השקעות נדל”ן בחו”ל

נדל"ן זקינטוס - zakynthos

זקינתוס, הידוע גם בשם זנטה הוא אי יווני בים היוני. זהו האי השלישי בגודלו באיים היוניים ואוכלוסייתו מונה יותר מ - 30,000 איש. לאי יש פנים הררי והוא ידוע בנופי הנוף שלו, בחופים המדהימים, במערות, צוקים ובמים הצלולים שלו.
מאת מערכת רנקו | 09.05.23
זקינטוס - zakynthos

האי משתרע על שטח של 405 קמ”ר ויש לו קו חוף של כ-123 ק”מ. זקינטוס ממוקמת ממערב ליבשת יוון ומדרום לאי קפלוניה והערים הקרובות ביותר הן קיליני ופטראס. זקינטוס היא יעד פופולרי לדירות להשקעה ולכן אם אתם משקיעים המחפשים נדל”ן בזקינטוס הגעתם למקום הנכון. היא גם יעד תיירותי פופולרי בשל חופיו היפים, המים הכחולים והצלולים, נופי טבע המדהימים ובחיי הלילה התוססים. 

 

האי היפהפה עם ההיסטוריה עשירה וביתם של אתרי נופש, בתי מלון, מסעדות וברים רבים, מה שהופך אותו ליעד פופולרי עבור מטיילים ומשקיעים מרחבי העולם. זקינתוס נגישה באוויר ובים ויש לה שדה תעופה משלה (נמל התעופה הבינלאומי זקינתוס) שמקבל טיסות יומיות מאתונה ומערים גדולות אחרות באירופה. ישנם גם שירותי מעבורת קבועים המקשרים את האי ליבשת ולאיים סמוכים אחרים.

 

זקינתוס נגישה באוויר ובים ויש לה שדה תעופה משלה (נמל התעופה הבינלאומי זקינתוס) שמקבל טיסות יומיות מאתונה ומערים גדולות אחרות באירופה. ישנם גם שירותי מעבורת קבועים המקשרים את האי ליבשת ולאיים סמוכים אחרים.

כמה עולה דירה להשקעה בזקינטוס?

מחירי השקעות נדל”ן בזקינטוס עדיין נמוכים יחסית בהשוואה לסביבה. המשמעות היא שבהשקעות נדל”ן באיזור זה של יוון אפשר לקבל תשואה טובה על השקעתם תוך שהם נהנים מהיתרונות של בעלות על נכס במיקום יפהפה ומקושר היטב.

 

עם הפופולריות הגוברת של האי יש ביקוש מוגבר לנכסים להשכרה עונתיים. משקיעים שרוכשים נכס בזקינטוס יכולים ליהנות מהכנסות משכירות במהלך עונת התיירות הארוכה של הקיץ, הנמשכת מתחילת מאי ועד סוף אוקטובר.

 

בשל העובדה שמדובר באי, הבתים המוצעים למכירה הם בתים צמודי קרקע בגודל בין 100 מ”ר ל – 200 מ”ר בממוצע. מחירי הבתים בזקינטוס בממוצע נעים בין 160,000 אירו ויכולים להגיע עד מיליון אירו לבית. שכ”ד ממוצע הינו 520 אירו ועל פי כמה הערכות, תשואת השכירות הממוצעת לנכס בזקינטוס נעה בסביבות 5-7%, מה שיכול להשתנות בהתאם למיקום ולאיכות הנכס. הנתונים יכולים לספק למשקיעים את הפוטנציאל לעליית הון, במיוחד כשהביקוש לנכסים באי ממשיך לעלות.

 

עם זאת, ישנם גם סיכונים הקשורים להשקעה בנדל”ן באיי יוון. אלה כוללים תנודות בשוק הנדל”ן, שינויים בתקנות המקומיות ואסונות טבע פוטנציאליים כמו רעידות אדמה ושריפות. בנוסף, כלכלת יוון התמודדה עם אתגרים בשנים האחרונות, עם רמות גבוהות של חובות וחוסר יציבות פוליטית מתמשכת.

 

למרות הסיכונים הללו, משקיעים רבים רואים את הפוטנציאל לתשואות גבוהות על ההשקעה באיי יוון לרבות זקינטוס. עם זאת, חשוב לבצע מחקר וניתוח מעמיקים לפני קבלת החלטות השקעה כלשהן, ולבקש ייעוץ ממלווה משקיעים ביוון או יועצים פיננסיים כדי להבטיח השקעה מוצלחת.

 

איך לקנות דירה בזקינטוס?

רכישת נכס ביוון יכולה להיות פשוטה בעזרת מלווה נדל”ן ביוון. אם מצאת בית לרכישה בזקינטוס יוון, תוכלו להציע הצעה. אם המוכר יקבל את הצעתך תוכל לשלם פיקדון של 10% כמקדמה כדי להבטיח אותה כולל חוזה מראש שיפרט את תנאי המכירה ומחיר הרכישה. מומלץ מאוד להצטייד בעורך דין שיטפל עבורכם בכל העבודה המשפטית. בנוסף ישנה אפשרות לבקש מהנדס אזרחי לבצע סקר טכני לבדיקת מבנה ומצב הנכס.

ההליך לרכישת נדל"ן בזקינטוס (זנטה) יוון

  • קדם חוזה – מומלץ לערוך חוזה קדם (ראה לעיל) כאשר ההפקדה נשארת בחשבון הלקוח של עורך הדין עד לביצוע הבידוק המשפטי. במידה והסקר הטכני והתכנית הטופוגרפית חיוביות אז הפיקדון יינתן לספק.
  • חוזה – נוטריון תמיד מבצע את החוזה לעסקת הנכס ומחשב את המחיר המוערך באופן רשמי של הנכס המוערך על ידי משרד המס והוא בדרך כלל נמוך ממחיר הרכישה האמיתי.
  • קרקע – מיד לאחר חילופי החוזים הבעלים החדש יירשם בלשכת רישום המקרקעין. זוהי ההוכחה המוחלטת והבלתי חוזרת לכך שהרוכש מחזיק כעת בנכס.

הוצאות

  1. הרוכש משלם את מס הרכישה ואת שכר הטרחה לנוטריון. אלה מחושבים לפי שווי המס של הנכס. שכר הטרחה לנוטריון הינו כ-0.8% בתוספת מע”מ של 24%.
  2. מס ההעברה נגבה ב-3.09% ממחיר הנכס.
  3. אגרות רישום המקרקעין כוללות זכויות רשם, אישורים ומס בולים המחושבים לפי 0.475-0,575% ממחיר המכירה בחוזה, בתוספת 24% מע”מ. כמו כן יש עמלה קטנה שיש לשלם כאשר הרוכש רשום בלשכת רישום המקרקעין.
  4. מיסוי – בעת רכישת בית ביוון, על הרוכש לשלם ארנונה בשיעור של 3.09 אחוזים מערך הבית. כמו כן, משכירים מחויבים במס של 15-45 אחוזים על הכנסתם משכירות.

למידע נוסף בנושא >> מיסוי נדל”ן ביוון

לסיכום, נדל”ן בזקינטוס הוא תחום שילך ויצבור תאוצה. אחד היתרונות העיקריים של השקעה בנדל”ן באיי יוון הוא היופי הטבעי והמורשת התרבותית העשירה של מקומות אלו. בנוסף ממשלת יוון החלה בתוכנית הפיתוח האזורית של האיים היוניים הכוללת למעלה מ-260 פרויקטים שתוקצבו ב-1.3 מיליארד יורו מה שיגביר את כמות המשקיעים באיזור.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

מידע נוסף

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות