השקעות נדל”ן בחו”ל

איך פותחים חשבון בנק ביוון

יוון הפכה לאחרונה ליעד מועדף בהשקעות נדל"ן של ישראלים. המחירים האטרקטיביים והמיסוי הנוח הזניקו את כמות ההשקעות בנדל"ן ביוון בשנים האחרונות. אחד הצעדים הדרושים כדי לבצע השקעה ביוון הוא כמובן - פתיחת חשבון בנק ביוון. כיצד עושים זאת? ננסה לעשות לכם סדר בנושא:
מאת מערכת רנקו | 12.02.2022

מתי יש צורך לפתוח חשבון בנק ביוון?


בתשלום עבור נכס
– על מנת לרכוש נכס ביוון יש לפתוח חשבון בנק מקומי. כל תשלום לצורך רכישת נכס חייב לצאת דרך מערכת הבנקאות המקומית. ע”י כך מבטיחים היוונים את המעקב אחר התשלום, ומנהלים למעשה “פיקוח” על רכישות הקשורות לנדל”ן ביוון. 

קבלת תשלומים – היוונים דורשים כי הכנסות מנדל”ן ביוון יעברו דרך חשבון בנק ביוון. בנוסף, במידה ולוויתם משכנתא מאחד הבנקים המקומיים, כספים אלו יועברו מהבנק הלווה לחשבונכם המקומי.

בעת מימוש הנכס – בעת מימוש נכס, הון שהתקבל  ממכירתו אמור להיכנס לחשבון הבנק המקומי שלכם.

חשוב לציין, כי במקרים מסוימים הבנקים מסרבים לפתוח חשבון בנק לזרים. למשל, אם הם משוכנעים  שלא תהיינה תנועה בחשבון הם יכולים לסרב לפתוח. את תהליך פתיחת חשבון ניתן לבצע אומנם  באופן עצמאי,  אבל רצוי מאוד להיעזר באיש קשר מקומי שמכיר את השפה המקומית והרגלים העסקיים ביוון. זה יחסוך לכם זמן רב.   

באיזה בנקים אפשר לפתוח חשבון?

 

לא בכל בנק יווני ניתן לפתוח חשבון לזרים, חשוב לפתוח חשבון בבנק גדול שכבר מתורגל  בפתיחת חשבון לזרים, ולציין שזה לצורך קניית בית ביוון. להלן רשימת הבנקים היוונים המרכזיים והגדולים ביוון בהן ניתן לפתוח חשבון:  

 1. בנק פיראוס ( PIRAEUS BANK)
 2. בנק אלפא (ALPHA BANK)
 3. הבנק הלאומי של יוון (National Bank of Greece)
 4. יורו בנק  (EUROBANK)
 5. HSBC GREECE
 6. ATTICA BANK

פתיחת חשבון בנק – השלבים

 

ישנם שבעה שלבים עיקרים לפתיחת לחשבון ביוון:

 1. הוצאת תמצית רישום ממשרד הפנים
 2. אישור ראוה חשבון
 3. המצאת מסמך “המלצה” מהבנק
 4. הצגת טופס 106
 5. הצגת חשבונית של הטלפון הנייד
 6. פתיחת מספר מס
 7. מילוי מסמכים לפתיחת חשבון הבנק.

 1. הוצאת תמצית רישום ממשרד הפנים: ניתן לקבל זאת מאתר משרד הפנים הישראלי. הפעולה אינה כרוכה בתשלום, יש צורך כמובן בתעודת זהות. ניתן כמובן גם לגשת לסניף משרד הפנים הקרוב למקום מגוריכם ולבקש את תמצית הרישום.
 2. אישור רואה חשבון – מסמך שבו רואה חשבון מאשר את פרטיכם המקצועיים וכן את מקום עבודתכם: מסמך בו הכרחי נוכחות רו”ח החותם על הטופס ומעיד על עיסוקכם. במידה ואתם שכירים, עליכם להחתים את רואה החשבון של מקום העבודה שלכם.
 1. המצאת מסמך “המלצה” מהבנק שלכם בישראל עם הפרטים הבאים: פירוט יתרה כוללת, תנועות שוטפות בעו”ש, חסכונות, תנועות בניירות ערך לפחות מהשנתיים האחרונות. על המסמך להיות בשפה האנגלית, חתום על ידי נציג  הבנק לרבות חותמת בנק רשמית.
 1. הצגת טופס 106- עצמאים ימציאו מסמך המעיד על הכנסתכם ותשלום מס כחוק בשנת המס הקודמת. שכירים יציגו טופס 106 אותו הם מקבלים בכל תחילת שנה במקום עבודתם.
 1. הצגת חשבונית של הטלפון הנייד – הבנק מבקש העתק החשבונית החודשית לתשלום של ספק הטלפון הנייד שלכם (לשלושת החודשים האחרונים).

הערה: את המסמכים הללו צריך להעביר למשרד החוץ הישראלי לביצוע חותמת אפוסטיל. כמו כן יש לתרגם  לשפה היוונית (לבקשת היוונים). את התרגום  ניתן לבצע באמצעות הקונסוליה/השגרירות היוונית בישראל, הנדרשת ע”י הבנקים היוונים לאשר את המסמכים. 

 1. פתיחת מספר מס: נערך ביוון בנוכחותכם, או באמצעות מיופה כח שלכם שהנו עו”ד או רואה חשבון. מספר המס שיונפק לכם, ילווה אתכם מעתה ואילך בכל מהלך הכרוך במס. עם זה במכירה, רכישה, השכרת נכס או אפילו בפתיחת עסק. זהו תנאי של הבנקים להתחיל בתהליך לפתיחת חשבון בנק לזרים.  מספר המס מכונה Arithmo Forologiko Mitro.

אינכם צריכים להוכיח תושבות, די בהגעה פיזית לרשות המס. שם תציגו דרכון בר תוקף ותעודת לידה. רצוי להגיע לרשות המס בליווי איש קשר מקומי.

 1. מילוי מסמכים לפתיחת חשבון הבנק.

*בכל שלב היוונים יכולים לשנות את התקנות בדבר פתיחת חשבון בנק מקומי , לכן עדיף להתעדכן בזמן אמת.

מהם המסמכים הדרושים לפתיחת חשבון בנק ביוון?

 

 • דרכון תקף ( יש להצטייד בנוסף בצילום הדרכון) .
 • מספר AFM (מספר מס יווני).
 • הוכחת כתובת (חשבון בנק/תמצית רישום אחרון).
 • כסף מזומן – רוב הבנקים דורשים הפקדה מינימלית כדי לפתוח את החשבון,  סכומים אלו נעים בין 50-300 אירו, אם כי 150 אירו הוא בערך הסכום הממוצע.
 • הצגת הכנסות- זה יכול להיות תלוש משכורת, מכתב/חוזה מהמעסיק שלך, או דוחות מרו”ח שלכם אם אתה עצמאים.

האם ישראלים יכולים לפתוח חשבון בכל בנק ביוון?

 

בעיקרון כן, אין מגבלה חוקית המגבילה את הגישה של אזרחים זרים למוסדות פיננסיים. אולם ,בנקים מקומיים בסדר גודל קטן אינם ששים לפתוח חשבון לזרים. לעומת זאת,  בבנקים הגדולים ביותר  שצוינו בתחילת המאמר, ניתן לפתוח חשבון ללא בעיה.  

האם אפשר לפתוח חשבון בנק ביוון דרך האינטרנט?

 

לא ניתן  לפתוח חשבון בנק דרך האינטרנט ( ONLINE), לא בבנקים המקומיים ואף לא בבנקים הגדולים הבינלאומיים של יוון. כדי לפתוח חשבון בבנק יווני , תאלצו להגיע לבנק באופן אישי, על מנת שלבנק  יתאפשר לאמת את המסמכים המקוריים שלכם ולקחת דוגמאות חתימה.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות