השקעות נדל”ן בחו”ל

גולדמן זאקס תשקיע בנדל"ן יווני

החברה האמריקאית גולדמן זאקס, תצטרף לחברות זרות נוספות שהשקיעו בנדל"ן היווני שממשיך לגדול ולצמוח. על פי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החברה האמריקאית תשקיע כ-200 מיליון אירו בשלושה מלונות באתרי נופש ביוון באזור הצפון של חלקידיקי ומעוניינת ברכישת מלונות נוספים אותם תשלב תחת מותג אחד. ההשקעה של גולדמן זאקס ביוון, מסמנת נקודת מפנה חיובית ליציאתה המתמשכת ממיתון מסיבי, לאחר ההתרסקות הפיננסית העולמית.
מאת מערכת רנקו | 09.05.23
יוון

הזרימה של השקעות זרות נדל”ן ביוון בשנת 2022, על פי הנתונים העדכניים מהבנק של יוון, עלתה על 7.2 מיליארד אירו (7,221 מיליון אירו), בהשוואה ל-5.3 מיליארד אירו (5,350 מיליון אירו) ב-2021.

השקעות זרות ביוון

מקור: בנק יוון

הגידול החד ב-FDI משקף את המאמצים בשנים האחרונות לבסס סביבה ידידותית לעסק ואסטרטגיה מתואמת לצמיחה בת קיימא. התוצאה ניכרת בצמיחה הכוללת של כלכלת יוון ובאמון בקרב משקיעים זרים בצמיחה העתידית של יוון. במשך התקופה 2012-2022, יוון משכה זרימת FDI נטו של 29.5 מיליארד אירו מעשר המדינות המקוריות המובילות שלה, לעומת סך של 35.5 מיליארד אירו מכל המדינות (המייצגות 83%).

הגעתה של ממשלה הנוטה לימין הביאה יותר השקעות זרות פרטיות ליוון, והשלימה את מגזרת התיירות ההומה שלה. לפי ההערכות, המדינה נהנתה ממספר שיא של כניסות על עונת הנסיעות שלה בשנה שעברה, לפי Deutsche Welle. עם זאת, ההשקעה מגיעה גם כרוח נגדית חדשה של בנקים ומגזר הנדל”ן בפרט. הנדל”ן המסחרי עומד מול משבר פוטנציאלי שכן עליית הריבית מגדילה את הסיכון פרמיית איגרות חובות הקשורות למגזר. בעוד שהשקעה ביוון יכולה להיות הזדמנות משתלמת, ישנם גם סיכונים כרוכים בכך, כולל חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, כמו גם אתגרים רגולטוריים ומשפטיים.

השקעות פיתוח מקומיות של המדינה

השקעות הפיתוח המקומיות של יוון מכוונות לקידום צמיחה ופיתוח כלכליים באזורים שונים במדינה, תוך התמקדות ביצירת הזדמנויות עבודה והגברת התחרותיות של עסקים מקומיים. ממשלת יוון בשיתוף עם האיחוד האירופי, יישמה שורה של יוזמות לתמיכה בפיתוח מקומי ביוון. יוזמות אלו כוללות מתן מימון וסיוע טכני לעסקים מקומיים, קידום יזמות וחדשנות ופיתוח תשתיות באזורים כפריים.

אחת היוזמות המרכזיות לפיתוח מקומי ביוון היא מסגרת ההתייחסות האסטרטגית הלאומית (NSRF), שהיא תוכנית מימון המעניקה תמיכה כספית לעסקים, ארגונים ורשויות ציבוריות המיישמות פרויקטים שמטרתם להגביר את הצמיחה הכלכלית ולכידות חברתית. יוזמה חשובה נוספת היא תכנית “יוון היזמות”, המעניקה תמיכה והדרכה ליזמים וסטרטאפים, תוך התמקדות בעסקים חדשניים ובעלי פוטנציאל צמיחה גבוה. ממשלת יוון משקיעה גם בפיתוח אזורים כפריים, עם יוזמות שמטרתן שיפור תשתיות, קידום חקלאות ותיירות בת קיימא ותמיכה במפעלים קטנים ובינוניים באזורים אלו.

מחירי הדירות ביוון בתנופת עלייה

השקעות נדל”ן ביוון עלו בשנים האחרונות, כאשר ממשלת יוון מיישמת מדיניות שמטרתה להפוך את המדינה לידידותית יותר למשקיעים. יוון מציעה מגוון הזדמנויות השקעה במגזרים שונים כגון תיירות, נדל”ן, אנרגיה וחקלאות. התיירות היא אחד הסקטורים המבטיחים ביותר להשקעות זרות ביוון, כאשר המדינה מושכת מיליוני מבקרים מדי שנה.

לפי נתוני הבנק המרכזי, חלקם של המשקיעים הזרים בשוק הנדל”ן בשנת 2022 גדל ב-60% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (סכום השקעה של כ-1.28 מיליארד יורו). במחצית הראשונה של 2022, יוון הציגה צמיחה כלכלית מהירה למדי כ-7.8%. אולם עד סוף השנה השתנה המצב, וצמיחת המשק האטה משמעותית. הסיבה העיקרית להאטה זו נחשבת לאינפלציה גבוהה ועליית מחירי האנרגיה.

אפשרויות נדל"ן ביוון היום

סוג הנכס יכול להשפיע על מחירו, כאשר בתים גדולים ויוקרתיים יותר זוכים בדרך כלל למחירים גבוהים יותר מנכסים קטנים ובסיסיים יותר. לדוגמה, וילה מרווחת עם בריכה ונוף לים תהיה בדרך כלל יקרה יותר מדירה קטנה במרכז העיר כמו אתונה. גם מיקומו של הנכס מהווה גורם חשוב בקביעת מחירו. נכסים במיקומים מעולים, כמו מיקומים על חוף הים או במרכז העיר, נוטים להיות יקרים יותר מאלה באזורים פחות נחשקים.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

מידע נוסף
צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות