השקעות נדל”ן בחו”ל

נדל"ן בכרתים – מדריך למשקיע המתחיל

כבר שנים רבות שיוון מובילה ביעדי ההשקעות הזרות באירופה. הסיבה לכך היא פוטנציאל התשואה הגבוה שיוון מציעה. כיום, ניתן לרכוש נדל"ן ביוון במחירים נמוכים יחסית, כשהצפי הוא שבשנים הקרובות המחירים יעלו. סוג כזה של השקעות במדינות עם תשתית תיירותית מפותחת מאופיינות בסיכון נמוך באופן יחסי ותשואה נאה. בשנים האחרונות רוב המשקיעים ביוון הגיעו מאנגליה, אבל בשנים האחרונות חל גידול עצום של ישראלים שמשקיעים בנדל"ן ביוון.
מאת מערכת רנקו | 20.01.23
כרתים - crete

מבין שלל האיים המרכיבים את הרפובליקה היוונית, כרתים הוא אחד מהיעדים הפופולריים ביותר להשקעה. השקעות נדל”ן בכרתים זמינות כיום במגוון רחב מאוד של נכסים – החל מדירות קטנות בערים ועד לווילות מפוארות. מגוון המחירים מאפשר להשיג נכס בטווח מחירים רחב. לפניכם כל הנתונים שחשוב לדעת לקראת ההשקעה הבאה שלכם באי היווני.

כרתים במבט חטוף

האי כרתים ומספר איים המקיפים אותו מהווים יחד את מחוז כריתים, הדרומי ביותר מבין 13 המחוזות שמרכיבים את יוון ואחד מהמאוכלסים ביותר שבה. בירתו והעיר הגדולה ביותר בו היא הרקליון, הממוקמת על חופו הצפוני של האי. נכון לשנת 2020, מנה האזור 636,504 תושבים. יוקר המחיה הנמוך, שפע הנכסים הזמינים באי לרכישה בטווח מחירים נרחב ומרכזי הערים המתחדשים – הם אלו שהופכים אותו בשנים האחרונות ליעד מבוקש להשקעות.

הזמן האידיאלי להשקעות נדל"ן בכרתים

אם אתם מתלבטים לגבי השקעה בשוק הנדל”ן היווני, כדאי לדעת שזוהי השעה. תנאי השוק הגיעו להבשלה אופטימלית ואלו מאיתנו שייכנסו עכשיו, יוכלו לתפוס נכסים בביקוש גבוה במחיר משתלם וליהנות מהכנסות בשכירות או מהזדמנות למכירה ברווחה בעתיד. משקיעים מיומנים רבים בוחרים היום ללכת על קניית בית ביוון וכך נהנים משלל יתרונות. מעבר לעובדה שתהליך הרכישה קל והמחירים נוחים, אלו מאיתנו שיבחרו להשקיע בנדל”ן ביוון מעל ל-250,000 אירו, יוכלו להגיש גם בקשה לוויזת שהייה במדינה.
למרות העובדה שאירועי השנים האחרונות די רופפו את כלכלת יוון, השוק משתקם כיום במהירות. הביקוש ההולך וגובר, התייצבות הכלכלה ועליית המחירים, טומנים בחובם הבטחה להשקעה שצפויה להחזיר את עצמה ככל שהשנים יחלפו.

אזורים להשקעות נדל"ן בכרתים?

חאניה – Chania 

חאניה הוא האזור הפופולרי ביותר בכרתים בקרב המחפשים אחר השקעות בכרתים ובעיקר אפוקורונאס, אזור מרוחק יותר הממוקם כ-20 דקות מזרחית מהעיר חאניה ומשדה התעופה. אפוקורונאס הוא אוסף של כפרים קטנים המתאפיין בשלל חופים ונוף יפהפה.

רתימנון – Rethymno

רתימנון מתהדרת ברצועות חוף ארוכות ושקטות ובקרבה לכפרי דייגים קטנים, שלל טברנות ואווירה נינוחה.

הרקליון – heraklion

בירת כרתים משופעת בנכסים משתלמים וסמוכה לשדה התעופה הבינלאומי הראשי של כרתים.

לאסיטי – Lasithi

הבית המרכזי של אתרי הנופש הנחשקים באזור כרתים. זהו המיקום האידיאלי לאלו מאיתנו שמחפשים וילות נופש או מלונות כיעד ההשקעה שלהם.

תהליך קניית בית בכרתים

על מנת לבחור בנכס המתאים לתקציב שלכם, חשוב לקבל ייעוץ מתאים. מומחים בהשקעות נדל”ן באזור יוון יוכלו לסייע לכם לבחור נכס שטומן בחובו תשואה נאה ושיהיה קל לתפעל אותו. אנשי המקצוע שילוו אתכם יסייעו לכם בתהליך פתיחת חשבון הבנק, רישום הנכס, המשא ומתן על המחיר ועריכת הסכם הרכישה. לבסוף, כל שיהיה עליכם לעשות הוא רק לחתום על החוזה, לבצע את התשלום ולדאוג לניהול השוטף של הנכס עם חברה ייעודית.

>> למדריך המפורט קניית בית ביוון לחצו

כמה עולה נדל"ן בכרתים?

עד שנת 2019, מחירי הנדל”ן בכרתים התאפיינו במגמת ירידה. כעת, המחירים מתחילים לעלות בהדרגה. כאן, ניתן לראות את טווח המחירים החציוני בכרתים לעומת רכישת בית ביוון בשלל אזורים אחרים.

מיקוםמחיר חציוני למרכז העיר (באירו למ"ר)מחיר חציוני מחוץ למרכז
(באירו למ"ר)
סלוניקי1,8721,405
אתונה1,9222,000
קורפו1,5401,240
סנטוריני4,5003,000
כרתים2,0001,524

כפי שניתן לראות, כרתים נמצאת די באמצע בטווח המחירים הזמינים לרכישת נכסים ביוון. בעוד שהשקעות באתונה עשויות לעתים קרובות להיות יקרות יותר, בכרתים סוגי הנכסים שיהיו זמינים לנו יהיו מגוונים יותר הן בייעודם והן ברמת היוקרה המאפיינת אותם. שני אלו משפיעים באופן ניכר גם על פוטנציאל התשואה. עבור השקעות בסלוניקי ככל הנראה מחיר הכניסה יהיה לרוב נמוך יותר.

מיסים ביוון – כמה מס נשלם על נדל"ן בכרתים?

כשזה מגיע לשיקולי המיסים ביוון, החדשות הטובות הן שהמשקיע הישראלי פטור מכפל מס אודות לאמנת המס בין ישראל ליוון. כיום, מס הרכישה עומד על 3.09%, משיעורי המס הנמוכים באירופה. במקרים רבים, נוכל לקבל גם פטור ממע”מ. עבור הכנסות משכירות נשלם בהתאם לשווי הנכס כאשר עבור הכנסות שנתיות עד 12,000 אירו לא נשלם כלל, מעל סכום זה נשלם במדרג עולה הנע מ-15-45%.

מהי התשואה הצפויה?

נכון לסוף שנת 2021, התשואה הממוצעת על השקעות נדל”ן בכרתים עמדה על כ-5.6%, כאשר התשואה הממוצעת הגבוהה ביותר זמינה באזור הרקליון (6.9%). אם כן, על אף שהמחירים בכרתים הם לא בהכרח מהנמוכים ביותר ביוון, מגוון האפשרויות הרחב, ההזדמנות להניח ידיים על נכסי תיירות יוקרתיים והתשואה הנאה, בעיקר באזור הרקליון, עשויים להפוך אזור זה למשתלם במיוחד להשקעה הבאה שלכם באזור יוון.

חשוב לדעת שהתשתיות באי די ישנות וזה מורגש כאשר מבקרים בו. אולם, בקיץ האי תוסס ומלא בצעירים שמגיעים לנפוש בו מה שמעלה את הביקוש לנכסים. באי יש ווילות מאוד יוקרתיות והמחירים שם נעים ב-250 אלף יורו. האי עצמו נחשב מאוד זול, בטח בהשוואה לאי שקרוב אליו מאוד, סנטוריני היוקרתי. לכן לא פלא שהרבה מאוד ישראלים בוחרים להשתקע בו ולחפש בו אפשרויות מגוונות ושונות להשקעה. יש בכרתים המון פונטציאל שיכול להתממש בעתיד.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

מידע נוסף

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות