. העיר יפהפייה ושופעת ארכיטקטורה, היסטוריה וגסטרונומיה נפלאה.

 חינוך מדע והשכלה גבוהה– לולנסיה שתיים מעשר האוניברסיטאות הספרדיות המובילות: האוניברסיטה הפוליטכנית של ולנסיה (UPV), ואוניברסיטת ולנסיה (UV) הפופולרית בקרב סטודנטים בינלאומיים. שלושת הקמפוסים העיקריים שלה משתרעים ברחבי העיר. בעיר פועלות בסה”כ תשע אוניברסיטאות שבהן לומדים כ-124 אלף סטודנטים. כמות אדירה של סטודנטים, שחלקם מגיעים מחוץ לספרד. 

 מיקום אסטרטגי – ולנסיה ממוקמת סביב השווקים הלאומיים והאירופיים העיקריים, יש לה נגישות מהירה דרך הים האוויר והיבשה. היא רחוקה רק שעתיים שלוש, מברצלונה ומדריד. כשמביטים על כך מנקודת מבט אירופית ובינלאומית, ולנסיה נמצאת באמצע מסדרון הים התיכון ולחוף המרכזי-מזרחי של ספרד, זוהי הכניסה הדרומית לאירופה והגשר לאמריקה הלטינית.

 תשתיות ותחבורה – בעיר פועלת אחת ממערכות התחבורה הציבורית המפותחות באירופה, המסיעה יותר מ-120 מיליון נוסעים בשנה. המטרוולנסיה כוללת 9 קווים (3 קווי חשמלית ו-6 קווי מטרו), חלקם עוברים מעל הקרקע ומשמשים כרכבת פרברים. בעיר  ישנם כמובן גם שירותי אוטובוס ומוניות. שדה התעופה של העיר ממוקם בעיירה מניסס מרחק כ- 8 ק”מ מהעיר, הוא העשירי בספרד בקיבולת נוסעים. לנמל הימי של ולנסיה, השוכן לים התיכון, יש תפקיד חשוב מאוד בפיתוח הכלכלי של העיר בהיותו בעל תנועת המכולות הגדולה בספרד.

 השקעות כלכליותזוהי העיר השלישית בגודלה מבחינת פעילות כלכלית בספרד, ולנסיה מאופיינת כעיר דינמית ויוזמת. אחת מכל שלוש חברות במחוז ולנסיה ממוקמת בבירתה. בעיר פועלות חברות קטנות ובינוניות לצד חברות גדולות ובינלאומיות כמו – אפל, איקאה, פורד, Hewlett-Packard, Plug and Play ועוד. נכון להיום פועלות בוולנסיה יותר מ- 400 חברות זרות ומספרן רק צומח.

 תיירות עסקית – ולנסיה היא מרכז משמעותי לתערוכות עסקים וירידים, היא העיר השלישית באירופה שאינה בירה, עם המספר הגבוה ביותר של אירועים בינלאומיים. יש בה מתקנים שהם שם דבר באירופה, כמו, פלאו דה לה מוזיקה, ארמון הכנסים ופריה ולנסיה.

חסרונות

בירוקרטיה ומיסוי – תרבות העבודה בולנסיה מקשות על ההשקעות בשל בירוקרטיה. לעיתים ישנה סחבת המלוות בדרישות שונות ומשונות. לרוב דרוש עו”ד ואיש נדל”ן מקצועי הבקיא בפרטים הספציפיים של השוק באזור על מנת להקל בתהליכים. בנוסף, תוסיפו לכך שהמיסוי בנדל”ן בספרד נחשב גבוה בהשוואה להשקעות אחרות בנדל”ן בחו”ל.

 מחירי הנכסים – מחירי הנכסים בשכונות המרכזית,  מתפסים שוב ונושקים לרמות הגבוהות של לפני משבר הסאב פריים באזור. דוגמאות לכך – אזור   Ciutat Vella (העיר העתיקה) Marxalenes, Trintat l’Amistat, מחירי הנדל”ן טיפסו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות.

מגמת מחירי הנדל”ן בולנסיה באלפי יורו

מחירי הנדל"ן בולנסיה באלפי יורו בעשור האחרון

*נכון לרבעון האחרון של שנת 2021
*מקור:https://www.kyero.com/en/data/data/spain/community/valencia/house-price-index

אזורים נפוצים להשקעה:

  • המומלצים ביותר: Monteolivete, Ruzafa ,Ensanche, Barrio del Carmen ,El Cabanyal,Cánovas ,Mercado de Colón, Mestalla,Benimaclet
  • כדאי להתמקד: La Zaida, Patraix,Mazaret

למידע בהרחבה בנושא שכונות פופולריות להשקעה בלונסיה – כאן

כמה עולה דירה ממוצעת, דמי שכירות ותשואה צפויה?

בינואר 2022 מחירי הדירות בוולנסיה עלו ב-9.8% בהשוואה לשנה הקודמת, ונמכרו במחיר של 2776.17 יורו בממוצע למ”ר. בתים בוולנסיה נמכרו בשנת 2021 לאחר 25 ימים בממוצע בשוק לעומת 34 ימים לעומת שנת 2020. בינואר 2022 נמכרו 236 בתים, לעומת 294 אשתקד.

מהם מחירי השכירות הממוצעים ביורו והתשואה הממוצעת לשנה בוולנסיה?

מחירי הדירות להשכרה בוולנסיה נעות בטווח שבין 740 אירו ל-1132 אירו בממוצע לדירת 3 חדרים והתשואה נעה בטווח שבין 5.15% אחוז ל-6.87% אחוז כמפורט בטבלה ( המחירים באירו):

מחיר ממוצע למ"ר במרכז העיר לדירת 3 חדרים 2776.17
מחיר ממוצע למ"ר בפרברי העיר לדירת 3 חדרים 1453.62
דמי שכירות ממוצעים לדירת 3 חדרים במרכז העיר1132
דמי שכירות ממוצעים לדירת 3 חדרים בפרברי העיר739.6
תשואה ממוצעת שנתית מדמי שכירות לדירת 3 חדרים במרכז העיר 5.15%
תשואה ממוצעת שנתית מדמי שכירות לדירת 3 חדרים בפרברי העיר 6.87%

סיכום

השקעות בולנסיה מהוות אלטרנטיבה מצוינת להשקעות נדל”ן במדריד וברצלונה. יוקר המחייה בכלל ומחירי הנדל”ן בפרט בוולנסיה, נמוך לעומת ערים מובילות בספרד ובמערב אירופה. ולנסיה נבחרה לעיר הטובה ביותר לעבור אליה בשנים האחרונות, ע”י מגזין פורבס הפינגטון פוסט. העיר צברה מוניטין בינלאומי רב ויעידו על כך השיגה בחינוך, מדע, טכנולוגיה ופיננסים. לכן יש לשקול היטב את כל הפרמטרים לפני ההחלטה על השקעות בנדל”ן בחו”ל.

מעוניינים להתחיל להשקיע בספרד? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

לירון שמעוני

Barcelona Dreams

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

נדל"ן ספרד - אסף לבנת

נדל"ן ספרד

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

AK-BCN

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

ג'נסיס

ג'נסיס

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בספרד. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות