השקעות נדל”ן בחו”ל

שכר דירה באתונה

בשנים האחרונות, הופכת יוון למעוז נחשק בקרב משקיעי נדל"ן. מחירי הנכסים המשתלמים, הביקוש הגבוה לשכירות והטבות המס הנרחבות - כל אלו הופכים את השקעות נדל"ן ביוון לאפיק מועדף. כדי להבטיח שנשיג עסקה משתלמת ונהנה מתשואה נאה לאורך שנים, חשוב שנכיר היטב את תנאי השוק המקומי. גובה דמי השכירות שנוכל להפיק מהנכס שלנו הוא שיקבע בשורה התחתונה מהו הרווח שנפיק מההשקעה. כאן, ערכנו עבורך מדריך מפורט על שכר דירה באתונה שיסייע לך להיערך להשקעה שלך בעיר.
מאת מערכת רנקו | 22.12.22
אתונה

שכר דירה באתונה במבט מהיר

ישנם מאפיינים רבים שהופכים כיום את אתונה ליעד נחשק בקרב משקיעים רבים. בין אם אנו מחפשים נכס בסיכון נמוך עם דיירים קבועים ויציבות יחסית, או הרפתקה רווחית במיוחד כמו דירות להשכרה לתיירים, העיר מציעה נכסים מגוונים לטווח רחב של סוגי משקיעים. נוכל להשכיר את הדירות לתיירים, לסטודנטים או למשפחות במגוון רחב של שכונות ולהפיק תשואה בשיעורים משתנים. לעתים קרובות, התשואה תהיה המשתלמת ביותר שנוכל להפיק ממחיר דירה ביוון.

השכונות הנחשקות ביותר באזור אתונה כיום הן וירונאס, פגראטי וקאיסריאני. שכונות אלו מציעות חוויית מגורים ברמה גבוהה ומתקני יוקרה. רובעי אקסארכיה ומטקסורגיו מתאימים יותר לאלו שמחפשים אחר אורח חיים בוהמייני. בעבר, היה מדובר בשכונות זולות למדי, אך האזור עובר ג’נטריפיקציה משמעותית.

שכר הדירה הממוצע בשכונות באתונה – נע בין 350-400 אירו לחודש עבור דירת חדר 40 מ”ר ו-500-650 אירו עבור דירת 2 חדרים עד 92 מ”ר. דירות גדולות יותר יכולות להגיע גם למחירים ממוצעים של עד 900 אירו.

עם זאת, אלו רק המחירים הממוצעים והרשמיים. במציאות, הביקוש לדירות להשכרה באתונה רק הולך וגובר ולכן ניתן לדרוש שכר דירה באתונה גם בסכומים גבוהים יותר ועדיין למצוא דיירים שיהיו מוכנים לשלם אותו די בקלות. אם נבחר להשכיר את הדירה לתיירים במודל סבלט, הרווח יכול להיות גבוה אפילו יותר.

כמה עולה דירה באתונה?

אין ספק שמבין כלל האזורים בהם נמכרים נכסי נדל”ן ביוון כיום, נדל”ן באתונה יכול להפיק לנו את שכר הדירה הגבוה ביותר. עם זאת, כאשר נתחיל לחפש אחר קניית בית ביוון, סביר מאוד להניח שנגלה שגם מחיר הרכישה הוא גבוה מאוד באתונה. ובכל זאת, עדיין מדובר במחירי נדל”ן נמוכים מאוד בהשוואה למדינות אחרות באירופה. בשכונות המבוקשות ביותר ניתן למצוא דירת שלושה חדרים ב-350,000 אירו ולעיתים נכסים גם במחירים נמוכים יותר. נכון להיום, המחיר הממוצע למ”ר באתונה עומד על כ-2161 אירו. המחירים נמצאים בנסיקה ונכון להיום, עלו בממוצע של כ-8% מאז שנה שעברה.

אזורמחיר באירו למ"ר ברבעון 3 2022מחיר באירו למ"ר ברבעון 3 2021שינוי באחוזים
מרכז1,7481,6098.60%
צפון2,6282,4835.80%
דרום3,1672,81012.70%
מערב1,5101,4444.60%
מזרח1,7541,6198.40%

מהי התשואה השנתית שנוכל להפיק משכר דירה באתונה?

מחירי הדירות ביוון ממשיכים לעלות בעוצמה, בעיקר מאז ביטול מגבלות הקורונה. העלייה שאנו חוזים בה כיום אינה צפויה להתמתן ובאזורים מסוימים, העקומה עוד צפויה להתחדד. במרכז אתונה תשואות השכירות ברוטו על דירות עומדת על בערך כ-4.2%  עבור דירות בשטח של 120 מ”ר, אך עבור דירות קטנות יותר התשואה גבוהה יותר. תשואת השכירות ברוטו עבור דירות הממוקמות בפרברי אתונה מעט גבוהה יותר ועומדת על כ-4.5%. ככל שמחירי שכר דירה באתונה ממשיכים להאמיר, אנו צפויים להפיק תשואות גבוהות יותר בהמשך.

לא לשכוח את שיקולי המס

לא פעם, ההבדל בין עסקת חיינו לרכישה שאנו בקושי מצליחים להפיק ממנה רווח עשוי להיות טמון בחישוב מס נכון. העובדה הזו נכונה לכל עסקת נדל”ן שנעשה בחיינו. אמנת המס בין ישראל ויוון מבטיחה שנוכל להימנע מכפל מס, ונכון למועד זה גם לא נצטרך לשלם מס בישראל אלא רק לדווח.

מיסים ביוון

על הכנסה משכירות משלמים כיום עד רף מרבי של 45% – כשמדובר בנכסים המפיקים הכנסה שנתית העולה על 35 אלף אירו. כדאי לדעת, אמנם שעל הכנסה שנתית הנמוכה מ-12,000 אירו לא נשלם מס הכנסה כלל. גם עבור מס רכישה נשלם שיעור יחסית נמוך של 3.09% בלבד משווי הנכס. אם נרכוש נכס בן 6 שנים לפחות, לא יהיה עלינו לשלם מע”מ כלל.

קניית בית ביוון – הצעדים הראשונים

משקיעים רבים מחפשים אחר הזדמנויות לקניית בית ביוון. כדי להבטיח שנעשה את זה נכון, חשוב שניקח בחשבון את כל הצעדים שיידרשו בדרך. מפתיחת חשבון הבנק ביוון ועד לחיפוש הנכס המתאים ביותר לטווח המחירים שלך, כדאי לוודא שעומדים לרשותך אנשי מקצוע שיוכלו להנחות אותך ולהעניק לך ייעוץ מתאים. עם הליווי הנכון, אין גבול למה שנוכל להשיג.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות