השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות נדל"ן באודיוולס

פורטוגל היא אחת החברות הוותיקות באיחוד האירופי וידועה בסחר חופשי ובגבולות פתוחים. זה אולי מסביר את העובדה, שפורטוגל מקלה יחסית במתן אזרחות לצאצאים, דבר שגרם לישראלים להסתער על הוצאת דרכון מקומי ולגלות עניין גם בהשקעות נדל"ן בפורטוגל. בדומה ואולי אף יותר מרוב מדינות ה-OECD , מגפת הקורונה גרמה למיתון יחסי בפורטוגל. תגובה מוצלחת של הממשלה סייעה להתאוששות סבירה. מנתונים ראשוניים מסתבר, כי הכלכלה צמחה ב-4.8% ב-2021 והיא אף צפויה להציג צמיחה של כ-5.8% ב-2022. התמ"ג אמור לחזור לרמתו מהתקופה שלפני המשבר רק בסביבות אמצע 2022.
מאת מערכת רנקו | 05.03.22
Odivelas
תוכן עניינים

מדוע להשקיע באודיוולס?

אודיוולס היא עיר באזור של ליסבון, השייכת גם למחוז אסטרמדורה ההיסטורי והתרבותי. למעשה היא נמצאת בשטח העתיק של ליסבון, וגובלת בנוסף בעיירות Loures, Sintra, Amadora. העיר מונה כ-150 אלף איש ושטחה הינו 26.54 קמ”ר. בשנת 1998 היא נותקה מוניציפלית מליסבון ומאז היא רק צומחת. הרשות המקומית חרטה על דגלה בשנים האחרונות לפתח את העיר ולמצבה כאלטרנטיבה לליסבון מבחינת איכות חיים. לשם כך הוקצו מיליוני יורו לצורך כניסת חברות לעיר והשקעות בתשתיות, חברה וחינוך.

העיר מתגאה במתקנים ותרבות הפנאי שבה. היא מציעה מקום רגוע יחסית למרכז העיר הסואן של ליסבון. זה בדיוק העניין, אודיוולס פיתחה זהות נבדלת משכנתה ההומה. בנוסף לשקט יחסי, העיר מתהדרת במגוון שירותים מוניציפליים מתקדמים המשרתים את ארבעת השכונות העיקריות.

תשתיות ותחבורה: בעיר שתי תחנות ברשת המטרו של ליסבון,Senhor Roubado ו-Odivelas הן תחנות הנמצאות במרחק של 20 דקות בלבד ממרכז הבירה. במקביל, ישנו כביש מהיר המקשר את אודיוולס לליסבון וחלקים אחרים של המטרופולין. זו אחת הסיבות שרבים מאלה שעובדים במרכז ליסבון מעדיפים לגור באודיוולס.

תרבות הפנאי – העיר התפתחה רבות במהלך השנים האחרונות. היא מציעה מגוון של בתי קפה, חנויות, סופרמרקטים כולם במרחק הליכה. מרכז הקניות Strada Outlet נמצא במרחק של חמש דקות נסיעה בלבד מלב העיר. באודיוולס ניתן למצוא מרחבים ירוקים, הכוללים את פארק ריו דה קוסטה ואת ‘גן המוזיקה’, אלו מקומות נהדרים לטייל ולבלות עם המשפחה.

מאידך, בהיותה גובלת עם ליסבון, לאודיוולס יש גישה נוחה ומהירה לכל מה שיש לעיר הבירה להציע, החל ממוזיאונים ועד חיי לילה שוקקים. מוזיאון Calouste Gulbenkian, המציג אמנות וארכיטקטורה עתיקים ומודרניים, נמצא במרחק קצר משם בשדרות נובאס. בערב שדרת הברים של Bairro Alto מאד פופולרית בקרב המקומיים, למי שחובב קולינריה ימצא מסעדות מצוינות הפזורות בשכונת צ’יאדו הזוהרת, ואת מסעדת Adega Tia Matilde, עם כוכבי מישלן הממוקמת באנטרקמפוס, מוסד פורטוגזי מסורתי המציג את המטבח הטוב ביותר שיש לפורטוגל להציע.

אולי בשל כך ניתן להסביר את עליית המחירים החדה בעיר בשלוש השנים האחרונות. בהשוואה להשקעות בנדל”ן בליסבון עושה רושם שהשקעה באודיוולס משתלמת לא פחות.

אולי בשל כך ניתן להסביר את עליית המחירים החדה בעיר בשלוש השנים האחרונות. בהשוואה להשקעות בנדל”ן בליסבון עושה רושם שהשקעה באודיוולס משתלמת לא פחות.
לפניכם מחירי הנדל”ן בליסבון ועליית המחיר בואודיוולס ביחס לשכנותיה. ב-26 חודשים זינקו המחירים ב-41.37% (בינתיים נכון לתחילת שנת 2022 המחיר הממוצע למ”ר כבר חצה את ה-2000 יורו למ”ר). 

חשוב לומר, מגמת עליית מחירי הנדל”ן בפורטוגל הינה חלק ממגמת עולמית.  שמשקיעים באים לבחון השקעות בנדל”ן בחו”ל, בעיקר בנדל”ן באירופה ונדל”ן בארה”ב, הם ככל הנראה ישלמו הרבה יותר ממה שהם היו משלמים לפני מספר שנים בודדות..

מחירי הנדלן בליסבון

*מקור: https://ahouseinlisbon.com/en/everything-about-the-evolution-of-property-prices-in-the-lisbon-and-oporto-metropolitan-areas

מחירי הנדל"ן באודיוולס

לפניכם רמת המחירים בעיר, המחירים מוצגים ביורו. שימו לב לתשואה הגבוהה שעומדת על כ-7% בשנה:

מחיר ממוצע למ”ר במרכז העיר לדירת 3 חדרים €2350
מחיר ממוצע למ”ר בפרברי העיר לדירת 3 חדרים €2000
דמי שכירות ממוצעים לדירת 3 חדרים במרכז העיר €1310.38
דמי שכירות ממוצעים לדירת 3 חדרים בפרברי העיר €1075.89
תשואה ממוצעת שנתית מדמי שכירות לדירת 3 חדרים במרכז העיר 7.17%
תשואה ממוצעת שנתית מדמי שכירות לדירת 3 חדרים בפרברי העיר 6.65%

מעוניינים להתחיל להשקיע בפורטוגל? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

יורופה השקעות נדל"ן בפורטוגל

יורופה נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת עמנואל - חברה להשקעות יזמות בנדל"ן

עמנואל

לחוות דעת ונכסים לחצו

ויטל ועומר - מלווי השקעות בפורטוגל

Live Abroad

לחוות דעת ונכסים לחצו

בורטוקלה - מלווה השקעות נדל"ן בפורטוגל

בורטוקלה

לחוות דעת ונכסים לחצו

כתבות אחרונות באתר

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בפורטוגל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.