השקעות נדל”ן בחו”ל

נדל"ן בפיראוס

פיראוס הפופולרית היא אחת מ-3 הערים החזקות של יוון ומאד מבוקשת בתחום השקעות נדל"ן בשל העובדה שמחירי הדירות ביוון נמוכים והתשואה שתקבלו עבור קניית בית ביוון גבוהה יותר מישראל. היצע הנכסים להשקעה בפיראוס גדול וגמיש ולכן יש לכם את הבחירה להשקעה לטווח ארוך או קצר. ובנוסף, המטרו החדש משדרג את שכונות הנמל ומביא הזדמנויות השקעה לפיתוח נדל"ן בפיראוס.
מאת מערכת רנקו | 23.06.23
פיראוס - piraeus

פיראוס ממוקמת לאורך המפרץ הסרוני, שהוא חלק מהים האגאי, עיר נמל שוקקת חיים השוכנת במחוז אטיקה ביוון. המרכז של פיראוס הוא הנמל הראשי שלה, אחד הנמלים הגדולים והעמוסים באירופה והמרכז למסחר וספנות נוסעים. פיראוס מחברת את אתונה עם איי יוון ויעדים ים תיכוניים אחרים ומשמשת כנמל הראשי של אתונה כשהמרחק בין פיראוס לאתונה הוא כ-10 קילומטרים בלבד, מה שהופך אותם לנגישים ומקושרים בקלות.

 

השטח הכולל של פיראוס הוא בסביבות 10.9 קמ”ר (4.2 מייל רבוע), מה שהופך אותה לעיר קומפקטית יחסית ולמרות זאת ידועה באווירה התוססת שבה עם שילוב אלמנטים מסורתיים ומודרניים, שווקים שוקקים, טברנות וחיי לילה תוססים. עיר נמל הידועה בפעילויות הימיות שלה ובקשריה ומציעה שילוב של אזורי תעשייה ומסחר ושכונות מגורים הממזגים את הקסם עם הדינמיקה של נמל שוקק חיים.

 

בפיראוס יש אוכלוסייה המונה כ-165,000 תושבים, רובם במצב סוציו-אקונומי נמוך. השינוי הדמוגרפי הגדול התרחש עם הגעתם של פליטים מאסיה הקטנה. הפליטים אוכלסו בעיקר את פרברי העיר בשכונות Nikaia, Keratsini ו- Drapetsona שנחשבות עד היום לחלקים העניים. כמו כן, פיראוס היא אחד ה”מוקדים” של תנועות ההגירה האדירות שחצו את יוון מאז קיץ 2015 ויש בה פליטים רבים.

מפת פיראוס

מוקדים מרכזיים ואטרקטיביים בפיראוס

בנוסף לנמל פיראוס, יש עוד כמה מוקדים מרכזיים המציעים מגוון פעילויות התורמים לאווירה התוססת של העיר, מה שהופך את פיראוס למקום דינמי ומרתק.

  • כיכר קוראי המרכזית – מרכז הומה עם בתי קפה, מסעדות, חנויות ומוסדות מסחריים.
  • מרינה Zea הציורית – טיילת, בתי קפה, ברים ומסעדות ומציעה נופים יפים של הנמל והים.
  • מיקרולימאנו- טיילת על קו המים, בטברנות הדגים ובמסעדות היוקרתיות שלו.
  • קסטלה – שכונה על צלע גבעה בפיראוס, הידועה בנופי הנוף והארכיטקטורה היפה שלה. האזור כולל רחובות צרים, בתים מסורתיים וכיכרות מקסימות, בתי קפה, מסעדות ומקומות תרבותיים, מה שהופך אותה ליעד פופולרי עבור המקומיים והמבקרים.
  • המרכז המסחרי של פיראוס – רחובות ושדרות שונות, שוקק חנויות, סופרמרקטים, בנקים ועסקים.

עלות דירות למכירה והשכרה בפיראוס

למעוניינים בהשקעות נדל”ן בפיראוס כדאי לדעת שמחירי הדירות ביוון (בתשע שכונות) עלו ב-17% בשנתיים האחרונות. באזורים המרכזיים של פיראוס, בהם יש ביקוש גבוה וקרבה לשירותים ולמוקדי תחבורה, מחירי הדירות למכירה בפיראוס נוטים להיות גבוהים יותר יחסית, ויכולים לנוע בין כ-1,500 אירו ל-3,000 אירו למ”ר.

עם זאת, חשוב לציין שהמחירים עשויים להשתנות בהתאם למיקום במרכז ולמאפייני הנכס. על פי החוק היווני, רוכש דירה משלם מיסים ביוון והם מס ערך מוסף, מס על העברת בעלות ומס בולים. יתרה מכך, על המשקיע לבצע מספר תשלומים נוספים כגון שירותי נוטריון, חובת מדינה, שירותים משפטיים וכדומה.

ככל שמתרחקים מהאזורים המרכזיים לכיוון הפריפריה של פיראוס, עלות הדירות בדרך כלל נוטה להיות זולה יותר. בפאתי שכונות המגורים של פיראוס, המחירים יכולים לנוע בין 1,000 אירו ל-2,000 אירו למ”ר, כאשר המיקום הספציפי בפריפריה, הגישה למתקנים וגורמים אחרים יכולים להשפיע על טווח המחירים.

מחיר השכרת דירה באתונה (לא מרוהטת) עולה בממוצע בסביבות 500-600 יורו לחודש לדירת שני חדרי שינה באזורים רבים באתונה. עבור דירת חדר שינה אחד, עלות שכר הדירה בפיראוס היא בסביבות 350-400 יורו לחודש, אם כי אפשר למצוא דירה להשכרה בעלות נמוכה יותר.

האזורים עם התשואות הגבוהות ב- 3 שנים האחרונות במחוז אטיקה

אטיקה מדורגת במקום הראשון בעשיית עסקים ביוון, ומספר המבקרים הבינלאומיים באטיקה הכפיל את עצמו בשנים האחרונות ל-5.5 מיליון. ועל פי תוצאות מחקר שנערך על ידי צוות ניתוח השקעות נדל”ן של פרוטיו, אזורים אלו הם עם התשואות הגבוהות ביותר בשלוש שנים האחרונות:

 

איגלאו עם 8.2%, ניקאיה עם 7.9%, פטיסיה עם 7.8%, כיכר אטיקה עם 7.7%, אומוניה עם 7.7%, כיכר אמריקה עם 7.7%, כיכר ויקטוריה עם 7.3%, פיראוס 7.1%, קיפסלי 6.9% וקולונקי 6.8%.

 

במילים אחרות, אם תקנו נכס ב-100,000 יורו בשכונה עם תשואה של 8.2%, תוכלו להגיע לשכר דירה שנתי של כ-8,200 יורו או 683 יורו לחודש ברוטו. מצד אחד הנכס מניב תשואה גבוהה בסביבות 7-8%, ומצד שני מורגשת יציבות הנדל”ן למגורים ביוון כולל נזילות כספית גבוהה במקרה של השכרת דירה.

 

התשואה הצפויה בפיראוס

כמו בכל מקום אחר, יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים כולל סוג הנכס, המיקום בתוך פיראוס, תנאי השוק והביקוש להשכרה ועשויה לנוע בדרך כלל בין 3% ל-6% ומעלה.

לסיכום, השקעות נדל”ן ביוון בהחלט משתלמות והדיור ביוון הוא אחד המשתלמים ביותר באיחוד האירופי. על מנת למקסם את ההשקעה שלכם ולקבוע את התשואה הספציפית הצפויה, מומלץ להתייעץ עם סוכני נדל”ן שיש להם ידע עדכני בכל הנוגע לנדל”ן בפיראוס.

מעוניינים להתחיל להשקיע ביוון? צרו קשר עם מלווי ההשקעות!

השקעות נדל”ן כרוכות בסיכון, על מנת לצמצם את הסיכון חשוב לבחור מלווה השקעות אמין. ברנקו תמצאו מלווי השקעות שנבדקו באמצעות חוות דעת אמיתיות. לקריאת חוות הדעת ודירות למכירה ביוון בהליכי שיווק צרו עמם קשר. 

נדלניסקה, מלווה השקעות

נדלניסטקה

לחוות דעת ונכסים לחצו

סטרול נדל"ן ביוון

סטרול נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

לירז בוהדנה - דרומקס - השקעות באתונה, יוון

דרומקס

לחוות דעת ונכסים לחצו

ביתא נדל"ן - השקעות ביוון

ביתא נדל"ן

לחוות דעת ונכסים לחצו

חברת פרו גריס הינה חברה יזמית הפועלת בתום השקעות נדל"ן ביוון בעיקר במרכז סלוניקי, יוון.

פרוגריס

לחוות דעת ונכסים לחצו

סוכנות נדל"ן אחד על אחד

נדלן אחד על אחד

לחוות דעת ונכסים לחצו

שובל יזמות

לחוות דעת ונכסים לחצו

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות

*האתר איננו לוקח כל אחריות משפטית על המידע בכתבה ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ על השקעות נדל”ן כלשהם, ובפרט על השקעות נדל”ן ביוון. נדרשת זהירות יתרה בהסתמכות על ידע ונתון המוצג בכתבה. אנו ממליצים בכל מקרה, לפנות לייעוץ מקצועי  על מנת לקבל מידע מקצועי ורלוונטי.

צרו איתנו קשר

מתעניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? השאירו פרטים וקבלו הצעות