השקעות נדל”ן בחו”ל

משכנתא ביוון

השקעה בנכסי נדל"ן באירופה הפכה בשנים האחרונות לאפיק פופולרי בקרב משקיעים ותיקים כחדשים. מדינות המציעות הטבות למשקיעים זרים ומחירי כניסה גמישים, נחשבות כיום ליעדי ההשקעה המבוקשים ביותר. מבין כלל המדינות הללו באירופה, אין ספק שיוון היא אחד מהמוקדים המובילים להשקעות.
מאת מערכת רנקו | 06.01.23
משכנתא ביוון

לרכוש נדל”ן ביוון, יהיה עלינו למצוא תחילה פתרון מימון ראוי. אחת הדרכים הנפוצות והיעילות ביותר לעשות זאת, היא להגיש בקשה למשכנתא מבנק יווני. כדי להכין אותך לקראת ההשקעה הבאה שלך, ניקח אותך כאן צעד אחר צעד בתהליך קבלת משכנתא ביוון.

באילו תנאים יוכלו זרים לקבל משכנתא ביוון?

כמדיניות גורפת, בנקים רבים ביוון יימנעו ככל הניתן ממתן משכנתאות. מדיניות זו אינה חלה רק על משקיעים זרים, אלא גם על אזרחי יוון עצמה. מדובר בהלוואה שאינה נפוצה ביוון ולמעשה, מעל ל-70% מעסקאות הנדל”ן ביוון נעשות במזומן. עם זאת, ככל שנעמוד בכל התנאים, אין סיבה שלא נוכל לקבל את ההלוואה.

כדי לקבל משכנתא ביוון, יהיה עלינו לציין באופן ברור עבור איזה נכס נדרשת ההלוואה. לכן, בראש ובראשונה, חשוב שנוודא כי הנכס שבכוונתנו לקנות עומד בתקנות הממשלתיות החלות על משקיעים שאינם אזרחי האיחוד האירופי. ישנן מספר הגבלות שמטילה הממשלה היוונית על משקיעים אלו שחשוב שניקח בחשבון:

 

 • ראשית, יהיה עלינו להמציא ראיות על כוונה קונקרטית לבצע רכישה. זה יכול להיות הסכם ראשוני עם מוכר, או פרטים אודות הנכס. לעתים, יבקשו הבנקים להמציא גם מסמך כלשהו שיבסס את הזיקה של המשקיע ליוון ועל כוונתו להשתקע שם. אנשי מקצוע המתמחים בליווי בהשקעות נדל”ן יוכלו לסייע לך במשימה הזו.
 • כמו כן, על משקיעים שאינם אזרחי האיחוד האירופי חל איסור מוחלט לרכוש נכסים הממוקמים בשטחי גבול לאומיים או בקרבה לבסיסי צבא יווניים.

מהם תנאי המשכנתא ביוון?

החל משנת 2019, חל גידול משמעותי בשיעור ההלוואות. מומחים מעריכים כיום עלייה של כ-30% במתן באישור בקשות משכנתא ביוון, בעיקר הודות לתוכניות סיוע חדשות של האיחוד. עם זאת, על אף רק שהסבירות לקבלת משכנתא עבור קניית בית ביוון גבוהה משהייתה כבר שנים, התנאים לזכאים עדיין נוקשים למדי.


על מנת לעמוד בתנאי הזכאות למשכנתא ביוון גילך חייב להיות 25 ומעלה. כמו כן, יהיה עליך להנפיק מספר זיהוי ברשויות המס היווניות כדי לפתוח את חשבון הבנק (AFM). את ההלוואה, יש לפרוע במלואה עד גיל 58. רוב הבנקים לא ילוו יותר מ-75% משווי הנכס וחלק ניכר מהם עשויים לבקש הון עצמי גבוה מאוד שיכול להגיע עד 50% משווי הנכס. כל זאת, לפני שידונו כלל בתנאי ההלוואה. כיום, שיעורי הריבית נעים בין 3.5-7.5%. סכומי ההלוואה ההתחלתיים למשכנתא נמוכים מאוד ביוון ומתחילים ב-10,000 אירו. זוהי הסיבה שפריסת משכנתא ל-6 שנים אינה נדירה במדינה. עם זאת, תקופת ההחזר יכולה להיפרס גם עד 30 שנה. כל זאת, כאמור, ככל שנוכל להחזיר את ההלוואה כולה עד גיל 58 לכל המאוחר.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כי עבור הטיפול במשכנתא, תיגבה עמלה בשיעור משתנה בהתאם לגובה סכום ההלוואה.

שוווי הנכסשיעור העמלה
עד 200,000 אירו0.1%
עד 300,000 אירו

0.15%
עד 400,000 אירו

0.25%
עד 500,000 אירו

0.35%
עד 2,000,000 אירו

1.10%
מעל 2,000,000 אירו

1.15%

אילו מסמכים יידרשו בתהליך?

כחלק מתהליך קבלת המשכנתא, יהיה עליך לצרף את המסמכים הבאים לבקשתך:

 • עותק תעודת הזהות או הדרכון
 • מספר מס (AFM)
 • תצהיר מעביד או כל מסמך אחר המהווה הוכחת הכנסה קבועה
 • מסמך המעיד על כתובת מגורים רשמית (חוזה דירה או חשבון)
 • מסמך ראייה על קיום מספר טלפון

את כלל המסמכים הללו, יש לצרף לאחר שעברו תרגום נוטריוני ליוונית.

משכנתא לקניית בית ביוון – כל השלבים

בין אם אנו זקוקים למימון עבור נדל”ן באתונה או בכל אזור אחר ביוון, ללא קשר לסכום הנדרש לנו, יהיה עלינו לבצע מספר שלבים עיקריים כדי לקבלת משכנתא ביוון:

פתיחת חשבון בנק

בראש ובראשונה, יהיה עלינו להנפיק מספר זיהוי מול רשויות המס היווניות ולאחר מכן, לפתוח חשבון בנק.

הגשת בקשה

יש לצרף לטופס הבקשה את כלל המסמכים הנדרשים. ככל שאיש מקצוע מלווה אותך בתהליך, יש להעניק לו ייפוי כוח המכסה את כלל הפעולות שיידרשו. יהיה עליך להגיע ליוון לפחות פעם אחת על מנת לחתום על ייפוי הכוח בנוכחות איש המקצוע. הבנק יאמת את כלל המסמכים וייבחן כי בקשתך עומדת בכל התנאים הנדרשים לקבלת משכנתא ביוון.

חתימה על החוזה

לאחר השלמת משא ומתן מול הבנק וסגירת כל תנאי ההלוואה, ייחתם החוזה ולאחריו, יועבר הסכום אל חשבון הבנק שלך. כעת, יהיה באפשרותך להתחיל בתהליך קניית בית ביוון.

קיבלת את המשכנתא? אלו הצעדים הבאים שלך

כדאי לקחת בחשבון כי מעבר לשווי הנכס, ישנן עלויות נוספות שכדאי לקחת בחשבון בעת קביעת הסכום הנדרש למשכנתא:

 • שכ”ט לנוטריון ואגרות אפוסטיל עבור כלל המסמכים
 • כמו כן, יהיה עליך לשלם מיסים ביוון כנגד הרכישה ועל ההכנסות משכר דירה
 • עלות רישום מקרקעין בטאבו היווני
 • שכ”ט לעורך דין ורואה החשבון המלווים אותך בתהליך.
 • עלויות טיסה ולינה ביוון במהלך איתור הנכס וסגירת העסקה
 • תשלום לחברת ניהול ואחזקת הנכסים

מחיר דירה ביוון נע על פני טווח רחב למדי. יהיו הסכומים שיהיה עליך לגייס אשר יהיו, שלב המימון הוא רק אחד מני רבים בתהליך רכישת הנכס שלך.

 

לאחר קבלת המימון, חשוב להסתייע בעורך דין שיבצע בדיקת רקע לנכס ולמוכר כדי להבטיח שרישום המקרקעין תקין וששום דבר לא יפתיע אותנו במעמד הרכישה. עורך הדין יסייע לך לבחון את ההסכם ולוודא כי הכול תקין וכל זכויותיך מכוסות. לאחר החתימה על החוזה, כל שיהיה עליך לעשות הוא רק להסדיר את העברת הבעלות במרשם המקרקעין.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות - השקעות נדל"ן ביוון

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות