השקעות נדל”ן בחו”ל

פתיחת חשבון בנק בקפריסין

בשנים האחרונות, חלו התפתחויות דרמטיות במערכת הפיננסית בקפריסין. מדיניות הממשלה הקפריסאית, המתאפיינת כבר תקופה בעידוד השקעות זרות, הפכה את קפריסין לאבן שואבת למשקיעים, בעיקר בתחום הנדל"ן. בין ישראל לקפריסין מתנהלים שיתופי פעולה כלכליים ענפים והיחסים חמים מאי פעם. למשקיע הישראלי, אם כן, ממתינות לא מעט הזדמנויות מפתות.
מאת מערכת רנקו | 11.12.2022
משיכת כסף מהבנק

בין אם תידרש לך משכנתא בקפריסין, או אם בכוונתך לרכוש נכס בתשלום אחד עם ההון שבבעלותך, השלב הראשון בדרך להשקעת הנדל”ן הבאה שלך במדינה תהיה פתיחת חשבון בנק בקפריסין.

 

כיום יותר מתמיד, תהליך פתיחת חשבון הבנק במדינה נעשה פשוט ומהיר. מערכת הבנקאות הקפריסאית עברה שינוי מאסיבי שהוביל להתפתחותה והבנקים המובילים מציעים שירותים דיגיטליים נוחים שיאפשרו לך לנהל את החשבון בקלות מכל מדינה בעולם. אז בין אם בכוונתך לרכוש נדל”ן בקפריסין או לבצע כל עסקה אחרת, ערכנו עבורך מדריך מקיף המכסה את כל היבטי התהליך.

איך נבחר את הבנק האידיאלי לצרכים שלנו?

מערכת הבנקאות הקפריסאית מפוקחת ומנוהלת על ידי הבנק המרכזי של קפריסין. רוב הבנקים הינם מקומיים ובבעלות פרטית. עם זאת, ישנם לא מעט בנקים בינלאומיים המחזיקים סניפים בקפריסין. בתוך הסבך המורכב הזה של בנקים, רובנו, שאיננו מעורים בכלכלה האירופית, עשויים ללכת לאיבוד בקלות. כשזה מגיע לבחירת הבנק האידיאלי לפתיחת חשבון עבור רכישת נדל”ן בקפריסין, רוב הבנקים יציעו לנו שירותים דומים למדי ותהליך פתיחת החשבון די זהה. עם זאת, ישנם כמה היבטים שכדאי שנבחן בעת סקר השוק שלנו:

  • גובה העמלות – זה ללא ספק יהיה ההבדל העיקרי שנבחין בו בין הבנקים. מוסדות בנקאיים שונים עשויים להחיל שלל חיובים בגבהים משתנים על השירותים שמציע הבנק והתעריף עשוי להיות שונה לאזרחים זרים. חשוב שנוודא שיש לנו את כל המידע הזה שכן לאורך השנים ההבדלים עשויים להגיע לסכומים גבוהים מאוד.
  • תמיכה מרחוק – היצע הפתרונות הדיגיטליים שיציע לנו הבנק בקפריסין עשוי לקבוע במידה רבה את השליטה שתהיה לנו על המתרחש בבנק מישראל או מכל מקום אחר שנהיה בו. בעוד שבנקים מסוימים יאפשרו לך לבצע את כל הפעולות הנדרשות עם אפליקציה ייעודית, בנקים אחרים עשויים להיות הרבה יותר מגבילים. בדיקה של היבט זה מראש תבטיח שנוכל לנהל היטב את החשבון מכל מקום.
  • תנאי ההלוואות – אם קיים סיכוי סביר שיידרשו לך הלוואות או אפילו משכנתא בקפריסין, רצוי מאוד שנכניס את תנאי ההלוואה בבנק שנבחר לתחשיב הסופי.
  • אפשרות לפתוח חשבון מחוץ למדינה – בעוד שבנקים מסוימים יאפשרו פתיחת חשבון בנק בקפריסין ללא נוכחות בעל החשבון, בנקים אחרים ידרשו ממך לחתום בכתב ידך על המסמכים.

האם נדרש הון עצמי מינימלי לפתיחת חשבון בנק בקפריסין?

החדשות הטובות הן שאין כל דרישה להפקיד סכום מינימום בחשבון כדי לפתוח חשבון בקפריסין. ניתן פשוט לפתוח את החשבון באפס יתרה ולהפקיד את הסכום הנדרש לרכישת נדל”ן בקפריסין ברגע שיעמוד לרשותנו המימון.

כיצד מבצע תהליך פתיחת חשבון בנק בקפריסין?

אז עשינו את כל הבדיקות הנדרשות ובחרנו בבנק האידיאלי לצרכים ואופי ההשקעות שלנו. עכשיו, הגיע הרגע להתחיל לבצע את תהליך פתיחת החשבון. אלו כמה היבטים שכדאי שניקח בחשבון.

 

פתיחת חשבון על ידי צד שלישי

ככל שמדובר בחשבון עו”ש, כדאי לדעת שניתן לבצע את פתיחת החשבון גם על ידי אדם אחר שאינו המוטב בחשבון על ידי מתן ייפוי כוח. משמעות הדבר היא שאם נעזרנו במלווה השקעות או איש מקצוע אחר, הוא יוכל לבצע את התהליך עבורנו. רוב אנשי המקצוע המלווים משקיעים ומספקים שירותי ייעוץ לרוב יכללו את פתיחת חשבון הבנק כחלק מתהליך הליווי.

 

מסמכים נדרשים

במעמד פתיחת החשבון, יהיה עלינו לצרף לבקשה מספר מסמכים. הדרישה משתנה בין אם מדובר בפתיחת חשבון על ידי אדם פרטי או חברה.


עבור אדם פרטי

  • העתק דרכון תקף
  • תעודת זהות (בנקים מסוימים עשויים לדרוש תרגום נוטריוני של תעודת הזהות)
  • מסמך רשמי ועדכני המציין את כתובת המגורים של המבקש.

עבור חברה

  • תקנון החברה ותעודת ההתאגדות
  • אישור מנהל תקין
  • רשימת בעלי התפקידים

תהליך פתיחת החשבון כולו יארך כשבועיים.

האם חובה לפתוח חשבון בנק מקומי כדי לרכוש נדל"ן בקפריסין?

משקיעים רבים תוהים לעצמם האם פתיחת חשבון הבנק היא הכרחית ובוחנים איך קונים בית בקפריסין ללא פתיחת חשבון בנק. על מנת להעביר כספים ולבצע עסקאות בקפריסין אנו נהיה צריכים לפתוח חשבון בנק. לכן, חשוב שניערך בהתאם וניקח בחשבון את פתיחת חשבון הבנק כחלק מתהליך ההשקעה שלנו. עם הליווי המקצועי הנכון, זו ממש לא חייבת להיות משימה מורכבת. הייעוץ שיעמוד לרשותך יאפשר לך לקבל החלטות מושכלות ולבחור בבנק שישרת אותך על הצד הטוב ביותר.

מעוניינים להתחיל להשקיע? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

Keynote Assets – נועם ואליס שני מלווה השקעות נדל"ן בקפריסין

Keynote Assets

לקריאת חוות דעת ונכסים בשיווק לחצו

icy השקעות בלימסול

ICY

לקריאת חוות דעת
ונכסים בשיווק לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות