השקעות נדל”ן בחו”ל

שכונות להשקעה בולנסיה - València

ולנסיה היא העיר השלישית בגודלה בספרד, אולי היחידה שקוראת תיגר על הבירה מדריד וברצלונה. העיר הפכה בשנים האחרונות למרכז פיננסי תיירותי. רבים מהאנליסטים המקומיים והבינלאומיים אינם מופתעים, יש לעיר את כל הנתונים הבסיסיים הדרושים להפוך לדבר הבא של ספרד. ולנסיה מציעה פסטיבלים, תרבות, ספורט, גסטרונומיה, אדריכלות, מסחר ועסקים עם אווירה של יזמות והתחדשות. לא פלא שיותר מ-2 מיליון תיירים פקדו את העיר בשנת 2019.
מאת מערכת רנקו | 25.03.2022
העיר ולנסיה

הנמל הימי של ולנסיה, הוא החמישי העמוס ביותר באירופה והראשון בספרד מבחינת משלוחי מכולות. העיר נחשבת  למובילה בתחום החינוך המדע והטכנולוגיה. ולנסיה מרכזת כמות אדירה של סטודנטים מקומיים ובינלאומיים, הלומדים בין היתר בשתיים מהאוניברסיטאות המובילות והגדולות בספרד. ישנן שכונות להשקעה בולנסיה עם ביקוש גדול מאוד. העיר נהנית מתשתיות ותחבורה מהמתקדמות באירופה. נמל התעופה המקומי נחשב לאחד העמוסים בספרד. לא פלא שהשקעות בנדל”ן בולנסיה הפכו לאטרקטיביים מצד משקיעים מקומיים וזרים.

מה מושך משקיעים בנדל”ן לולנסיה? 

ולנסיה מיצבה עצמה כמרכז טכנולוגי של ספרד, הדבר מושך לעיר קרנות השקעה ואקסלרטורים רבים של VC Silicon Valley. שתפי”ם רבים מתקיימים בין חברות סטארט-אפ וחברות טכנולוגיה הממוקמות בוולנסיה, לבין המקבילות שלהן בארה”ב. אולם לא רק האזורים הסמוכים לאזור המדע והטכנולוגיה נהנים מביקוש. בעיר נמצאות שתי אוניברסיטאות נחשבות – (UPV) האוניברסיטה הפוליטכנית ו- (UV) אוניברסיטת ולנסיה ששלושת הקמפוסים הגדולים שלה ממוקמים בשכונות העיר. מוסדות אילו בלבד, מושכים עליהם עשרות אלפי סטודנטים מקומיים וזרים. בעיר בסה”כ 9 אוניברסיטאות בהן לומדים כ-125 אלף סטודנטים.

ולנסיה מרכזת בתחומה אירועים בינלאומיים רבים, היא נחשבת לאחת הערים המובילות באירופה בתחום התערוכות והירידים. אנשי עסקים ומבקרים המגעים לאירועים אילו, מגבירים את הביקוש להשכרת דירות. הוסיפו לכך שהעיר התפתחה בשנים האחרונות תיירות שיט ענפה, התורמת אף היא לביקוש דירות להשכרה לטווח קצר.

אילו אזורים נפוצים להשקעה? 

לאחר שהבנו מדוע ולנסיה אטרקטיביות מתמיד, ננסה לכוון אתכם באותם אזורים בו ההשקעה עשויה להשתלם. זה אמנם תלוי בהגדרה שלכם למילה השקעה ומה מה אתם רוצים להשיג ממנה. מה השימוש שלכם בנכס או באיזו  אסטרטגיה אתם נוקטים -לטווח קצר, בינוני או ארוך.

רוזפה/אנסאנצ’ה- Ruzafa/Ensanche

רוזפה

אילו אומנם שתי שכונות נפרדות , אבל נתייחס עליהן כמקשה אחת מכיוון שמחיר הנדל”ן די זהה. רוזפה נחשבת לשכונה היותר אופנתית,רב תרבותית ומועדפת על האוכלוסייה הזרה הבורגנית בוולנסיה. לעומתה, אנסאנצ’ה פופולרית יותר בקרב משפחות, הדירות בה נוטות להיות גדולות יותר מאשר ברוזפה. יש בה פארקים ירוקים מסעדות ומקומות בילוי. לרוזפה יתרון בזה, שהיא מציעה קרבה למרכז העיר, נגישות לתחנת הרכבת ולפארק הסנטרל הצומח. שתי השכונות מומלצות להשקעה להשכרה לטווח קצר עם תשואה נאה. השכרה לטווח ארוך תבטיח לכם דמי שכירות קבועים, תשואה בינונית עם פוטנציאל לעליית מחיר הנכס.

דירה בת שלושה חדרים תעלה בממוצע בשתי השכונות כ- 220 אלף יורו, דמי שכירות ממוצעים לחודש כ- 1500 יורו, תשואה שנתית ממוצעת שנתית 5.7%. 

לה זיידיה – La Zaidia 

צפונית לאפיק הנהר, במרחק הליכה לאל כרמן והעיר העתיקה שוכנת לה זיידיה. המחירים נמוכים משמעותית מאשר הצד הדרומי של הנהר, אמנם, ישנם בשכונה לא מעט בניינים עם דירות גדולות בסגנון שנות ה-70 וה-80. אך לאחרונה החלה השבחת בניינים ישנים. בשכונה נמצא מרכז האומנויות החדש של Bombas Gens, בין רשימת היתרונות הנוספים של השכונה – הקירבה למרכז העיר,מתקנים רבים , נוף מקסים לנהר,  ומחיר נמוך יחסית לעומת שכונות השוכנות בסמוך לפארק Viveros ובאזורי tanico, Carmen או La Seu. לאחרונה השכונה זוכה לעניין רב מצד משקיעים  אך עדיין המחירים בה הם מתחת לממוצע בעיר.

דירה בת שלושה חדרים תעלה בממוצע כ-150 אלף יורו, דמי שכירות ממוצעים לחודש כ-1200 יורו, תשואה שנתית ממוצעת שנתית 6.5%. 

נצרת -Nazaret

משנה את פניה עם הגעת קו המטרו לשכונה, זה אמור לשדרג אותה בכמה דרגות. בנוסף,ההשקעה של מועדון הכדורגל לבאנטה (מועדון מכובד בספרד) במגרשי אימונים יחד עם פיתוח השכונה לכיוון לאס מוראס ומרכז האומנויות והמדעים, מגבירים באופן משמעותי את הביקוש להשקעה. אמנם, ישנם עדיין כמה מבנים ישנים הזקוקים לשיפוץ מסיבי. אולם, מסלולי האופניים היורדים לאל סלר ופארק אלבופרה ובעיקר החיבור לקו החוף, בהחלט מבטיחים עתיד ורוד לשכונה.

דירה בת שלושה חדרים תעלה בממוצע כ-100 אלף יורו, דמי שכירות ממוצעים לחודש כ-1000 יורו, תשואה שנתית ממוצעת שנתית 7.4%.

מונטוליבטה – Monteolivete

מונטוליבטה - Monteolivete

קרדיט: De Joanbanjo – Trabajo propio, CC BY-SA 3.0,

מונטוליבטה נמצאת ממש ליד רוזאפה, קרובה מאד לפארק הנהר ולמרכז  האומנויות והמדעים. יש בה רחובות רחבים וירוקים, חנויות ספרדיות מסורתיות ונגישות מצוינת לתחבורה. השכונה בהחלט עשויה להניב בטווח הארוך ערך להשקעה.

דירה בת שלושה חדרים תעלה בממוצע כ-180 אלף יורו, דמי שכירות ממוצעים לחודש כ-1300 יורו, תשואה שנתית ממוצעת שנתית 5.9%.

פטריקס – Patraix

שכונה שנוטים להתעלם ממנה, בפטריקס ישנם כמה אזורים מצוינים למגורים ולהשקעה. היא ממוקמת לא רחוק מהמרכז. ישנם בשכונה מבחר של נכסים שיתנו לכם קרוב לוודאי, תמורה ראויה להשכרה לטווח ארוך או בינוני ואפילו לטווח הקצר. האזור שמסביב לשוק והקצה הרחוק של Calle Jesus, הם האזורים המומלצים להשקעה בשכונה.  

דירה בת שלושה חדרים תעלה בממוצע כ-150 אלף יורו, דמי שכירות ממוצעים לחודש כ- 1200 יורו, תשואה שנתית ממוצעת שנתית 6.5%.

קבניאל -Cabanyal

אל קבניאל היא שכונה המהווה חלק מרצועת החוף. היא ממוקמת  בחלק המזרחי של העיר, קרוב מאוד ל-La Malvarrosa, החוף הראשי של ולנסיה. השכונה מבוקשת בכל ימות השנה. לאחרונה נפתחו בה ברים ומסעדות למכביר. היא מהווה פוטנציאל להשכרה לטווח קצר ולטווח ארוך, בד”כ הביקוש עולה על ההיצע, מחירי הנכסים אומנם נמוכים, אבל קחו בחשבון שלא מעט מהדירות זקוקות לשיפוץ.

דירה בת שלושה חדרים תעלה בממוצע כ-100 אלף יורו, דמי שכירות ממוצעים לחודש כ-1250 יורו, תשואה שנתית ממוצעת שנתית 7.5%.

הכנסה ממוצעת מדמי שכירות לחודש ביורו בוולנסיה(באדום)

האזורים הטובים ביותר להשקעה בפריפריה של ולנסיה 

בפריפריה של ולנסיה בחנו חמישה אזורים שלדעתנו בעלי פוטנציאל להשקעה. לקחנו חשבון פרמטרים כמו – קרבה לעיר,נוחות, נגישות, מתקנים, ביקוש והכי חשוב איכות חיים.

ל’אליאנה- L’Eliana:ל’אליאנה הוא המקום המושלם לגור בו – קרוב לעיר, נגישות, תחבורה ציבורית זמינה, דיור מצוין, עיירה קטנה עם פעילות רבה.

נאקרה- Naquera: נכסים נמכרים במינימום 200 אלף יורו. איכות חיים מצוינת, נופים, מתקנים והבונוס, גישה נוחה לחופים של צפון ולנסיה.

לה פובלה דה ולבונה- La Pobla de Vallbona: יש בעיירה הזו את הכול! כהשקעה ניתן למצוא וילות ,בתים ודירות במחיר סביר, הביקוש להשכרת נכס הוא אדיר.

רוקפור- Rocafort: כפר השוכן כ- 10 ק”מ מהעיר, נמצא על קו המטרו המהיר למרכז העיר. אפשר למצוא במקום נכסים מסורתיים בסגנון “קולוניאלי” ומצד שני, וילות יוקרתיות.

בטרה-Betera: בטרה היא עיירה גדולה, עם שפע של מתקנים. שוכנת  בקצה הפארק הלאומי סיירה קלדרונה. תמצאו שם דירות בבנייה חדשה, בתים עירוניים זולים הזקוקים לשיפוץ ווילות במחירים סבירים. בקרבתה נמצא את מסלול הגולף Escorpión, יתרונות נוספים – תחנת מטרו למרכז העיר. בתי ספר לרכיבה ומרכזי פנאי.

לסיכום

בגלל מיקומה האסטרטגי הגיאוגרפי, החיבור בין הים התיכון לספרד ואירופה. ולנסיה מהווה למעשה פתח למסחר עם העולם. הפוטנציאל האדיר שבעיר, עדיין לא מתבטא ברמת המחירים הנמוכה במחירי הנדל”ן בולנסיה ביחס לשוק הנדל”ן בספרד ובמערב אירופה. יוקר המחיה גם הוא נמוך משמעותית, בלומברג הכריזה בשנת 2020, על  ולנסיה כעיר הלייף סטייל הטובה בעולם עבור אזרחים זרים השקעות בנדל”ן בוולנסיה יכולים להוות השקעה טובה למשקיעים בנדלן בחו”ל. מאידך, עלינו לזכור שספרד התקשתה להתאושש כלכלית ממשבר הסאב פרים בשנת 2008 וכן ממשבר מגפת הקורונה שטרם הסתיים ותוצאותיו ארוכות טווח.

מעוניינים להתחיל להשקיע בספרד? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

לירון שמעוני

Barcelona Dreams

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

נדל"ן ספרד - אסף לבנת

נדל"ן ספרד

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

AK-BCN

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

ג'נסיס

ג'נסיס

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

מידע נוסף

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בספרד. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות