השקעות נדל”ן בחו”ל

מדריך רילוקיישן ליוון

רילוקיישן ליוון הוא תהליך מרגש ומשנה חיים וזאת בשל העובדה שיוון נחשבת ליעד אטרקטיבי עבור ישראלים רבים המחפשים בנוסף שינוי נוף והזדמנויות חדשות. יוון באופן כללי מאד תיירותית ופופולרית בזכות האיים הקסומים, התרבות, המחייה הזולה והקירבה לישראל מה שמקל על תהליך המעבר ויש כמובן סיבות נוספות. אם אתם שוקלים לעבור לגור ביוון, המאמר הזה בשבילכם.
מאת מערכת רנקו | 28.05.23
מדריך הגירה ליוון
תוכן עניינים

הסיבות הנפוצות בקרב ישראלים לעבור לגור ביוון

✓ אורח חיים: יוון מציעה אורח חיים נוח ונעים לישראלים המעוניינים לגור ביוון. האקלים הים תיכוני, החופים והנופים היפים מאד אטרקטיביים למי שרוצה לברוח מההמולה הישראלית. המחייה הרבה יותר זולה מישראל ולכן ההתנהלות הכלכלית נוחה מאד.

✓ אזרחות על ידי השקעה: יוון מציעה תוכנית אזרחות (ויזה זהב) המאפשרת למשקיעים זרים לקבל אזרחות יוונית על ידי השקעה בנדל”ן. תוכנית זו מושכת במיוחד ישראלים המעוניינים לעבור בחופשיות בתוך האיחוד האירופי וכמהים לדרכון נוסף. לרשותכם המדריך המלא.

✓ הזדמנויות כלכליות: יוון עוברת התאוששות כלכלית ומציעה הזדמנויות להשקעות עסקיות כאשר בדרך כלל יזמים ומשקיעים ישראלים נמשכים לתעשיית הטכנולוגיה, לשוק הנדל”ן ולמגזר התיירות של יוון.

✓ קשרים היסטוריים ותרבותיים: יוון וישראל חולקות היסטוריה ארוכה, לרבות קשרים תרבותיים. ישראלים רבים ממוצא יווני חשים חיבור ליוון, אוהבים את האווירה, המוזיקה והאוכל מה שמחזק את הקשרים התרבותיים בין שתי המדינות.

✓ יציבות פוליטית: ביוון יש ממשלה פרו-מערבית עם דמוקרטיה יציבה שמאד מרגיעה ישראלים המודאגים מהמצב הפוליטי במזרח התיכון.

מה צריך לדעת לפני רילוקיישן ליוון

 • דרישות ויזה: ייתכן שתצטרך ויזת זהב ליוון בהתאם ללאום שלכם ולמטרת הביקור שלכם.
  ניתן לבדוק את דרישות הויזה באתר של שגרירות יוון.
 • מציאת דירה ביוון: מחירי הדירות ביוון יכולים להשתנות בהתאם למיקום בעיר, גודל הדירה, מצבה, וגורמים נוספים. כמו כן מציאת דירה ביוון יכולה להיות מעט מאתגרת, במיוחד ביעדי תיירות פופולריים כמו אתונה, סנטוריני ומיקונוס בשל הביקוש הרב.
 • ביטוח בריאות: חשוב שיהיה ביטוח בריאות ביוון המכסה הוצאות רפואיות ופינוי במצבי חירום במידת הצורך.
 • שפה: יוונית היא השפה הרשמית של יוון אך גם אנגלית מדוברת במיוחד באזורי תיירות וערים גדולות. כדאי ללמוד כמה ביטויים בסיסיים ביוונית שיעזרו לכם לנווט בחיי היומיום ולתקשר עם המקומיים.
 • יוקר המחיה ביוון: באופן כללי זול יותר מאשר מדינות אחרות באירופה (משתנה בהתאם למיקום ולאורח החיים שלכם) אך באותה מידה גם המשכורות נמוכות יותר ביוון.

הקהילה היהודית ביוון

לקהילה היהודית ביוון היסטוריה ארוכה ועשירה למעלה מ-2,000 שנה. בשיאה מנתה הקהילה למעלה מ-80,000 איש והייתה מהגדולות והתוססות באירופה. כיום, הקהילה היהודית ביוון קטנה בהרבה, עם אוכלוסייה מוערכת של כ-5,000 איש המרוכזת בעיקר באתונה, סלוניקי ועוד ערים קטנות יותר.

