השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעות נדלן בסטובל (Setúbal)

פחות משעה נסיעה דרומית לליסבון, נמצאת העיר סטובל המשויכת גיאוגרפית למטרופולין ליסבון. האוכלוסייה מונה כ- 125 אלף תושבים, שטחה משתרע על פני 88.93 מייל מרובע. זוהי עיר עם היסטוריה מפוארת ועם הנמל השלישי בגודלו במדינה. הסמטאות המקסימות שלה, השווקים התוססים והשדרות עטורות העצים שבה קורצים מאד לתיירים. החופים בסטובל נחשבים מהיפים ביותר באירופה, הנופים המרהיבים של האוקיינוס ​​האטלנטי הנוצץ ניבטים היטב מהם. כיאה לעיר בעלת היסטוריה, מקשטים אותה מגוון רחב של מונומנטים היסטוריים, בעיר ניתן למצוא אתרי תיירות ובתי מלון איכותיים.
מאת מערכת רנקו | 07.01.22
סטובל
תוכן עניינים

הנדל”ן בפורטוגל הופך בשנים האחרונות לפופולרי בקרב משקיעים זרים והעיר סטובל היא אחת הנהנות מכך. הרשות המקומית, ברוח גבית של הממשל הפורטוגלי משקיעה רבות בפיתוח התשתיות וקידום הנדל”ן בעיר. בסוטבל תמצאו דירות יוקרה באזורים מבוקשים, וגם בנייני דירות הזקוקים להשקעה ושיפוץ מסיבי. 

אז מדוע להשקיע בנדל”ן בסטובל? 

הכלכלה העירונית של סטובל הסתמכה בעשורים הקודמים על תעשיית הסרדינים ומפעלים באזורי תעשייה בשטחה, בשנים האחרונות הבינה הרשות המקומית כי עליה לנצל את חופיה היפים והאוצרות הרבים שלה. בשנים האחרונות, עומלת העירייה על הסבת קרקעות מאזורי תעשייה ומפעלים, למקומות לינה ואזורי בילוי. בבסיס כל אלו עומדות תוכניות רב שנתיות, הפועלות לשפר את רמת התשתיות בעיר. החל מחידוש מבנים והפשרה של שטחים לבנייה ועד שיפור התחבורה הציבורית והפרטית. בנוסף, תמצאו בעיר פארקים מלאי אטרקציות עבור כל המשפחה.
קצב הבנייה והתוכניות העתידיות של העיר, ממצבים אותה כיעד אטרקטיבי עבור משקיעים מקומיים וזרים. חברות בינלאומיות כמו קוקה קולה, פולקסווגן ואחרות הקימו מפעלים ומרכזים לוגיסטיים שונים בפרברי העיר, חברות ענק אחרות כבר בדרך. 

אך מלבד ההשקעות הבינלאומיות, שוק הנדל”ן בסטובל נחשב למגוון וצומח כאשר תוכלו למצוא סוגי נדל”ן שונים במחירים נמוכים. כך למשל,  מגרש של כ-600 מ”ר נמכר בעלות של 280 אלף אירו. דירה במרכז העיר בגודל של 100 מ”ר תוכלו למצוא החל מ-189 אלף אירו. כפי שתראו להלן הרוב המכריע של הנכסים בעיר נמכרים עד לסכום של 300 אלף אירו.

התפלגות מחירי הדירות בעיר סטובל

התפלגות מחירי הדירות בעיר סטובל

עיר סטודנטים צעירים ומשפחות 

בעיר ממוקמת אוניברסיטת סטובל, הנחשבת לאחת האוניברסיטאות הנחשבות בעולם וזוכה לדירוגים מרשימים. נתון זה הופך את מוסד הלימוד למבוקש גם מחוץ לעיר. מדי שנה מגיעים ללמוד בעיר קרוב לששת אלפים סטודנטים מכל רחבי פורטוגל. הכמות הגדולה של הסטודנטים בעיר, מהווה את אחד הגורמים המניעים את שוק הנדל”ן בסוטובל. מחירי השכירות ממשיכים לעלות והביקוש של סטודנטים להגיע ולהתגורר בסטובל רק הולך וגדל. יתרון לשוק השכירות הנדל”ן בסוטובל.

סטובל הפכה לעיר המושכת מספר רב של משקיעים מפורטוגל ומחוצה לה. העיר יוצרת הזדמנויות דיור חדשות, ומתבססת על רעיונות עסקיים רעננים שמושכות צעירים העוסקים בטכנולוגיה ומשפחות בורגניות לגור בעיר. הרשות המקומית חרטה על דגלה לקדם את העיר בפרויקטים רבים של חדשנות .הפיתוח העירוני ניכר החל ממרכז העיר ועד לפרברי סוטובל. 

הזדמנויות השקעות נדל”ן בעיר סטובל

העיר מציעה למשקיעים בעת הזו הזדמנויות שקשה להתעלם מהן, הנה עוד כמה מעניינות:

דירות נופש להשכרה במגמת עלייה

שוק ההשכרה לתיירים Alojamento Local הוא כיום אחד הדינאמיים ביותר בסטובל. מאות רבות של דירות להשכרה לטווח קצר נמצאות שם ומשכירים חדשים ממשיכים להופיע בקצב מהיר. מה שמעלה את מחירי השכירות בעיר. הביקוש לתיירות מכל רחבי העולם גובר. המסעדות בעיר תוססות ,עסקים חדשים צצים והמלונות בקיבולת מלאה. אבל לא רק דירות להשכרה בשיטה כזו או בדירות ה- AIRBNB. ראשת העיר סטובל, מריה דאס דורס מאירה, מספרת “בארבע השנים האחרונות חלה צמיחה ברכישות של מבנים ישנים לצורך התחדשות עירונית, בעיר העתיקה, אבל גם באזורים אחרים בעיר”.

לפניכם  המחיר הממוצע לשכירות ביורו בסטובל:

מחיר ממוצע לשכירות ביורו דירת חדר במרכז העיר

מחיר ממוצע לשכירות ביורו דירת חדר בפרברי  העיר

מחיר ממוצע לשכירות ביורו דירת 3 חדרים במרכז העיר

מחיר ממוצע לשכירות ביורו דירת 3 חדרים בפרברי  העיר

542.86

464,29

800

690

ראשת העיר מוסרת על ביקוש עצום מצד ממשקיעים זרים, בהם צרפתים, בלגים וברזילאים רבים. שחלקם אף מעוניינים להשתקע בעיר לאור הפיתוח הרב של שכונות חדשות ובהם בתי ספר חדשים פארקים והתאמת מקומות תעסוקה.

השקעות זרות בנדל”ן פורטוגל פופולריות במיוחד הודות לתוכנית ויזת הזהב של המדינה, יוזמה שמטרתה למשוך אנשים לגור בה על ידי מתן אזרחות לכל מי שמשקיע סכום כסף מסוים בנכסים פורטוגלים ובנכסים אחרים (ראו בהמשך). 

גל השקעות בנכסים חדשים 

הרשות המקומית משקיעה בשנים האחרונות מיליונים רבים של יורו בסיווג בפיתוח העסקים והנדל”ן בעיר. כך למשל השקעה של כ-30 מיליון יורו בשטח של 30,000 מ”ר,  שנועדה ליצור אזור מגורים חדש. מדובר בהקמת מערך מבנים, עם שטח פארק מרכזי משותף המופנה למעמד הבורגני. אגב, גם לקבוצה הישראלית(New Lineo Cinemas (NLC הבעלים של סינמה סיטי בפורטוגל, יש בפורטפוליו הקמת פרויקט מגורים “נובה סינטרה” ומלון חדש בסטובל. 

מחירי נדל”ן נוחים

מחירי הנדל”ן בפורטוגל, נמוכים בהשוואה למדינות מערב אירופה בצורה ניכרת, בסטובל הם נמוכים משמעותית גם ביחס לערים אחרות בפורטוגל. רבים בוחרים בהשקעות בליסבון או בהשקעות בפורטו, אבל מחירי הנדל”ן בסוטובל, הרבה יותר אטרקטיביים מאשר בערים המפורסמות יותר. כך למשל, בדצמבר 2021, מחיר הדירה הממוצע למ”ר בסטובל נע בין 2,038 אירו ל-2,330 אירו. מחיר הנכס הממוצע למ”ר, בהתבסס על כל סוגי הבתים, עלה ב-10.8% בשנה האחרונה. המחיר הממוצע של דירות הוא 1,959 אירו למ”ר לעומת  3,225 אירו מ”ר בליסבון ו- 2402 אירו למ”ר בפורטו. בעוד המחיר הממוצע של בתים מוערך ב-2,328 אירו למ”ר. המחיר הממוצע מחושב מנתוני רישומיים ב-Setúbal , כאשר התשואה הממוצעת השנתית כ-4% בשנה.

 לפניכם המחיר הממוצע של נכסים למ”ר ב Setúbal והזינוק במחירים בשנה האחרונה

מחירי דירות בסטובל

מקור: arkadia

תכנית ה Golden Visa – תכנית “הגולדן ויזה” 

עיקרי התוכנית שתכליתה למשוך משקיעים זרים, השקעה של 500,000 אירו (בתנאים מסוימים גם אופציה מופחתת של 350,000 אירו ואף 250,000 יורו) בנדל”ן בפורטוגל, מקנה את הזכות להתגורר במדינה עם כל המשפחה. ניתן לחדש את “הגולדן ויזה” אחת לשנתיים, בתנאי, שהמבקש שהה מינימום שבוע בשנה קלנדרית בפורטוגל בתקופה האמורה. 

מדיניות המס במדינה 

בין ממשלות פורטוגל וישראל נחתמה אמנת מס המונעת תשלום של כפל מס בין המדינות.

  • מס יחידים: שיעור המס לזרים ולאוכלוסייה הכוללת, הינו פרוגרסיבי והוא נע בין מ-14.50% ל-48% בהתאם לגובה ההכנסה.
  • מס רכישה: נע בין 0.3%-0.8%.
    מס על רווחי הון: על רווחי הון חל מס בשיעור אחיד של 28% .ניתן להפחית את גובה המס, ע”י הגשת דו”ח הוצאות פחת, ובכך להפחית את תשלום שיעור המס.

לסיכום

לעיר סטובל כל הנתונים להיות “הדבר הבא” בפורטוגל. הסמיכות לליסבון, החופים המדהימים, היסטוריה מפוארת וההשקעות הרבות של הממשל והרשות המקומית בפיתוח תשתיות הנדל”ן והתעסוקה בעיר מזניקות אותה קדימה. אבל מעל הכל, המחירים האטרקטיביים נמצאים במגמת עלייה בתקופה האחרונה והם מלמדים על הפוטנציאל הרב וההזדמנות שיש כעת בנדל”ן בסטובל בפרט ובהשקעות הנדל”ן בפורטוגל בכלל. יחד עם זאת, על לנו לשכוח שפורטוגל הייתה בין המדינות שהתאוששו אחרונות ממשבר הסאב פריים וכלכלת המדינה עדיין אינה יציבה דיה למרות יותר מעשור שחלף מאז.

מעוניינים להתחיל להשקיע בפורטוגל? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ופרויקטים בשיווק צרו עמם קשר. 

יורופה השקעות נדל"ן בפורטוגל

יורופה נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת עמנואל - חברה להשקעות יזמות בנדל"ן

עמנואל

לחוות דעת ונכסים לחצו

ויטל ועומר - מלווי השקעות בפורטוגל

Live Abroad

לחוות דעת ונכסים לחצו

בורטוקלה - מלווה השקעות נדל"ן בפורטוגל

בורטוקלה

לחוות דעת ונכסים לחצו

כתבות אחרונות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן בפורטוגל. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.