השקעות נדל”ן בחו”ל

גולדן ויזה יוון – המדריך המלא

כבר מעל עשור שמשקיעים בכל רחבי העולם בוחרים לשים את הכסף שלהם בנדל"ן ביוון. אתונה, עיר הבירה, היא אחד מהמוקדים הבולטים להשקעות נדל"ן כיום. ישנן סיבות רבות ומגוונות מדוע השקעות נדל"ן ביוון הפכו לאפיק כה אטרקטיבי. מעבר למחירי הכניסה הנמוכים והתשואות המפתות, אין ספק שאחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר הוא שמשקיעים מובילים יוכלו לקבל תושבות ביוון. תוכניות לעידוד השקעות נפוצות כיום בכל אירופה, אך אין ספק שמבין כל הממשלות שמקדמות גולדן ויזה - יוון מציעה תנאים משתלמים במיוחד. כאן, נסביר בהרחבה על התוכנית, כיצד ניתן להשתתף בה ומדוע היא כה פופולרית כיום יותר מתמיד.
מאת מערכת רנקו | 15.02.23
מדריך גולדן ויזה ליוון

מהי גולדן ויזה יוון?

תוכנית גולדן ויזה מהווה חלק מהרפורמה לעידוד השקעות זרות של הממשלה היוונית. במסגרת התוכנית, זכאים משקיעים שירכשו נכסי נדל”ן בשווי 250,000 אירו ומעלה יזכו לתושבות. ויזה זו מכונה גם “גולדן ויזה יוון” ונחשבת לוויזת הזהב עם רף הכניסה הנמוך ביותר באירופה. הזכאים יוכלו לשהות ביוון ומדינות אחרות באירופה למשך 5 שנים.

ויזת הזהב אינה חלה רק על המשקיע עצמו, אלא על כל משפחתו הגרעינית. משמעות הדבר שבגין השקעה נמוכה יחסית, ניתן יהיה לעבור עם כל המשפחה ליוון, או לרוב המדינות האחרות הנמצאות תחת אמנת שנגן, ולשהות בה כחוק למשך חמש שנים. כעת, תהליך הרישום הוא פשוט מתמיד וניתן לבצע אותו מרחוק. עם זאת, כדאי לדעת שהיום יותר מתמיד, כדאי לפעול במהירות. ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיצוטאקיס, הכריז על הגדלת רף ההשקעה המינימלי עבור זכאות לגולדן ויזה יוון עקב הביקוש הגובר מ-250,000 אירו ל-500,000 אירו. השינוי ייכנס לתוקף ב-1 במאי 2023.(עדכון: כרגע לפי מידע מיוון, התוכנית אמורה להתארך עד יולי 2023 – עוד לא יצאה הודעה מסודרת בנושא)

לאלו מאיתנו שישכילו להיכנס להשקעות לפני כן או שכבר מושקעים וטרם הגישו ויזה, מומלץ להתחיל להניע את התהליך בהקדם, לפני השינוי בתנאי הזכאות. סיוע מקצועי נכון, יוכל לסייע לך לזרז תהליכים ולפעול ביעילות.

לפי דיווחים בתקשורת היוונית, האזורים בהם תעלה הדרישה להשקעה של לפחות 500,000 אירו הם בעיקר אזורים מלאי ביקוש כמו למשל – אתונה, סלוניקי והאי סנטוריני. 

מהם הקריטריונים להגשת בקשה לגולדן ויזה?

כדי להיות זכאים לגולדן ויזה יוון מגדירה מספר קריטריונים למשקיעים. מעבר לרף ההשקעה המינימלי שציינו, יהיה עלינו לעמוד במספר תנאי סף נוספים:

 • אזרחות מחוץ לאיחוד האירופי – התוכנית לקבלת גולדן ויזה אינה חלה על אזרחים אירופאיים. לכן, כדי לקבל את הוויזה לאחר קניית בית ביוון, יהיה עליך להמציא מסמכים שיוכיחו את אזרחותך הזרה מחוץ לאיחוד.
  התוכנית היא לבגירים בלבד – רק משקיעים בני 18 ומעלה יוכלו להגיש בקשה לקבלת הגולדן וויזה.
 • ללא עבר פלילי – יש לצרף לבקשה אישור משטרה על היעדר כתבי אישום והרשעות פליליים.
 • ביטוח רפואי – רכישת ביטוח רפואי מהווה קריטריון בסיסי לקבלת תושבות ואזרחות בכל התהליכים הזמינים כיום ביוון. ויזת הזהב אינה שונה במובן הזה. זוהי הערובה של הממשלה היוונית כדי להבטיח שכל השוהים במדינה מכוסים כשזה מגיע לצרכיהם הרפואיים.

בעבר, הגשת הבקשה לוויזה דרשה גם הגעה פיזית ליוון על מנת להתחיל את התהליך. עם זאת, החל משנת 2021, אין עוד כל צורך לעשות זאת וניתן להתחיל בתהליך מרחוק, או להסתייע בבא כוח מטעמך.

האם הקריטריונים הללו חלים רק על משקיעי נדל"ן?

ישנן השקעות נוספות שיוכלו לזכות אותנו בוויזת הזהב. עם זאת, כדאי לדעת שהן עשויות לדרוש סכום השקעה גבוה בהרבה. בהתחשב בסכום שנצטרך כיום להשקיע כדי לכסות מחיר דירה ביוון, ייתכן מאוד שזהו האפיק הנגיש ביותר. כדאי בכל זאת לדעת שבמסגרת תוכנית גולדן ויזה יוון מאפשרת להגיש בקשה לאשרת השהייה גם עבור השקעות בסכום של 400,000 אירו ומעלה באפיקים הבאים:

 • אג”ח ומניות חברות נדל”ן הממוקמות ביוון
 • אג”ח ומניות של קרנות הון סיכון יווניות
 • אג”ח ממשלתיות יווניות

כדאי לקחת בחשבון ששוק ההון היווני אינו מציע את אותה היציבות והתחזיות החיוביות לעלייה בתשואה ששוק הנדל”ן מציע כיום. רוב המשקיעים כיום בוחרים באפיק הנדל”ן בדיוק מהסיבות הללו ונהנים מטווח רחב של יתרונות נוספים, לצד הזכאות לוויזה.

איך מקבלים גולדן ויזה ליוון?

לעתים קרובות, משקיעים רבים מביעים חשש מתהליך הגשת הוויזה מסיבות מובנות. אחרי הכול, הגשת בקשות לאשרות שהייה במדינות אירופאיות לרוב עשויות להיות סבוכות ומורכבות. כאן, צפויה למשקיעים רבים הפתעה נעימה. כל עוד נעמוד בכל הקריטריונים, תהליך הגשת הבקשה הוא פשוט ומסודר למדי. הממשלה היוונית הקדישה מחשבה רבה כיצד להפוך את התוכנית לנגישה ולהבטיח שהיא אכן תעודד משקיעים זרים להזרים כספים אל הכלכלה היוונית. הדבר בא לידי ביטוי גם בצעדי התוכנית הפשוטים. כאן, נעבור שלב-שלב אחר כל הצעדים שיידרשו כדי לקבל את הוויזה.

1. לבחור בנכס המתאים להשקעה

הצעד הראשון שיהיה עליך לעשות כדי לעמוד בתנאי הזכאות, הוא לבצע את ההשקעה. כשזה מגיע לרף הכניסה לגולדן ויזה יוון מציעה שלל נכסים במחירים משתלמים שיאפשרו לך למצות את המיטב מהסכום שעומד לרשותך. ישנם לא מעט יעדים באתונה ומחוצה לה, בהם ניתן לרכוש בסכום של 250,000 אירו גם יותר מנכס אחד. חשוב שנלמד היטב את השוק ונקבל ייעוץ מקיף ומעמיק לכל אורך התוכנית. היכרות עם מדיניות המיסים ביוון, טווח המחירים ביעדים השונים והתשואה הצפויה, תאפשר לך להעריך את כדאיות ההשקעה שלך ולהבטיח שהנכס ישרת אותך על הצד הטוב ביותר.

2. הכנה לקראת רכישה

לאחר שמצאת את הנכס האידיאלי לצרכים שלך, יהיה עליך להשלים מספר צעדים כדי לעמוד בתנאי הזכאות לרכישת נכס ביוון. ראשית, יהיה עליך לקבל מספר מס יווני. ניתן להסתייע באיש מקצוע או להגיע ליוון ולעשות זאת בעצמך על ידי פנייה לרשות המיסים היוונית. לאחר מכן, כשיש ברשותך את מספר המס, ניתן יהיה לפתוח חשבון בנק ביוון. החשבון ישמש אותך להעברת כספים וביצוע כלל העסקאות שישמשו אותך במהלך הרכישה.

3. ביצוע הרכישה

כדי להשלים את הרכישה, יהיה עליך להסתייע בעורך דין הבקיא בחקיקת המקרקעין היוונית. עורך הדין שלך יוכל לערוך עבורך בדיקת רקע לבעל הנכס ולבחון ברישום המקרקעין כי הכול תקין. לאחר מכן, יהיה עליך לרכוש שטר מכר ולשלם את כלל האגרות ומסי הבולים עבור המסמכים הנדרשים. עורך הדין יבחן לעומק את חוזה הרכישה שלך ויוודא כי הוא מגן עליך מפני כל תרחיש. במעמד עורך הדין שלך, ניתן יהיה לחתום על חוזה המכר ולהתחיל בתהליך העברת הבעלות.

4. מתחילים להגיש את הבקשה

מרגע זה, כשהנכס רשמית בבעלותך ושוויו עומד בקריטריונים לקבלת ויזה, כל שיישאר לעשות הוא להתחיל בתהליך הגשת הבקשה. אל טופס הבקשה, יש לצרף מספר מסמכים המוכיחים את זהותך ועמידתך בכלל הקריטריונים המהווים חלק מתוכנית גולדן ויזה יוון. מומלץ בחום לקבל ייעוץ משפטי מתאים על ידי גורם מקצועי לכל אורך תהליך הגשת הבקשה, כדי להבטיח שהכול יעבור חלק.

5. קבלת ויזת הזהב

לאחר שנמסרו כלל הנתונים הביומטריים על ידך או על ידי בא כוח והשלמת כל תהליך הבקשה, יהיה עליך פשוט להמתין בסבלנות עד לעיבוד הבקשה. ככל שעמדת בכל הקריטריונים, יתקבל עדכון כי ויזת הזהב שלך ליוון אושרה. תעודת השהייה שלך תונפק ומרגע זה, ניתן יהיה לשהות ביוון ולנוע בחופשיות ברוב מדינות אמנת שנגן בחופשיות, ללא כל צורך בהפקת וויזה.

עם תום 5 השנים, ניתן להגיש תמיד בקשה לחידוש הוויזה. ככל שנשהה זמן רב יותר ותקופת הזכאות שלנו תתארך, כך גדלה הסבירות שנוכל להגיש גם בקשה לאזרחות. לאחר מגורים רצופים של שבע שנים ביוון ותשלום מיסים לרשויות היווניות כחוק, ניתן להגיש בקשה לאזרחות וקבלת דרכון יווני. עם זאת, זכאותך אינה מובטחת. גם כאן, ליווי וייעוץ מקצועי מתאים יכולים לעשות הבדל משמעותי.

אילו מסמכים יש לצרף לבקשה?

לעתים קרובות, בקשות שעל פניו עומדות בכל הקריטריונים, נדחות בגלל טעות קטנה כמו השמטת מסמך נדרש. לכן, חשוב שנכיר היטב את כלל המסמכים הנדרשים להגשת הבקשה ונוודא כי אנו מצרפים אותם. כדי לקבל ויזת זהב, כל המסמכים הבאים מהווים חובה כחלק מתהליך הבקשה ויש לצרפם לטופס:

 • עותק נוסף של טופס הבקשה
 • ארבע תמונות פספורט עדכניות וצבעוניות
 • עותק מאושר של דרכון תקף או מסמך נוסעים אחר המוכר על ידי הממשלה היוונית
 • אישור תשלום אגרת הבקשה – סכום האגרות הכולל מסתכם לרוב בכ-500 אירו.
 • אישור תשלום דמי טיפול בבקשה – הסכום כיום עומד על כ-16 אירו
 • עותק של פוליסת הביטוח הרפואי שלך – יש לוודא כי הפוליסה כוללת כיסוי אשפוזים וטיפולים רפואיים ביוון.

במקרים מסוימים, ייתכן שנתבקש על ידי הממשלה היוונית לספק מסמכים נוספים וחשוב להיערך לכך.

ההטבות המוצעות לבעלי גולדן ויזה ביוון

אז מדוע כל כך הרבה משקיעים נוהרים לקבל את ויזת הזהב? ישנם מספר יתרונות מרכזיים שהופכים את התוכנית לכה אטרקטיבית.

שהייה ביוון כחוק

ויזת הזהב היוונית מאפשרת לך ולמשפחתך לחיות ביוון. על אף שהשהייה מוגבלת ל-5 שנים, לרוב ניתן לחדש את הוויזה שוב ושוב. זו הזדמנות מופלאה לעשות רילוקיישן למיקום המציע יוקר מחיה נוח, מזג אוויר נעים, שלל חופים לבנים והזדמנויות השקעה אטרקטיביות. כחלק מזכויות התושבות שלך, תהיה לך גישה מלאה לשירותים הממשלתיים כולל חינוך, בריאות וכלל התשתיות הציבוריות.

נסיעות ללא ויזה ברחבי אירופה

ויזת הזהב מעניקה לך את החופש לנסוע ברחבי המדינות החתומות על אמנת שנגן ללא כל צורך באישורי שהייה או ויזות. אזור השנגן מורכב מ-26 מדינות אירופיות שקיבלו על עצמן לבטל את ביקורת הגבולות ביניהן ומאפשרות תנועה חופשית לחברים בה. אלו המדינות החברות באמנה:

אוסטריה, בולגריה, צ’כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, איטליה, לטביה, ליטא, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה ושוויץ. בקרוב גם – אירלנד, רומניה, בולגריה, קרואטיה וקפריסין.

הוויזה תקפה עבור כל המשפחה

התוכנית מאפשרת לך לכלול את בן/בת הזוג וילדים מתחת לגיל 21 בתוכנית וכל זכויות השהייה יחולו גם עליהם. יתרון בולט של הוויזה היוונית שאינו זמין בתוכניות אירופיות אחרות, הוא שגם הוריו וחמיו של המבקש זכאים לקבל את השהייה.

אמנת כפל מס

השהייה ביוון תאפשר לך ליהנות גם מהטבות מס נרחבות. המיסוי ביוון נמוך בהרבה בישראל ואודות לאמנת כפל המס בין ישראל ליוון, משמעות הדבר היא שיהיה עליך לשאת אך ורק במיסוי מול הרשויות היווניות. ניתן לשמור על כל הפעילות העסקית שלך מחוץ ליוון ועל כל השקעותיך וליהנות מתעריפי מיסוי נמוכים בהרבה. יוון מעניקה הטבות מס גם לזרים המתגוררים במדינה כתושבי מס. ישנן תוכניות תמריצים שונות עבור פנסיונרים, נוודים דיגיטליים ותושבים זרים רבים אחרים.
ישנן סיבות רבות מדוע כדאי להשקיע בנדל”ן יווני. תנאי ויזת הזהב האטרקטיביים, מהווים ללא ספק אחד מהתמריצים הבולטים. כעת, כשרף הכניסה עומד לקראת עלייה, זהו הזמן האידיאלי להיכנס אל התוכנית.

שאלות נפוצות

הגולדן ויזה תקפה ל-5 שנים וניתן לחדשה. ברוב המקרים, החידוש מתבצע ללא סיבוכים מיותרים. להבדיל ממדינות רבות באירופה, ביוון אין דרישה לשהות במדינה בפועל כדי להמשיך ליהנות ממעמד התושב.

 

ככל שסכום הנכסים שנרכוש עובר את רף 250,000 האירו, קניית הבית תזכה בוויזת התושבות. הסכום אמור להתעדכן השנה.

 

ויזת הזהב אינה מהווה היתר עבודה. על מנת לעבוד עבור מעסיקים יווניים, יהיה עליך להגיש בקשה לאזרחות. ניתן להגיש את הבקשה לאחר 7 שנות מעמד תושבות.

פרויקט ייחודי משולב תוכנית גולדן ויזה

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות - השקעות נדל"ן ביוון

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

כתבות אחרונות

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.