עבודה ביוון

אם אתם שוקלים לעבוד ביוון, קיימות מספר אפשרויות תעסוקה העומדות לרשותכם:

 1. משרות בענף התיירות: התיירות היא אחד הענפים הגדולים ביוון וישנן הזדמנויות רבות לתעסוקה
  בבתי מלון, בתי קפה ומסעדות, במיוחד בעונת השיא מאי עד ספטמבר.
 2. משרות בחינוך: יש הזדמנויות ללמד אנגלית כשפה זרה (TEFL) ביוון, במיוחד בבתי ספר פרטיים לשפות וניתן למצוא הזדמנויות ללמד מקצועות אחרים בבתי ספר בינלאומיים או באוניברסיטאות.
 3. משרות בתעשיית הטכנולוגיה: ליוון יש תעשיית טכנולוגיה צומחת עם סטרטאפים וחברות מבוססות הפועלות בתחומים כמו פיתוח תוכנה, מסחר אלקטרוני ושיווק דיגיטלי ומציעה הזדמנויות לאנשי מקצוע מיומנים בענפים אלה.
 4. משרות בתעשיית הבריאות: מערכת הבריאות של יוון זקוקה לאנשי מקצוע מוסמכים, במיוחד בתחומי הסיעוד והמחקר הרפואי.
 5. משרות בחקלאות: ביוון יש מגזר חקלאי משמעותי ויש הזדמנויות לתעסוקה בחקלאות, עיבוד מזון ותעשיות נלוות.

יש עוד תעשיות ביוון המציעות הזדמנויות תעסוקה כמו תעשיית הספנות, המגזר הפיננסי, האמנות והתרבות. כמו כן חשוב לציין שיוון נפגעה מהמשבר הכלכלי בשנים האחרונות ובשל כך שיעור האבטלה גבוה יחסית.

יוון לעומת ישראל: שכר ומיסוי

 • השכר החודשי הממוצע נטו ביוון הוא 1,025 אירו, בעוד שבישראל הוא 9,347 ₪ (כ-2,361 אירו). עם זאת, יוקר המחיה ביוון לרוב נמוך יותר מאשר בישראל, כאשר המחירים לצרכן ביוון נמוכים בכ-24% בממוצע מאשר בישראל. חשוב לציין שמדובר בממוצעים ולכן המשכורות ועלויות המחיה עשויות להשתנות בהתאם לגורמים כמו תעשייה, המקצוע והמיקום.
 • מערכות המס ביוון ובישראל שונות באופן כללי, כאשר ליוון יש שיעורי מס הכנסה נמוכים יותר מישראל, אך שיעורי מס ערך מוסף (מע”מ) גבוהים יותר.
  לפי אתר PwC Tax Summaries, שיעור מס החברות ביוון הוא 24%, בעוד שבישראל הוא 23%. שיעור מס ההכנסה האישי העליון ביוון הוא 44%, בעוד שבישראל הוא 50%. עם זאת, ליוון יש שיעור מס נמוך יותר על דיבידנדים ורווחי הון מאשר בישראל.
 • מבחינת מע”מ, ביוון יש שיעור סטנדרטי של 24%, בעוד בישראל יש שיעור סטנדרטי של 17%. ביוון יש שיעור מע”מ מופחת של 13% עבור סחורות ושירותים מסוימים, בעוד שבישראל יש שיעור מופחת של 0% עבור יצוא מסוים.

כמה עולה לגור ביוון לעומת ישראל ואירופה?

יוקר המחיה ביוון נמוך יותר מאשר בישראל. עלות הדיור ביוון נמוכה משמעותית וכן התחבורה, האוכל ושאר השירותים שזולים יותר מישראל. לפי Numbeo, יוקר המחיה ביוון נמוך גם מהממוצע האירופי כאשר המחירים במסעדות, תחבורה ומצרכים בסיסיים ביוון לרוב נמוכים גם כן. עם זאת, חשוב לציין שהוצאות מסוימות כגון דיור ושירותי בריאות, יכולות להשתנות בהתאם למיקום הספציפי בתוך יוון.

מערכת הבריאות ביוון

מערכת ביטוח בריאות ציבורית, מספקת שירותים בריאותיים ברמה הבסיסית לכלל האוכלוסייה. המערכת מספקת ביקורים רגילים בקופות החולים הציבוריות, טיפולים בבתי חולים ציבוריים, תרומות, רשויות מקומיות ועוד.
ביטוח רפואי פרטי מספק מגוון רחב יותר של שירותים והטיפול במערכת פרטית מהיר יותר, יש בחירה גדולה יותר בסוגי הטיפול, אופציות ותוספות שונות כמו ביקורים במרפאות פרטיות ובתי חולים פרטיים.

יתרונות החיים ביוון

 1. הקירבה לישראל: המרחק בטיסה קצר וישנן חברות תעופה רבות המפעילות טיסות ישירות מישראל ליוון, מה שמקל על הנסיעה והתקשורת.
 2. מחירי הדיור ביוון: נמוכים משמעותית ממדינות אירופיות. שכר הדירות ומחירי הנדל”ן משתלמים יחסית במיוחד באזורי התיירות הפחות פופולריים.
 3. מזון ומסעדות: מחירי המזון ביוון זולים יחסית, במיוחד המוצרים המקומיים. גם בילוי במסעדות ובבתי קפה בדרך כלל זולים יותר מאשר במדינות מערביות רבות.
 4. טבע ואקלים: יוון מציעה נופים טבעיים מרהיבים ומגוונים, מהרי האולימפוס בצפון יוון עד לכפרי האיים הייחודיים בים היווני.

האתגרים הצפויים במעבר ליוון

 • שפה: השפה הרשמית ביוון היא היוונית. רוב האנשים לא שולטים בשפה כלל בשל חוסר עניין או צורך ולכן אם אתם לא דוברי השפה כלל, השהות עלולה להיות מעט מאתגרת.
 • תהליך ההתארגנות: התהליך כולל מציאת מגורים, חיפוש עבודה, יצירת קשרים חברתיים והכרת תרבות חדשה. כדאי לבנות רשת קשרים חברתיים בקהילה הישראלית והמקומית ביוון באמצעות מרכזי יהדות, קהילות אורתודוכסיות יווניות וכדומה.
 • הזדמנויות עבודה: שוק העבודה ביוון תחרותי ושיעורי האבטלה גבוהים במיוחד בקרב צעירים.
  לכן עלול להיות מאתגר למצוא עבודה בתעשיות מסוימות. לצד זאת חשוב לדעת שיש הזדמנויות רבות לתעסוקה בתחום התיירות, הטכנולוגיה והחינוך.
 • מערכת חינוך: יש מערכת ציבורית חינוכית הכוללת חינוך יסודי, תיכון ואוניברסיטאות.
  ביוון ישנה מערכת חינוך יהודית פעילה למען הקהילה היהודית וכוללת בתי ספר יהודיים ומרכזים חינוכיים המספקים לימודי ערך, תרבות יהודית ולימוד עברית. בנוסף יש בתי ספר יווניים ומספר בתי ספר בינלאומיים.

איפה כדאי להתגורר ביוון?

 • סנטוריני: ידועה בשקיעות המדהימות שלה, בחופים היפים ובארכיטקטורה הייחודית שלה. זהו יעד תיירותי פופולרי מאד אבל החיים שם עשויים להתאים למחפשים אורח חיים שקט בקצב איטי יותר.
 • אתונה: עיר הבירה של יוון המציעה אורח חיים עירוני תוסס עם היסטוריה וסצנה תרבותית עשירה.
  יש מרכז עיר שוקק חיים, מוזיאונים ואתרים ארכיאולוגיים רבים ומגוון רחב של שירותים.
 • רודוס: אי ציורי המשלב קסם היסטורי עם חופים יפים ואווירה תוססת. ברודוס יש שילוב בין אזורים קוסמופוליטיים לעיירות שקטות יותר.
 • כרתים: האי היווני הגדול ביותר המציע מגוון נופים, חופים מדהימים והרי טרשיים. יש לו היסטוריה עשירה, מטבח טעים וקצב חיים נינוח ולכן זו בחירה פופולרית עבור המעוניינים באיזון בין טבע
  לתרבות ואורח חיים נוח.
 • קורפו: אי ירוק שופע השוכן בים היוני וידוע בחופים המדהימים שלו, בארכיטקטורה הוונציאנית ובחיי הלילה התוססים גם כן. קורפו מושכת תיירים רבים וגם מציעה אזורים שקטים יותר למי שמעוניין.

כמה זמן צריך לחיות ביוון כדי להיות אזרח חוקי

תושבים שחיו לפחות 183 ימים בשנה ביוון, רשאים להגיש בקשה לתושבות ולאחר שבע שנים ולקבל מעמד של תושבות קבע. חשוב לדעת שעל מנת לקבל תושבות יש תנאים רבים שיש לעמוד בהם ולהמתין בסבלנות. ייתכן וידרשו מכם גם להוכיח שיש לכם הבנה טובה של השפה היוונית ויכולת לתקשר בה בצורה יעילה. התנאים המדויקים והתהליך עשויים להשתנות בהתאם לסוג התושבות שאתה מבקש ולמסגרת המבקשים שלך.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות - השקעות נדל"ן ביוון

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות