השקעות נדל”ן בחו”ל

רובעים בפורטו - Porto

בשנים האחרונות אנו עדים לשוק הנדל”ן החזק בפורטוגל שממשיך לנוע קדימה, אם נסתכל על התמונה הכוללת אז אפשר לראות כי שוק הנדל”ן באירופה ובכל בעולם הפך בשנים האחרונות הרבה יותר מזמין וקל להשקעה. אומנם, פורטוגל נחשבת למדינה די ”חלשה” באיחוד, אך למרות הכל היא הצליחה בתוך עשור להפוך למוקד לא קטן של השקעות במגוון תחומים, להעלות את רמת התמ”ג לנפש ולארח מיליוני תיירים. אין ספק שהשקעות בפורטוגל על ידי זרים קידמו את המדינה ופיתחו את כלכלתה, אודות לתוכנית המוצלחת של “ויזת הזהב” והתנאים הקלים בנטילת משכנתאות, עוד ועוד משקיעים הגיעו לרכוש נדל”ן בפורטוגל.

מאת מערכת רנקו | 22.10.21
porto city

העיר פורטו נחשבת לשנייה בגודלה במדינה ומחזיקה עבר מפואר, רחובות מרהיבים, קבוצת כדורגל ברמה אירופאית ולא מעט אטרקציות תיירותיות. בשנים האחרונות פורטו הופכת להיות גם למרכז השקעות בינלאומיות שמגיעות משלל מדינות אחרות. בשקט בשקט ומבלי שירגישו דבר בעיר הבירה ליסבון, החלה פורטו להפוך לאחד מהאזורים הנחשקים בכל הקשור להשקעות נדל”ן. למרות שנעצרה הצמיחה של פורטוגל כולה במהלך המגפה, מחירי הנדל”ן בפרוטו החלו להתאושש ולעלות שוב. זהו תהליך שקרה בכל רחבי פורטוגל ונראה בצורה מובהקת בפורטו וליסבון. אבל לפני שאתם מתחילים לחפש אחר השקעה מזדמנת בפורטו, הרשו לנו לעשות לכם היכרות עם אחת הערים הציוריות שתוכלו לבקר או להשקיע בהן.

למה להשקיע בנדל”ן בפורטו?

פורטו נחשבת לאחת הערים ההיסטוריות הוותיקות באירופה,  תוכלו למצוא סגנונות בנייה מכמה תקופות זמן שונות כמו מהשלטון המוסלמי, הרומי ואפילו בנייה ייחודית שהתלוותה אל המדינה עם כיבוש מדינות בתקופתה כקולוניה. העיר נפרסת על פני 42 קילומטרים ומכילה קרוב למיליון וחצי תושבים במטרופולין שמקיף אותה. אחד מהתחומים הבולטים כיום הוא תחום ההייטק שהולך ומתפתח בעיר, כאשר בשלוש השנים האחרונות אחוזי ההשקעה בתחום עלו מעל ל-100% ואף זיכה את העיר בפרס על יזמות הייטק בשנת 2018. ההייטק שהולך ומתפרס ברחבי העיר מונה כיום אלפי עובדים בתחומו, ונראה כי מספר החברות בעיר רק הולך להתרחב.

אך לא רק הייטק עומד לנגד עיניהם של תושבי פורטו אלא גם תחום האקדמיה שהולך ומתפתח בשנים האחרונות. בפורטו תוכלו למצוא 13 מוסדות אקדמאים שונים ומעל לשלושת אלפים סטודנטים זרים מרחבי העולם שמצטרפים בכל שנה אל מעל ל-25 אלף סטודנטים מרחבי המדינה. וכמובן איך אפשר שלא להתעלם מעיר התיירות שהפכה להיות פורטו, כשהיא מתברגת במקום ה-96 בין 100 הערים המתויירות ביותר בעולם ורק בשנת 2018 ביקרו בה מעל ל-7 מיליון תיירים.

נתונים אלו הופכים את פורטו להיות לא רק מוקד תיירותי פופולרי אלא גם לעיר גלובלית המאפשרת השקעה בטוחה, בעלת ביקוש שככל הנראה לא עומד להיעלם בשנים הקרובות, אלא להפך. שוק הנדל”ן בעיר אמנם נחלש בחודשים הראשונים של הקורונה, אך עם סיום מגפת הקורונה ופתיחת השמיים בפורטוגל, נראה כי מחירי הדירות ברבעונים האחרונים של 2020 רשמו עליה ומראים סימני התאוששות טובים. השקעה בפורטו או בכל עיר אחרת דורשת קצת היכרות עם השטח, חשוב גם להכיר את הרובעים השונים והמיוחדים של העיר פורטו.  

נתוני תיירות פורטוגל

 

שנה

מס תיירים

הכנסה ממוצעת לתייר

אחוז תל”ג

הכנסות למדינה

2019

17.17 מיליון

1,440

10.33

24.74 מיליארד

2018

16.19 מיליון

1,505

10.06

24.37 מיליארד

2017

15.43 מיליון

1,399

9.8

21.59 מיליארד

2016

13.36 מיליון

1,299

8.4

17.35 מיליארד

2015

11.72 מיליון

1,365

8.0

16.01 מיליארד

נתונים מתוך worlddata.info

הרובעים של פורטו 

רובע באשיה (Baixa)

אזור התחתית של העיר פורטו הוא לא אחר מאחד האזורים היותר שוקקי חיים בעיר, עם שוק אוכל ולא מעט מטעמים מגוונים ומטריפי חושים שתוכלו למצוא בו. לא הרחק משם וממש בנגיעה קלה תמצאו את ”כיכר החירות” הממוקמת בלב ליבו של רובע באשיה יחד עם מגוון מונומנטים שונים המפוזרים ברחבי הרובע. כיום את רובע באשיה פוקדים לא מעט צעירים ויחד עם חיי לילה משגשגים הרובע הופך לאחד מהמוקדים המגניבים להיות בו. מחירי הרובע משתנים בהתאם לגודל אך גם ביחס למיקום וככל שהנכס מרכזי יותר, כך המחיר עלול להיות גבוהה יותר. דירת חדר אחד ברובע באשיה נעים בין 150 אלף יורו ועד 280 אלף יורו, לדירת 2 חדרים עד 5 חדרים אתם כבר תצטרכו לשלם בין 300 אלף יורו ועד 600 אלף יורו.

רובע הריביירה (Ribeira)

הרובע שנראה כציור לחופשה חלומית מתפאר בבתי מלאכה, מאפיות משובחות, בתי סוחרים עתיקים ולא מעט כיכרות יפיפיות. באזור הריביירה תוכלו למצוא מגוון אטרקציות כמו הרכבל, הגשר המפורסם ”דום לואיס הראשון” ועוד ועוד. כל אלו הופכים את הרובע הריביירה למקום מעולה לבלות בו ובטח להשקיע בו בנדלן, כאשר תוכלו למצוא מגוון דירות כיום באזור במחירי שונים אך מעט יקרים יותר משל רובע באשיה. כך למשל תוכלו למצוא דירת 5 חדרים ישנה במחירים שינועו בין 250 עד 320 אלף יורו, או לחילופין דירה חדשה בת 2 חדרים יכולה להתחיל במחיר של 300 אלף יורו ולהגיע עד למחיר של 600 אלף יורו.

רובע בואבישטה (Boavista)

הרובע שמחזיק באחת מהשדרות הארוכות בעיר הינו מלא באטרקציות. ברובע בואבישטה תוכלו להנות מפארקים מרעננים ומרכזי אומנות, שמעט ינתקו אתכם מהתחושה האורבנית עד כמה שניתן. כמובן שלא שכחנו את המסעדות והקונדיטוריות הטעימות שתוכלו למצוא ברובע כמו Confeitaria Petúlia שבה תוכלו למצוא את עוגת הספוג של פאו-דה-לו.
אבל ככל שאנו מתעמקים בנדל”ן באזור המחירים הם יחסית גבוהים, כאשר תוכלו למצוא דירת 3 חדרים חדשה במחיר שנע בין 380 אלף יורו עד 450 אלף אירו. אך באותה המידה תוכלו למצוא גם ”פנינות” שלעיתים יחשבו ישנות יותר, אבל במחירים שפויים יותר כמו דירת 3 חדרים שנעה בין 200 אלף יורו עד 300 אלף יורו.

מעוניינים להתחיל להשקיע בפורטוגל? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

יורופה השקעות נדל"ן בפורטוגל

יורופה נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת עמנואל - חברה להשקעות יזמות בנדל"ן

עמנואל

לחוות דעת ונכסים לחצו

ויטל ועומר - מלווי השקעות בפורטוגל

Live Abroad

לחוות דעת ונכסים לחצו

בורטוקלה - מלווה השקעות נדל"ן בפורטוגל

בורטוקלה

לחוות דעת ונכסים לחצו

כתבות אחרונות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בפורטוגל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות