השקעות נדל”ן בחו”ל

נדל"ן בשכונת קיפסלי אתונה

הכלכלה היוונית ממשיכה להבריא בקצב הולך וגובר. אחת הסיבות המרכזיות למגמה זו היא נפח ההשקעות הזרות האדיר שהוזרם אליה בעשור האחרון. הגל הזה לא נוצר בחלל הריק. הממשלה היוונית השקיעה מאמצים נרחבים ויזמה שלל תוכניות על מנת להפוך את הנדל"ן היווני לאטרקטיבי למשקיעים. זוהי ככל הנראה הסיבה שכיום יוון היא אחד מהמוקדים המרכזיים באירופה להשקעות נדל"ן.
מאת מערכת רנקו | 22.03.23
Kypseli - שכונת קיפסלי

אחת הערים שנעשית פופולרית יותר ויותר בקרב המשקיעים היא אתונה, בירת יוון. מעבר לעובדה שמדובר מרכז תרבות היסטורי, שופע בפעילות מסחרית, אוכלוסייה מגוונת ותיירות שוקקת, העיר מתאפיינת כיום בגל התחדשות עירונית חסר תקדמים. מיזמי בנייה חדשים מתרוממים בעיר במהירות ושכונות ישנות זוכות לתחייה מחודשת. שכונת קיפסלי אתונה היא אחת מהמבוקשות שבהן כיום על ידי משקיעים. כאן, נראה מדוע השכונה הפכה למוקד מרכזי להשקעות נדל”ן באתונה. בעיר העתיקה הזו יש היסטוריה עשירה והיא מרכז תרבות, אמנות ומסחר. בתוך אתונה, קיפסלי היא אחת השכונות המבוקשות ביותר להשקעות בנדל”ן. במאמר זה נתעמק בסיבות לכך שקיפסלי הוא מיקום אידיאלי להשקעות נדל”ן.

שכונת קיפסלי אתונה במבט מהיר

קיפסלי אתונה מתפרשת על פני כ-1.6 קמ”ר ומונה כ-50,000 תושבים. השכונה היא אחת מהוותיקות ביותר באתונה ונוסדה בתחילתה של המאה העשרים. באותה תקופה, אתונה חוותה תקופה של צמיחה ועיור מהירה, וקיפסלי הייתה אחת השכונות שצצו כדי להכיל את האוכלוסייה הגדלה בקצב מהיר בעיר. השכונה ידועה בארכיטקטורה הניאו-קלאסית המרשימה שלה והרחובות הספונים בגימור עץ. זהו אזור שליו וידידותי המציע איכות חיים גבוהה לתושביה עם אווירת כפר פסטורלית.

אז מה הופך היום את קיפסלי אתונה לאבן שואבת בקרב משקיעי נדל”ן? ישנם גורמים רבים שמשחקים תפקיד בעניין הגובר בה. החשובה שבהן, היא העובדה שהשכונה מציעה את האיזון המושלם בין מחירי הפריפריה ליתרונות המרכז. על אף שהשכונה ממוקמת רק שלושה קילומטרים ממרכז העיר, המחירים בה נמוכים באופן משמעותי מהמרכז וניתן ליהנות בה משלוות הפרברים במרחק קפיצה מכל הנקודות המרכזיות. נתיבי תחבורה ציבורית מגוונים עוברים בעיר והופכים אותה לנגישה במיוחד ללא כל צורך להחזיק ברכב. השכונה גובלת בכמה שכונות פופולריות נוספות כמו אקסרצ’יה, אמפלוקיפי וקולונאקי.

בנוסף, קיפסלי נמצא בקרבת כמה מהאטרקציות התרבותיות והמסחריות החשובות באתונה. ניתן להגיע לאקרופוליס ולמוזיאון הארכיאולוגי הלאומי בהליכה וגם אולם הקונצרטים ממוקם בקרבת השכונה. גם קיפסלי עצמה משופעת בתיאטראות, אזורים מסחריים תוססים ומסעדות פופולריות.
מנגד, אחד החסרונות כרגע הבולטים בשכונה שהיא עדין נחשבת שכונת מהגרים ממעד סוציו אקונומי נמוך. לכן אם זו השקעה זו כמובן יכולה להיות הזדמנות, אולם אם אתם מתכננים לקנות בית ביוון בשכונה כדי לגור יש להערך לכך בהתאם.

מחירי הדיור בקיפסלי אתונה

בסופו של יום, כשמדובר על השקעה ביוון, גורם המשיכה העיקרי היה מאז ומעולם מחיר הכניסה הנמוך. קיפסלי אינה יוצאת דופן במובן הזה. על אף שנתוני המיקום האטרקטיביים בהחלט עושים את שלהם, הסיבה המרכזית לכך שמשקיעים כה רבים מגלים בה עניין היא שמדובר כיום באחת מהשכונות הזולות ביותר באתונה. למעשה, דירות למכירה בקיפסלי אתונה עם חדר שינה אחת נמכרות כיום במחיר ממוצע של 100 אלף אירו, ואם נרצה דירות עם שני חדרי שינה נשלם 150-200 אלף אירו. בתים פרטיים נמכרים בטווח של 300-500 אלף אירו ברחבי השכונה.

עלות למ"ר בקיפסלי אתונה לעומת אזורים אחרים בעיר

אזורמחיר ממוצע למ"ר (באירו)

קולונאקי4,500
גלפדה3,800
מוסטראקי
3,000
מטקסורגיו2,300

ניאה סמירני

2,000

קיפסלי1,700

כדאי לציין שמלבד המחירים הכדאיים שמשיגים כיום משקיעים בקיפסלי, ישנו כמובן פוטנציאל הרווחיות המשמעותי שהיא טומנת בחובה. במהלך השנים האחרונות, קיפסלי עברה תהליכי התחדשות עירונית מקיפים ומיזמי מגורים ומסחר חדשים קודמו בה. המגמה הזו מובילה כיום לעלייה חדה בשווי הנכסים באיזור והביקוש לדיור בשכונה הולך וגובר. מומחים רבים גורסים שמחירי השכירות צפויים להאמיר בשנים הקרובות. בהתחשב בעובדה שמתוכננים מספר מיזמים רחבי היקף בשכונה בשנים הקרובות, כמו הפתיחה מחדש של תחנת הרכבת הישנה בכיכר ויקטוריה, קיפסלי אמורה להפוך למיקום נחשק עוד יותר להשקעות נדל”ן בשנים הבאות.

ואיך כל זה צפוי להשפיע על התשואה?

כדי להשקיע בנדל”ן בקיפסלי אתונה, על המשקיעים להיות ערוכים להון התחלתי של 100,000 אירו לכל הפחות. עם זאת, אלו מאיתנו שמעוניינים להשקיע בנכס גדול, נצטרך ככל הנראה סכומים גבוהים יותר. העלאת דירוג האשראי והשינויים במדיניות הבנקים ביוון הופכת את אפשרויות המימון לגמישות יותר, כך שגם אם אין לנו את מלוא הסכום כרגע ביד, סביר מאוד להניח שנוכל לגייס אותו בתנאים נוחים.


מבחינת תשואות משכירות, קיפסלי מציעה למשקיעים תשואה גבוהה במיוחד על ההשקעה. התשואה השנתית הממוצעת משכירות עומדת כיום בקיפסלי על 6% ונחשבת לאחת מהגבוהות ביותר באתונה. משמעות הדבר היא שמשקיעים יכולים לצפות להרוויח הכנסה קבועה מהשקעות הנכסים שלהם בקיפסלי. כפי שראינו קודם, המגמה הזו צפויה רק לעלות.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות